Noc v New Yorku

Scénografie:

Theresa Guleserian

Kostýmy:

Anney Perrine

New York je prostě nekrásnější město světa. A v kombinaci s režijním debutem Chrise "Captaina Americy" Evanse, jenž zvolil skvěle střižený romantický příběh s úžasnou Alice Eve, vypadá ještě krásněji. „I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else.“(14.2.2016)

The only thing that is stopping you from being the biggest loser in New York is the fact that I haven't left the town yet... Docela se kaju, že jsem někdy na Alice Eve měl takovou pifku, jakou jsem na ni měl po Decoy Bride. V týhle netradiční konverzačce, kde namísto slov hraje prim mimika obou protagonistů (Evans na svym vlastnim úsměvu regulérně ujíždí), se totiž projevila jako vrcholná sympaťanda. V lecjaký poloze.(30.7.2015)

Kapitán Amerika je opravdu rozený dobrák a kromě zachraňování světa nám dělá radost také režírováním sympatických romantických snímků. Zdejší příběh odehrávající se během jedné noci je jednoduchý, ale v jeho jednoduchosti je krása, neboť děj zbytečně nerozptyluje a pouze nabízí postavám příležitost ke konfrontacím, zajímavým zážitkům a bohatým konverzacím, během kterých se navzájem poznávají. Noc v New Yorku nakonec příliš filmově nepůsobí a při jejím sledování jsem si říkal, že bych si dokázal představit, že by se podobné setkání mohlo stejným způsobem odehrát i ve skutečnosti. A v tom je krása tohohle snímku - jeho uvěřitelnost a sympatické postavy jako ze života. Pokud jste unaveni klišovitými romanťárnámi, určitě dejte tomuto snímku šanci, neboť jde o celkem svěží vánek v rámci žánru.(28.3.2018)

Cap není špatnej rejža (na debut), ale ten scénář je strašně jednoduchoučkej, neodžitej a neuvěřitelně předvídatelnej. Jako kdyby se někdo podíval na Before Sunrise, upravil pár věcí a zasadil to do New Yorku místo do Vídně. A obsadil Alice Eve. Nic to se mnou neudělalo, ten scénáristickej prefabrikát bych napsal zajímavěji i já. 5/10(26.9.2016)

Knoflíkář Ben měl pravdu, náš život definují příležitosti, včetně těch, které propásneme.. Jsem rád, že Chris Evans může být za hrdinu i bez víka od popelnice, ale i přes imponující obyčejnost, náladovou hudbu a některé milé momenty (telefonáty do minulosti) jsem měl ze začátku pocit, jako by se někdo snažil zastrčit krychli do trojúhelníkového otvoru (znáte ty hračky pro batolata) a ta mírná pachuť se mě držela až do konce..(21.9.2017)

• - Brooke (Alice Eve) sa Nickovi (Chris Evans) predstaví menom Carrie. Odôvodní mu to tým, že meno si vymyslela podľa postavy Carrie Bradshaw zo seriálu Sex v meste (od r. 1998). Alice Eve si zahrala vo filmovom pokračovaní seriálu Sex v meste 2 (2010). (toi-toi)

• - Pôvodne sa uvažovalo, že snímku zrežíruje Joel Schumacher a hlavnú úlohu si zahrá Monica Bellucci. Film mal v tejto zostave niesť názov 1 : 30 Train. (classic)

• - Brooke (Alice Eve) do Ameriky prišla z Londýna. Herečka Alice Eve sa v Londýne skutočne narodila. (toi-toi)