Noc v New Yorku

Theresa Guleserian

Kostýmy:

Anney Perrine
  • kobliha

Boring AF. Cely cas som musel nieco vyjedat, aby ma pri tom na totalku nezlomilo. Este zopar takychto filmov a mozem sa prihlasit Chrisovi Powellovi na odtucnovacku. A ta kamera. Niekto tu mal extremnu obsesiu nad hlbkou ostrosti. Jedno oko ostre ako britva, druhe uz ma postava rozmajzle cez pol platna. Ostatne dojem z vizualu si clovek moze spravit uz ked vidi plagat..(31.8.2016)

Není to sice nezávislá hračička Richard Linklater, ale místy se mu to lehce přibližuje. I když k pořádnému prožitku mi toho nakonec chybělo docela dost (víc emocí, víc kompaktnosti, méně hluchých míst, prosím). Těšilo mě, že se tolik netlačilo na pilu, jak bych čekal. Dialogy jsou vedené tak, aby se průběžně přihazovaly informace, které potřebujeme vědět, abychom se dozvídaly názory těch dvou na lásku, na vztahy, na ženy, na muže... Občas něco nabobtná a vyletí ven, vesměs je to ale sympatická konverzační záležitost, u které nás bude lehce dráždit otázka, co se asi mohlo stát po závěrečných titulcích. Chris Evans jako režisér mile překvapil aneb výsledek je tu nakonec pro všechny, kteří prožili nejednu probdělou noc – nikoli v alkoholovém oparu. Ale pěkně postaru. Silné tři, slabší čtyři, vyberte si!!(26.8.2015)

Cap není špatnej rejža (na debut), ale ten scénář je strašně jednoduchoučkej, neodžitej a neuvěřitelně předvídatelnej. Jako kdyby se někdo podíval na Before Sunrise, upravil pár věcí a zasadil to do New Yorku místo do Vídně. A obsadil Alice Eve. Nic to se mnou neudělalo, ten scénáristickej prefabrikát bych napsal zajímavěji i já. 5/10(26.9.2016)

Sympatická konverzačka muže a ženy, co se potkají v nočním městě. Můj oblíbený žánr. Možná i proto, že pořád čekám, až se něco podobného stane i mě. Velice osobní a civilní snímek, což jsou kvality, které ho pozvedají nad romantické komedie, plné vtipů, které známe a předvídatelných zápletek. Jeho síla tkví také v tom, že se s příběhem/postavami/jejich jednáním a uvažováním můžeme ztotožnit... Moc se mi to líbilo, příběh, scénář, charaktery. A Chris Evansovi tahle poloha sluší rozhodně víc než Captain America.(7.12.2015)

Svojim poňatím, scenárom a záverom ide o netypickú a nezávislejšiu romantiku (takýchto snímkov je málo), čo je svojim spôsobom celkom príjemné osvieženie. Dejová linka je niečo podobné ako film Pred úsvitom (1995) - dvaja sa náhodne stretnú a pri konverzácii na rôzne témy a pri rôznych príležitostiach strávia spolu niekoľko príjemných pár hodín, pričom za tých pár hodín sa toho v ich vnútri udeje veľa... Kvalít spomínaného snímku to však nedosahuje, avšak netvrdím, že to tejto dvojici nesvedčalo a že neboli výborní, len si myslím, že dvojica Ethan Hawke a Julie Delpy bola po emotívnej stránke presvedčivejšia a ich spoločný dialóg bol vycibrenejší. 70/100(18.7.2016)

• - Chris Evans (Nick) sa chcel naučiť hrať na trúbke, aby scény odohral sám. Veľmi rýchlo prišiel na to, že je to veľmi ťažké a tak sa aspoň do detailov naučil správny prstoklad, ktorý je presný aj vo filme. (De Large)

• - Premiéra proběhla v pátek 12. září 2014 jako součást Mezinárodního filmového festivalu v Torontu 2014. Oficiálním sponzorem akce se stala značka prestižních šperků Pandora. (Zdroj: Evanschris.blog.cz)

• - Brooke (Alice Eve) do Ameriky prišla z Londýna. Herečka Alice Eve sa v Londýne skutočne narodila. (toi-toi)