Noc v New Yorku

Scénografie:

Theresa Guleserian

Kostýmy:

Anney Perrine

Evansův crush song, který mi připomněl nejednu probdělou noc strávenou ve městě, hrdinské dobývání (ne)dokonalého protějšku nebo moje oblíbené kouzelnické číslo nazvané „útěky na tisíc způsobů“. Křehká devadesátiminutovka, která možná na začátku lehce pokulhává, ale nakonec rozbuší srdeční sval jako už dlouho nic.(17.8.2015)

Evans si natočil svoju verziu Before sunset a NY je tiež k podobným osudovým stretnutiam ako stvorený. Hrá sa tu na strunu "niečo podobné by sme chceli zažiť všetci", takže nás film nechá snívať ešte nejaké tie momenty po jeho skončení. Či to budete brať ako civilný kúsok odrážajúci tak trochu netradičný všedný deň, či skôr noc, alebo z reality vytrhnuté scenáristické a herecké cvičenie vhodné aj na divadelné dosky, bude závisieť na miere vašej cynickosti a empatie.(29.12.2017)

Tak si kapitán America zkusil zarežírovat a zvládl to slušně. Ono na tomhle solidně napsaném dramatu není moc co zkazit. Sympatický muzikant potkává vystresovanou paničku, stráví spolu noc procházením po New Yorku, odhalí se malá i větší tajemství. Dvojice je sblíží, ale řada věcí jim stojí v cestě. Evans a Alice Eve v hlavních rolích mají dobrou společnou chemii a je zábavné je sledovat. Slušný film ano, ale nic přelomového. Na cestu vlakem nebo do letadla ale doporučuju.(9.8.2019)

Jeden neuvěřitelný den nebo spíš noc, ale proč ne, jednou za čas nějaký podobný zázrak nezažít? Jako třeba v tomhle příběhu, který mě vtáhnul svou přirozeností a sympatickou dvojkou Brooke a Jacka. Někdy je fajn vypovídat se ze všech těch trápení na dušičce někomu úplně cizímu a ono to bude možná tak jako tady, fungovat jako hojivý balzám, který tolikrát potřebujeme. Chris netlačil na pilu a přece se mně tahle konverzační lahůdka dotkla na tom pravém místě, díky.(2.8.2015)

Chris Evans už bude nesmazatelně zapsán jako Kapitán Amerika, takže každý takovýhle kousek, kde vybočí z role maskovaného hrdiny, je příjemným oživením. Podle mě je ale velice zajímavým hercem i mimo svět Marvelu a doufám, že to ještě naplno předvede. Zajímavý příběh s příjemnou hlavní dvojicí, který se ale na můj vkus místy docela táhnul.(11.7.2019)

• - Brooke (Alice Eve) do Ameriky prišla z Londýna. Herečka Alice Eve sa v Londýne skutočne narodila. (toi-toi)

• - Chris Evans (Nick) sa chcel naučiť hrať na trúbke, aby scény odohral sám. Veľmi rýchlo prišiel na to, že je to veľmi ťažké a tak sa aspoň do detailov naučil správny prstoklad, ktorý je presný aj vo filme. (De Large)

• - Premiéra proběhla v pátek 12. září 2014 jako součást Mezinárodního filmového festivalu v Torontu 2014. Oficiálním sponzorem akce se stala značka prestižních šperků Pandora. (Zdroj: Evanschris.blog.cz)