Wrong Turn 6: Last Resort

Pach krvi 6: Krvavý hotel

Horor

USA, 2014, 90 min

• Morholt

Velká očekávání a velké zklamání. Cyklistickému úvodu se sluší zatleskat, ale pak začal béčkový incestně dramatický a erotický thriller, který neměl nic společného s tím, co jsem od šestky chtěl. Jo, hodně se tu šukalo, s kozama se nešetřilo a třeba Sadie Katz tady pro mě byla pekelně přitažilvá, ale já chtěl degenerované vidláky krosící všechny, co jim přijdou do cesty. Zajímavé to tedy začalo být až v závěru, který sice potěšil, ale rozhodně nenapravil pošramocený celkový dojem. Doufám, že v příštím díle vše najede na staré a spolehlivé koleje. 40%(27.10.2014)

• Campbell

Co na to říct? Wrong turn už ničím nepřekvapí a jen spíše upadá. Tohle je jen další důkaz. Za prvé příběh mi přišel jako totální sračka a s koncem jsem už jen prskal smíchy. Mutanti jsou tu minimálně a film se spíše zaměřuje na nesympatického hrdinu/antihrdinu a pomocníka v zámku. Gore tu je a opět je tu kvalitní a celkem vynalézavé, hlavně první vražda byla parádní. Nahota tu je ale nic co by mě nijak vyrajcovalo. Bohužel gore vraždy jsou sem tam strašně hloupé. Hlavně scéna s hadicí. Pro mě opět podprůměr a další díl už raději ne.(25.7.2015)

• Havaj8

Tak sem se k tomu taky dostal. Za typ hororu, kdy si partička kámošů vyjede na vejlet, bych dal cokoli. Ono ten příběh jako takovej to má vcelku dobrej, stejně jako i ta blbá pětka. Ale kazí jim to to jméno, kdyby to byl jakejkoli jinej horor, tak si to podle mě vede líp, holt první díly byly až moc dobrý, no spíš jenom ten první byl úplně jinde kvalitativně. Masky sou poslední dobou úplně strašný, to je něco příšernýho, nedá se tomu absolutně věřit. A nakonec k tomu přidali i nějakou rodinnou vesničku, no vymejšlej si už. Upřímně se každýho dalšího dílu bojim, protože je hloupý to točit dál zbytečně, ale kouknu se na to stejně.(10.11.2014)

• PetrPan

Wrong Turn, který je již nějakou dobu pevně usazen v konečníku filmové kvality svým šestým pokračováním dokazuje, že být v prdeli pořád nemusí znamenat totální dno. Valeri Milev dal sérii nový impuls a místo bezduché, ale svým způsobem zábavné, řezničiny, tu máme ultranudnou bezduchou píčovinu s lookem devadesátkového céčka, kde ani těch několik gore scének nedokáže diváka zbavit neodbytné myšlenky : Vypni to, vypni to. Nutkání jsem odolal, polospánku ne, odpad jak vyšitý.(29.11.2014)

Horská gorila nebo horský skřet? Oba jsou to ohrožené druhy. Skřety si vzal tentokrát pod patronát ne úplně marný režisér Valeri Milev. Zavádí diváka za partou sedmi mladých lidí, kteří přijímají pozvání k pobytu ve starém hotelu s lázněmi, jehož rozlehlý komplex zdědil jeden z nich, jmenovitě Danny. Je to místo skoro tak podivné a tajemné jako sourozenecký pár, který ho spravuje. A to ještě nikdo netuší, že jsou v úzkém spojení s kanibalistickými skřety obývajícími přilehlý lesík. Na povrch vyjde tajemství, že Danny pochází ze zdegenerovaného rodu, který se po celá léta rozmnožoval mezi sebou. Zamrzí, že mladíci měli převahu nad slečnami (5:2). Hned úvodní scéna s párem cyklistů v lese udá trend, v jakém se film po devadesát minut ponese. Na povel režiséra se i v chladném počasí svleče první adeptka na smrťáka. Scenárista s režisérem vědomi si toho, že "materiál" na obnažování mají kvalitní, nechají postupně svléknout všechny účastnice zájezdu, aby divák zjistil, jak moc se jim roztáhl po horském vzduchu hrudní košíček. A v tomhle ohledu velká spokojenost! K vraždění, respektive ke zběsilému zabíjení, se ale film pořád neměl. Polovina filmu za mnou a oběti se daly spočítat na motorovou pilou pohmožděné ruce. Gore bylo přímo šlehačkové. Takže i v tomhle ohledu spokojenost. Rozebírat zabití nebudu, protože jich nebylo mnoho a připravil bych potencionální hororisty o překvapení i nápady, které nechyběly. Jenže režisér nasadil pomalejší tempo, které se snažil dohnat zběsilým a dynamickým finále, a podle mě to tak úplně nedohnal. Jasně, záměr rozložit zabití po celé délce filmu byl zřejmý, ale občas filmu chyběla potřebná údernost a pohyb. A já raději dynamické konání než zdržující plkání. Plusem je určitě neokoukaný areál, který se jevil zanedbaně a vytvářel skličující dojem. To místo bylo krásně hnusné. Nikdo by se v něm určitě nikdy neubytoval. Možná to byla od tvůrců nezbedná legrácka, když zde ubytovali rekreanty z řad seniorů. Film mně k nim přišel korektní. Určitou korektnost si zachoval i film. A tak příliš nefungovaly pokusy o zvrhlost. V tomhle režisér moc nevynikal. Disponoval však příjemně filmovým rozměrem, který jeho předchůdce neměl. Ve většině scén se mu podařilo zdatně maskovat mizivý rozpočet. Přece jen to nepokryl na všech frontách, masky nepatří k právě k obdivným výtvorům. Snaha přijít s novým příběhem sahajícím až ke kořenům, který přináší objasnění krvežíznivého rodu, má svá pro a proti. Filmu se ohromně daří, když skřeti vykonávají svoji brutální "práci". Jsou občas až moc upozaděni, někdy se mně naopak jevilo, že ve filmu působili nadbytečně. Tahle nerovnováha bylo způsobena menším prostorem, který jim byl tentokrát vymezen. Zakecávání (se) filmu naopak neprospívalo a brzdilo jej v rozletu. Herecká skvadra dobrá. Objev Aquella Zoll (pořádný kusanec) i ostatní holčiny potěšily. Tenhle hororový kus by neměli vidět intelektuálně zaměření diváci, vegetariáni a skřítci Líbezníčci. 80%(17.6.2015)

• - Natáčení bylo zahájeno začátkem března 2014 v Bulharsku. (Bathory)

• - Talitha Luke-Eardley je už třetím protagonistou v pořadí, který se objevil v této hororové sérii a zároveň v seriálu Hra o trůny (od r. 2011). V předešlém pokračování si zahráli Roxanne McKee a Finn Jones. (sir-dave)

• - V scéne, v ktorej Jillian a Bryan idú nakupovať, je možné na nástenke s nezvestnými osobami vidieť Zaca Efrona. (Marceloo)