Pot, slzy a naděje (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2014, 4 h 29 min (Minutáž: 6x43 min)

...dobrý nápad, i přes snahu být originální v pohledu na věc se to nedařilo, hlavně naprosto chyběl prostor pro svobodné vy vyjadřování dětí... ...ambice, ambice a ambice... děti, které jsou používány jako dostihoví koně, kterých se jejich pomatení rodiče neptají, jestli závodit chtějí... ale pěkné je, že skvěle dopadli boxeři ze žižkova, pohoda byla v krasobluslení (přátelství těch dvou je bomba) a samozřejmě chytrolín houslista... znovu škoda tématu a nevyužití příležitosti...(11.9.2014)

Mě se teda na rozdíl od většiny zdejších komentátorů struktura dokumentu líbila, díky přeskakování mezi jednotlivými postavami mi to přišlo o dost živější :) a jelikož jsem poctivě shlédnul všechny díly, dovolím si i menší zhodnocení jednotlivých vystupujících: HOUSLISTA: ten kluk by mohl dávat lekce z pozitivního myšlení - vrcholem bylo, když hrál před plným sálem lidí, kde ho skoro vůbec nikdo neposlouchal a ještě se všichni nahlas mezi sebou bavili a klukova reakce byla: no aspoň jsem nemusel být nervózní, když jsem viděl, že mě nikdo neposlouchá. HEREČKA: je vidět, jak je nešťastná z toho, jak jí máma do všeho tlačí, stejně jako houslista je renesanční umělec, ale bohužel s negativistickým přístupem skoro ke všemu co dělá, což je opět způsobeno tím, jak jí matka diktuje každou minutu jejího života. BOXEŘI: super klukovskej sport, rodiče je do ničeho netlačej...zajímavá byla situace, kdy malej kluk musel odpískat zápas kvůli nervozitě a jeho trenér se za něj postavil a podpořil ho - myslim, že v podobný situaci by třeba máma naší mladý herečky začala histericky vyšilovat a tim jí ještě víc srazila k zemi. TENISTKA: je vidět že jí táta do toho trochu tlačí, což se projevuje na její psychice při zápasech, ale není to tak hrozný jako u herečky. KRASOBRUSLAŘKA: přístup rodičů vypadá celkem v pohodě, obzvlášť s příhlédnutím k tomu, kolik peněz do toho investují...opět se objevuje problém s psychikou, který ale tentokrát vznikl ve vlastní hlavě slečny a není vytvořený tlakem jejích rodičů. MODELKA: moc jsme toho neviděli, ale slečna vypadá celkem rozumně, tak snad se z toho nezblázní.(29.5.2014)

• MikeCool

TV-seriál. Emocionálně zcela nenaplněný dokumentární seriál, který nás chce seznámit s talentovanými dětmi. Poukazuje na jejich život a starosti spojené s jejími aktivitami, ve kterých vynikají. >| Průměr všech zhlédnutých epizod 40% (2*) |(21.6.2014)

• Blazis34

Seriál o tom, jak si někteří rodiče plní svoje sny, kterých nedosáhli. Ano, opravdu tak některé příběhy takto na mě působily. Určitě by mě ale zajímali dvě důležité věci, a to jak byli dotyční vybráni a co tímto šestidílním seriálem vlastně tvůrci chtěli říct. Žádný sumář se na závěr nekonal, žádná slova odborníků zda to tak vše je správné či nikoliv (třeba příběh věčně nafuněné Nami naznačoval, že její život asi není takový, jaký jsi představovala, ale jaký chce její matka atd.) či jakou mají vlastně šanci, že u sportu zůstanou nebo zda mají šanci se jím dokonce živit. Dávám 35% - dvě hvězdy.(3.6.2014)

• Názorožec

Krom zmateného střihu mi nejvíc utkvělo, že autoři dokumentu podle mě naprosto přehlédly trčící fakt, že si ty rodiče skrz svoje děti realizují své sny, nenaplněná přání, léčí mindráky a kdo ví co ještě. To mi přijde jako velmi silný, ale naprosto přéhlednutý motiv celého dokumentu. Abych byl ale spravedlivý netýká se to všech zobrazených rodičů.(22.5.2014)