Noc v New Yorku

Scénografie:

Theresa Guleserian

Kostýmy:

Anney Perrine

Prej romantická oddychovka. Prosím, více takových oddychovek ! Žádná uslintaná limonáda se nekoná. Už dlouho jsem ve filmu neviděl dva tak sympatické, perfektně napsané charaktery. Navíc skvěle zahrané a především Chris Evans dává zřetelně najevo, že neumí jen Captaina Americu. A jeho režie ? Nechce se mi věřit, že je to jeho debut. Přenádherně nasnímaný večerní New York a přesný soundtrack jsou už jen třešničkou na dortu. Secsakramensky doporučuju !(1.12.2016)

Pokud mají alespoň trochu solidní scénář, tak mě tyhle minimalistické vztahové konverzačky prostě baví. A to je naštěstí případ i Before We Go. Když jsou navíc v hlavních rolích sympaťák Evans a neskutečně hot Alice Eve, která mimochodem prokazuje, že není pouze tou hezkou tvářičkou, tak není co řešit. Vývoj jejich náhle navázaného přátelství, v jehož pozadí už zpočátku roste vzájemná náklonnost, a které postupem času přerůstá v cosi většího, je vážně radost sledovat. Většina dialogů má ten správný šmrnc, silnější scény jsou citlivě prokládány těmi humornými a především jsem ani na moment neměl pocit, že sleduji něco umělého či násilně šroubovaného. Skutečně velmi příjemná záležitost, takže nezbývá než Steveovi, teda Chrisovi k jeho prvotině pogratulovat.(25.9.2016)

New York je prostě nekrásnější město světa. A v kombinaci s režijním debutem Chrise "Captaina Americy" Evanse, jenž zvolil skvěle střižený romantický příběh s úžasnou Alice Eve, vypadá ještě krásněji. „I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else.“(14.2.2016)

Zpočátku trošku zmatené, což oba velmi sympatičtí a navzájem pasující jedinci lehce vyvážili přítomností sebe sama, ale postupem času se rozjela hodně pohodová jednohubka, jejíž chuť je víc než příjemná a dlouhotrvající. Víc než slovy, kterých bylo opravdu hodně, se bohatě hovořilo neverbálně, což umocňovala celá řada lidem neodmyslitelných emocí. Kupodivu vše hezky dohromady rozehrálo pestrý koncert, který rozhodně nebyl ani bezvýznamný, ani určen vybrané cílové skupině diváků a posluchačů.(23.8.2015)

Pre mňa bolo sledovanie tohto filmu absolútnym hodinu a pol trvajúcim zážitkom skvelej a úprimnej komédie, uveriteľných postáv a veľmi príjemnej drámy v komibinácii s ľahkou romantikou. Komédia je úprimná, no rovnako aj dialógy medzi postavami pôsobia reálne. Ako keby sme sledovali reálnych ľudí, ktorí majú reálne problémy a príbehy, ktoré nepôsobia ako nalinajkované scenárom. Je skvelé ten film sledovať, počúvať a rovnako ako tohto roku dokázal aj film "Match" tak menej je niekedy viac. A tých pár hercov, na čele s Chrisom Evansom je radosť sledovať. Záver filmu je absolútne dokonalý a môžem len povedať, že dúfam, že od Chrisa uvidíme viac filmov v jeho réžii. Pre mňa veľmi pozitívne prekvapenie roku a film, ktorý si môžem kedykoľvek pozrieť znovu. Hodnotenie: A(15.8.2015)

• - Premiéra proběhla v pátek 12. září 2014 jako součást Mezinárodního filmového festivalu v Torontu 2014. Oficiálním sponzorem akce se stala značka prestižních šperků Pandora. (Zdroj: Evanschris.blog.cz)

• - Natáčení filmu trvalo 19 dní, snímek byl filmován na ruční kamery v ulicích zimního New Yorku. (VERA)

• - Pôvodne sa uvažovalo, že snímku zrežíruje Joel Schumacher a hlavnú úlohu si zahrá Monica Bellucci. Film mal v tejto zostave niesť názov 1 : 30 Train. (classic)