Noc v New Yorku

Scénografie:

Theresa Guleserian

Kostýmy:

Anney Perrine

// Kapitán Trumpeta a She's Out of My League (still hurts..) spolu náhodou stráví jednu noc ve městě, které nikdy nespí, přitom postupně rozkryjí svou romantickou minulost, odhalí svoje slabiny, utěší se a nakonec se zase v tom nejlepším rozejdou. Nebo v tom nejhorším? "Je na čase dospět. Být okay s tím, že nejsem okay." 8/10(9.3.2016)

Noc v New Yorku mě zaujala nejen svým námětem, ale také upoutávkou, tudíž jsem neváhal a snímek si pustil. Nebyl jsem zklamán. Prostředí zimního New Yorku má kouzlo, stejně jako krátké časové orámování příběhu, čímž mi Evansův počin připomněl i jiné filmy, které se mi taktéž líbily. Na Noci v New Yorku se mi pozdávaly nejen herecké výkony, aranž scén či dialogy a samotný děj, ale také celkové ztvárnění, kdy se v ničem příliš netlačí na pilu, vše tak nějak rozvážně a příjemně plyne kupředu a nedočkáme se žádných laciných happyendů nebo srdceryvných gest. Opravdu povedená záležitost za lepší 4*.(27.9.2017)

Cap není špatnej rejža (na debut), ale ten scénář je strašně jednoduchoučkej, neodžitej a neuvěřitelně předvídatelnej. Jako kdyby se někdo podíval na Before Sunrise, upravil pár věcí a zasadil to do New Yorku místo do Vídně. A obsadil Alice Eve. Nic to se mnou neudělalo, ten scénáristickej prefabrikát bych napsal zajímavěji i já. 5/10(26.9.2016)

Waw, jednoducho úžasné! Chris Evans absolútne trafil do môjho vkusu a v tej nádielke konverzačiek, ktoré sa v poslednej dobe predierajú na filmové plátna, bolo pre mňa Before We Go absolútne tou najlepšou konverzačkou celkovo. Celá Linklaterova "trilógia" Before... (Sunrise, Sunset, Midnight), ktorá bola všeobecne považovaná za vrchol tohto žánra, zostane pre mňa po tomto zážitku už len v tieni. A to som sa spočiatku bál, že to bude ďalší film o nádejnom hudobníkovi, ktorý nájde múzu a zrazu sa dostane do povedomia nejakých nahrávacích spoločností. Ale našťastie nie, toto malo proste všetko čo od konverzačky očakávam - sympatická dvojica v hlavnej úlohe, postupné odkrývanie minulosti oboch aktérov, príjemná atmosféra znásobená zaujímavým dialógom, ktorý sa niesol vo veľmi prirodzenom rytme doplnenom dôvtipom. Naozaj, som nadšený! Chris Evans pôsobil veľmi sympaticky, no a Alica Eve si ma získala svojim prirodzeným šarmom a pôvabom! Nie je o čom, 5 hviezd!(2.8.2015)

Pohodová atmosféra, sympatická ústřední dvojice a příběh, ze kterého vyzařovala naprostá přirozenost. Chris Evans opravdu umí a příjemně překvapil, jelikož jestli toto byla jeho prvotina, už teď se těším na jeho další filmy. Nechci snímek úplně zařadit do kategorie klasický nezávislý film, ale jestli by podobně laděné filmy vypadaly nějak takhle, tak s takovou bych začal pravidelně jezdit i na filmové festivaly.(23.1.2017)

• - Brooke (Alice Eve) sa Nickovi (Chris Evans) predstaví menom Carrie. Odôvodní mu to tým, že meno si vymyslela podľa postavy Carrie Bradshaw zo seriálu Sex v meste (od r. 1998). Alice Eve si zahrala vo filmovom pokračovaní seriálu Sex v meste 2 (2010). (toi-toi)

• - Pôvodne sa uvažovalo, že snímku zrežíruje Joel Schumacher a hlavnú úlohu si zahrá Monica Bellucci. Film mal v tejto zostave niesť názov 1 : 30 Train. (classic)

• - Brooke (Alice Eve) do Ameriky prišla z Londýna. Herečka Alice Eve sa v Londýne skutočne narodila. (toi-toi)