Selector Infected Wixoss (TV seriál)

• japonský

selector spread WIXOSS

Selector Infected Wixoss

Animovaný / Drama / Psychologický / Thriller

Japonsko, 2014, 12x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

• SonGokussj

První episodou druhé série jsem si připomenul, že jsem neohodnotil sérii první. Ani se nedivím. Nechce se mi to tu nijak obhajovat / hanit / větvit důvody ke koukání, dropnutí, takže zkráceně: vykašlete se na to. Pokud se opravdu nenudíte - ani s tím nezačínejte. Nervy-rvoucí hlasy a stálá deprese budou jen začátek. Pak to půjde níž a níž. za 8. episodu: 15%(3.10.2014)

Dosti rozporuplný seriál. V jeden moment do vás pumpuje hustou atmosféru a jindy vás otravuje protivným chováním některých postav. Co ale musím vypíchnout, jsou cliffhangery (tady jasně vede závěr 8 dílu), které vás nějakým záhadným způsobem vždy přinutí zhlédnout další epizodu i když předem tušíte, že se to zase poveze ve stejných kolejích. Seriál je navíc v podstatě bez konce a dává jasně najevo, že se tu bude pokračovat další sérií, která vám pravděpodobně naservíruje sladký happyend (kéž bych se mýlil). Slabé tři.(7.9.2014)

• Kingi

Dlouho jsem přemýšlel, jak okomentovat tohle anime, tak abych dokázal popsat, co můžete od Selectorů očekávat. Dovolím si citovat jiný komentář: "Dosti rozporuplný seriál. V jeden moment do vás pumpuje hustou atmosféru a jindy vás otravuje protivným chováním některých postav. Co ale musím vypíchnout, jsou cliffhangery (tady jasně vede závěr 8 dílu), které vás nějakým záhadným způsobem vždy přinutí zhlédnout další epizodu i když předem tušíte, že se to zase poveze ve stejných kolejích." (fr3ak) To je dosti přesné :) Je to anime o jakési karetní hře, o níž se nikdy nic nedozvíte, takže se to ani nepřiblíží k typu sportovního či akčního anime. Snaží se to být psychologickým thrillerem, ale ani tady to neuspělo. Postavy jsou hrozné, děj plyne naprosto nepřirozeně. Běžně příběh tvoříte tak, že vytvoříte postavy a umístíte je do vámi vytvořeného světa, ať už je podobný realitě nebo se jedná o fantasy/sci-fi apod. Následně vytvoříte konflikt, které musí postavy řešit, a tak příběh plyne vpřed. To je naprostý základ, který tu ovšem selhal, jelikož postavy pouze prožívají svá traumata nad tím co se děje a jsou naprosto neschopné dělat rozhodnutí, čili posouvat příběh vpřed. To má za důsledek traumatizování diváka, který začne jednoduše tyto postavy nenávidět. Proto aby se příběh vůbec hnul z místa, tlačí se do něj neustále nové fakty, i když jasně popírají již nastolená pravidla. Tvůrci zkrátka selhali ve vyprávění "jejich světa". Dokonce i drama je zde nucené a umělé. Proč vás ale zdejší cliffhangery dokážou přinutit shlédnout další epizodu? To vězí v potenciálu tohoto konceptu či tématu. Jelikož nápad to není špatný, je pouze špatně zpracovaný. Proto všem, kteří tento potenciál viděli a byli zklamáni nad jeho zpracováním, radím: běžte shlédnout Mahō shōjo Madoka Magika, jelikož je to až směšně moc podobné. Odeberte karetní hru, přidejte magické dívky a dostanete Mahō shōjo Madoka Magika :) Avšak lépe zpracované samozřejmě :) **(24.12.2014)