Ilsa: vlčice SS

(festivalový název)
  • Kanada Ilsa, She Wolf of the SS (více)

Ilsa je nacistická šéfka malého SS tábora pre cca 20 väzňov. Má veľké prsia, uhladenú blond frizúru a veľmi peknú tváričku. Cez deň je jej úlohou robiť na väzňoch pokusy typu "Pri akej teplote vody asi tak človek, ponorený do nej, omdlie od bolesti?" a po nociach si relaxuje sexovaním s vybranými väzňami. V druhej línii filmu sa probližujeme k zopár väzňom a pripravujeme sa s nimi na veľký útek. Béčková snímka je prepchatá sexom, násilím a krvou. (POMO)

Jordan

Ilsa je zaujímavý film: zvrátená feministická béčková sexploitation zvrhlôstka na jednej strane ponúkajúca všetky možné elementy, ktorými vyhovie fajnšmekrom žánru nazi-sexploitation (prsaté blondíny v ss uniformách, niekedy prekvapivo realistické a kvalitné gore), no zároveň nie je bezducho amatérskou, naopak miestami sofistikovane filmársky zručne urobenou vecou, ktorá pracuje aj s detailom, druhým plánom, zvukovou dramaturgiou a istou historicitou (ktorej deformáciu úvodným titulkom pre účely fikcie priznáva); o to viac prekvapí občasná nedôslednosť - niektoré krvavé a gore efekty sú na vyššej úrovni (drvenie prstov kliešťami, rozširujúci sa syfilis na tváre Kally) a občas nižšej (oranžová krv, bičovanie); záverečná akčná scéna prekvapí svojou výpravnosťou, inak je film čo do výpravy komorný - no na tomto komornom priestore dotiahnutý do uspokojivého výsledku; ()

Anderton

Ak chcete vidieť erotiku zo 70tych rokov, vyberiete si z tohto obdobia radšej nejaký výpravný porno film. Ak chcete vidieť gore horor, dnes je k dispozícii množstvo explicitnejších krvákov. Ak chcete vidieť vojnový film o zverstvách, páchaných počas druhej svetovej vojny, radšej si pozriete nejakú oceňovanú umeleckú výpoveď. Ilsa ponúka iba nahé telá, natreté červenou farbou, ktorých mučenie explicitne nevidíme, pritom je dômyselne premyslené. Na svoju dobu toho ale bolo dosť. Ako vojnový film ale úplne zlyháva, pretože záverečný akčný prevrat je neuveriteľne amatérsky natočený a výprava nestojí za nič. Takýto scenár sa dal natočiť omnoho ambicióznejšie. ()

Frajer42

Kvality snímku jsou bídné, neboť se ho neujal dostatečně zvrácený režisér. Snímku jistě ubírá na kvalitě i provedení různých mučících technik a naprosto nevěrohodné krve. Naštěstí je Dyanne Thorne dostatečně půvabná herečka a v nacistické uniformě jí to prostě sekne. Bohužel byla přehnaně mrduchtívá, což ji v celkovém součtu stálo samotný život. Film velmi brzy začne nudit, protože asi za 10 minut zjistíte, že nemá už co nabídnout, a tak jede v cyklu mrdačka-mučení-plánování útěku-mrdačka-mučení-plánování útěku. Na závěr se dostaví odfláknutá pomsta a je hotovo. No, upřímně jsem si od filmu sliboval mnohem víc. Nebyl jsem v jeho průběhu ani 1x zhnusen, což je příšerná vizitka. Kampak se to hrabe na Prasoliniho Saló aneb 120 dnů sodomy. Tohle byl hodně slabý odvárek. Za ženství hlavní hrdinky dávám jednu hvězdu. ()

Socrates

Takovej nějakej pokus o exploitation, kde je ale skoro úplně všechno špatně. Příjemnou výjimkou jsou asi tři božský ženský těla, včetně toho nejhezčího, důstojnickýho. A v popisu filmu prosím žánr pornografický nahradit přívlastkem erotický. ()

Rocky62 odpad!

Pan Edmonds se nejspíš posral v biografu, když si usmyslel, že uspokojí diváka směsicí brutality, "vášnivého" sexu a krve, která mimochodem připomíná naředěný balakryl. Rovněž byl přesvědčen, že přítomnost angličtiny v nacistickém lágru bude také zajímavá. Nikoliv. Zvrhlé porno pro úchyláky. Shlédnout něco takového je trestným činem a trestný čin je třeba potrestat. Já si za trest spálím dršku žehličkou. 0,5% za úctyhodně vyvinutý hrudník Ilsy. ()

Crocuta

Dnes už tento snímek stěží někoho šokuje. Jedná se o do nacistického hávu zahaleného předchůdce snímků jako Hostel a jemu podobné, od nichž ho odlišuje pouze historické zakotvení a značná četnost výskytu nahoty. Nejzábavnější je na něm do extrému dovedené přehrávání téměř všech účinkujícíh. ()

bassator odpad!

36. LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA UHERSKÉ HRADIŠTĚ 2010 - INVENTURA - Půlnoční delikatesy (Ilsa, She Wolf of the SS / ILSA, SHE WOLF OF THE SS / Ilsa, vlčice SS) - NIKDY JSEM NEVIDĚL SMĚŠNĚJŠÍ FILM NEŽ BYL TENTO... Trapný od prvního obrazu, od prvního slova, od neskutečně stupidních dialogů a scén až po "VRCHOLNÝ" HAPPY END... - 1. 8. 2010 - kino Hvězda - Uherské Hradiště - 5% ()

Hellblazer

Konečne som si našiel čas na jeden zo základných kameňov hororového subžánru nazi-sex-ploitation. Šéfka nacistického tábora Ilsa je presvedčená, že ženy majú vyšší prach bolesti a preto na nich vykonáva rozličné pokusy, navyše je sexuálne neukojená a preto počas večerov súloží s väzňami a pokiaľ sa jej nedostane patričného uspokojenia nasleduje kastrácia, avšak do tábora sa dostáva Wolf, ktorý má ohromnú výdrž a tým pádom dokáže Ilsu uspokojiť, ktorá má teda o sex postarané a medzitým sexom a mučením plánujú väzni útek. Čo si budeme nahovárať, príbeh je to strašný a slúži prakticky len na to aby sme sa mohli presunúť z jedného mučenia k druhému, prípadne si odskočiť k sexu, ale tak kto pozerá takýto film kvôli príbehu? Čo sa týka sexu tak je to veľmi decentné a pomálo, ale nahoty si človek užije až, až. Mučenie má prakticky vždy erotický podtón a väzenkyne sú väčšinou "full frontal", no a Ilsa s jej pomocníčkami zase polonahé. Aby som nezabudol, herci sú príšerní, ale tak, čakal snáď niekto niečo iné? Našťastie sa film neberie príliš vážne a pokiaľ k nemu budete pristupovať podobne, tak sa rozhodne zabavíte. ()

SOLOM.

Na rozdíl od jemu podobných filmů nám tento snímek nabídl i celkem srozumitelný(leč i tak laciný) děj, který se ovšem rovněž nevyvaroval klasických kýčovitých chyb, na které jsem si u tohoto subžánru už zvykl. Jen se zde ve větším tempu střídají erotické a mučící scénky. I zde nechybí nutná dávka romantiky, která spíše brzdí rozjetý děj a v hororovém žánru jí moc nevyhledávám. Je zde však i mnohem více erotických scén, detailnější záběry mučení a několik opravdových lahůdek v podobě finálního výsledku nelidských pokusů. Pro podobné zvrhlíky jako jsem já to byla slušná podívaná, ale znám i dost lidí, jenž taková show znechucuje. Kvalita obrazu je v přijatelné kvalitě, takže si jistě nelze nevšimnout poněkud světlejší barvy krve, kterou se zde rozhodně nešetřilo, ale tento fakt mi vůbec nevadil. Atmosféra nám místy nabídla opravdu horké chvíle, ale občas jsem se přece jenom trošičku nudil. Přesto všechno je pro mě první díl Ilsy nezapomenutelnou záležitostí. ()

eraserhead666

Zajímalo by mě vlastně jen to, jestli to i ve své době mělo vyznívat tak humorně. Ze začátku to jde, jenže čím více se to blíží ke konci, tím větší je to nuda. Začne to být předvídatelné, kromě jedné věci tedy. Očekáváte nějaký rázný revenge závěr a ono nakonec prd. Připadá mi to jako mírnější a uhlazenější verze Saló aneb 120 dnů sodomy. Ujíždíte-li na prsíčkách, bobřících, uniformním fetiši, sado-masu a nepřirozeně zbarvené krvi, snad vás to zaujme více než mě (ne že bych neujížděl na bobřících). ()

ARI50

Film je svým způsobem šílený už na onen točený rok, katastrace různé typy nechutných mučení neustálá nahota zabíjení ,ale film jsi vás drží kde na to prostě chodí. ()

oLí

Několikrát jsem si za těch šest let na čsfd prohlížel profil tohoto snímku s komentáři a minigalerií, ale nikdy jsem si neřekl, že to musím vidět. Až před pár dny mě napadlo zabrousit do mnou neznámých filmových vod a podívat se na něco nevšedního. No, gore ani exploitation nevyhledávám a nestane se tak ani u tohoto subžánru ( vyjma této série ), ale jako celek mě ILSA docela příjemně překvapila. Zezačátku mi bylo docela ouvej z faktů, že zde zobrazované pokusy na lidech se dříve skutečně odehrávaly a říkal jsem si, proč se na to dívám, když mi je akorát blbě a bohatě stačí podívat se občas na nějaký dokument z 2. sv války. Jenomže postupně se zvyšovala intenzita odhalených koz a tak mě vždycky pár kůzlátek naopak po duši pohladil. Navíc ta Nazi Bitch Ilsa je docela zajímavá postava. Celkově tři hvězdičky ale dávám hlavně za závěrečných cca 15 minut, kterých mě pobavilo více než kdejaká komedie. Ty akční scény byly neuvěřitelně vtipně zahraný. I tak tenhle film asi nebudu nikomu známému doporučovat. Sumasumárum - od nechuťáren přes porno až po komedii, takže dalším dílům šanci asi dám. [5.5/10 listopad 2010] ()

Morholt odpad!

Jo. Šokovanej jsem byl. Ale tim, jaká to byla nebetyčná hovadina. Už po deseti minutách jsem měl jasno, že tohle bez zrychlení nedam. Nakonec stačilo pouhejch 20 minut. Chtěl jsem dát nějaký procenta za pěkný kozy, kterejch se tam urodilo docela dost, ale ani tyhle vnady to od odpadu nemůžou zachránit. Další film, co měl bejt původně pornem, ale pak reřisérovi "uměleckyů ruplo v kouli. ()

Katullka

Člověk by nevěřil, že to myslí někdo vážně. Oni to opravdu mysleli! Neuvěřitelné! Porno v nazi pojetím... Někdy jsem nevěděla jestli plakat a nebo se smát. Ještě, že všude byly kozy! // 36. LFŠ UH ()

erl

Nadžena Ilsa (Dyanne Thorne) mučí v táboře muže a ženy svéráznými spůsoby . Prsa , blondýny a krev to je moje:) ()

Terva odpad!

Inspirováno skutečnými postavami druhé světové války. Z důvodů šokujícího obsahu je film do 18-ti let nevhodný. CITÁT - Vykastrujte ho. Vítejte v táboře 9. Jsme jen doktoři......... Tak nějak jsem to z odporem dokoukal a ptám se proč vlastně? Kdo nebo co je schopen něco podobného natočit? A proč já blbec na to koukám. Nějakej idiot napsal, že je to dobrý, tak jsem se podíval. Je to pro uchyláky, nic jinýho. CITÁT - Nadejde čas, kdy tě černá vdova zavolá.......... ()

corpsy

Myslím, že vata okolo tých násilných a erotických scén, snímku príliš neprospela. Ale chápem, ak niekto chce ako doplnok aj nejaký ten príbeh. Mohol však byť svižnejší. Erotika je nudná a antierekčná, ale tie krvavé sekvencie sú v rámci doby pomerne odvážne a drsné, aj keď nejde o totálne gore, človek si však čo to predstaví. Kult, ktorý ma nedostal, ale ani neunudil. ()

DDT

Kdyby se tohle dílo mělo hodnotit vážně, nic než "odpad" by si nezasloužilo. Ale jako nechtěná komedie je excelentní. "Herci" vysloveně perlí a režisérovi je to evidentně úplně jedno. Z filmu je krásně vidět, že jedinou jeho snahou bylo, aby pokud možno všechny "herečky" byly celý film nahé. Nudistický tábor SS by mu asi neprošel, tak aspoň nahé vězeňkyně nechá mučit polonahými esesačkami... Docela jsem se bavil. ()

ledzepfan

Některé perly prostě vznikají jako náhodná kombinace blbosti,kouzla nechtěného,odvahy,nadšení,nízkého rozpočtu a velkých cecků :D ()