Noc v New Yorku

• Česko Osudná noc (více)
Trailer

Brooke je v New Yorku okradena, a navíc jí ujede poslední vlak do Bostonu, kam se potřebuje dostat dříve, než se vrátí její manžel ze služební cesty. Potkává muzikanta Nicka, který se jí snaží v zapeklité situaci pomoci. Smůla se jim však lepí na paty... Na newyorském nádraží hraje na trubku Nick Vaughnan, občas telefonuje s přítelem, který ho zve na svatební party, ale Nickovi se evidentně nechce, protože je tam i jeho bývalá přítelkyně s nějakým mužem. Zatímco se mu v hlavě stále opakuje otázka, zda tam jít, či nejít, běží kolem něj mladá žena, která se snaží dostihnout poslední vlak do Bostonu. Cestou jí vypadne telefon a rozbije se. Nick ho sebere a jde za ní. Žena se jmenuje Brook. Byla okradena v baru a jediné, co jí zůstalo, byla jízdenka do Bostonu a rozbitý telefon. Pokud se domů nedostane včas, její manželství ztroskotá. Nick by jí rád pomohl, a tak jí chce zaplatit taxi, ale jeho kreditní karty bohužel nefungují a jeho telefon je vybitý. Nick tedy navrhuje, že se společně vrátí do baru a zkusí se zeptat obsluhy. V New Yorku se dost často stává, že barmani vědí, kdo to byl, a mívají z krádeží podíl na zisku. Jeho tušení bylo správné. Barman mu dá adresu, kde si může za úplatu kabelku vyzvednout, a Nick se tam vydá. Brooke to však nevydrží a zavolá policii. Zloději si toho všimnou, a tak zmizí, ale Nickovi ještě dají pořádnou ránu pěstí. A jsou zase na začátku. Nicka tedy napadne, že by mohli zajít na tu svatbu a půjčit si peníze od Nickova kamaráda. Jenže ten mu dal špatnou adresu. Party se tu ovšem také koná a pořadatel se zrovna zlobí, že nepřišli hudebníci. Když vidí Nicka s trubkou myslí si, že patří k nim. Nick okamžitě zareaguje a říká, že patří ke kapele. On tedy zahraje na trumpetu a Brooke zazpívá píseň, ale opět nemají štěstí, jsou odhaleni, protože objednaná kapela právě dorazila a nehodlá dopustit, aby jí někdo přebral kšeft. Takže peníze na cestu do Bostonu stále nemají. Brooke se Nickovi svěří, že ji manžel podváděl a ona už to nemohla vydržet. Nechala mu tedy doma dopis, ve kterém se s ním rozchází, a odjela za prací do New Yorku. Ale teď by se domů potřebovala dostat dříve, než se manžel vrátí ze služební cesty. Miluje ho a nechce ho ztratit. Pak si půjčí od neznámého muže telefon a zavolá kamarádce, kterou poprosí, aby zašla k nim domů a dopis vyzvedla. Nyní je Brooke klidnější, a tak navrhuje Nickovi, aby společně zašli na tu skutečnou svatbu, přičemž Brooke bude předstírat, že je jeho přítelkyní. Třeba Hannah, Nickova bývalá, bude trochu žárlit a kdoví, zda se k sobě nevrátí. Nickovi se do toho moc nechce, ale nakonec souhlasí. Bohužel to nedopadne podle jeho představ. Hannah je sice milá, ale také je těhotná a se svým současným životem moc spokojená. Rozhodně nehodlá nic měnit... (TV Prima)

Trailer

Fr

„ASI NÁM BYLO SOUZENO SE SETKAT…“ /// Když Nick potká Brooke… tak vona ho chvíli trápí, asi aby zjistila, že se s ním dá pokecat. Chovaj se sympaticky – jsou takový vobyčejný, vona má moc hezkej úsměv a von je ten typ, co si ženský idealizuje (navíc miluje hudbu). Určitě na nich není nic, co by člověka prudilo. Teda krom toho, že vobčas v těch rozhovorech zabřednou do témat, který mě neinteresujou. Řešej totiž svý problémy. Tak nějak nenásilně podávaj výpověď vo vztazích, o lásce…, do toho ten sentimentální soundtrack (a vona je fakt usměvavá!)…, ale ke konci už je toho na mě moc. Na tohle už nemám roky. Láska s jedním člověkem neumírá - tak hubana na to! Ale jinak sympatickej počin Kapitáne Ameriko! . /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju holky, co jsou schopný z fleku vystřihnout (zapět) My Funny Valentine. 2.) Když vona je tak usměvavá... 3.) Thx za titule „Kubzilla“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

dO_od

// Kapitán Trumpeta a She's Out of My League (still hurts...) spolu náhodou stráví jednu noc ve městě, které nikdy nespí, přitom postupně rozkryjí svou romantickou minulost, odhalí svoje slabiny, utěší se a nakonec se zase v tom nejlepším rozejdou. Nebo v tom nejhorším? "Je na čase dospět. Být okay s tím, že nejsem okay." 8/10 ()

emma53

Jeden neuvěřitelný den nebo spíš noc, ale proč ne, jednou za čas nějaký podobný zázrak nezažít? Jako třeba v tomhle příběhu, který mě vtáhnul svou přirozeností a sympatickou dvojkou Brooke a Jacka. Někdy je fajn vypovídat se ze všech těch trápení na dušičce někomu úplně cizímu a ono to bude možná tak jako tady, fungovat jako hojivý balzám, který tolikrát potřebujeme. Chris netlačil na pilu a přece se mně tahle konverzační lahůdka dotkla na tom pravém místě, díky. ()

Pethushka

Jaké to milé překvapení! Chrisovi se tenhle prostý, přesto téměř dokonalý film povedl hned dvakrát. Jako režisér ho podle mě zvládl perfektně. A jako herec mě překvapil. Přesně v takovýchhle rolích bych ho ráda vídala do budoucna. Takhle přirozeného, usměvavého a zamilovaného. Alice Eve mu byla taky božsky kouzelnou partnerkou. A to nemluvím o tom, jak to mezi nimi jiskřilo. Po zhlédnutí mám pětihvězdičkové pocity, takže prostě nemůžu jinak... ()

Jara.Cimrman.jr

"Nicku Vaughane, vezmeš si mě, Brooke Daltonovou, za falešnou přítelkyni?" Takové nabídce se nedá odolat a to zejména proto, že hrdinové se bejvalek nebojí. Nick mi sice připadal, že se nebojí vůbec ničeho, tedy kromě setkání s bejvalkou, ale stavěl se ke všem problémům naprosto skvěle. Zkrátka ještě nikdy se nestalo, aby to nějak nedopadlo, takže nač se stresovat. To bylo inspirativní, noc s Nickem a Brooke taky utekla celkem příjemně, ale žádný důvod probdít v New Yorku nějakou další noc jsem v tom nenašel. ()

• Natáčení filmu trvalo 19 dní, snímek byl filmován na ruční kamery v ulicích zimního New Yorku. (VERA)
  • Brooke (Alice Eve) sa Nickovi (Chris Evans) predstaví menom Carrie. Odôvodní mu to tým, že meno si vymyslela podľa postavy Carrie Bradshaw zo seriálu Sex v meste (od r. 1998). Alice Eve si zahrala vo filmovom pokračovaní seriálu Sex v meste 2 (2010). (toi-toi)