Der Heiße Tod

• Západní Německo Sex im Frauengefängnis (více)
Krimi / Drama / Erotický
Západní Německo / Španělsko / Itálie / Lichtenštejnsko / Velká Británie, 1969, 99 min (Alternativní 70 min)

Příběh žen ve vězení, které je umístěno na jakémsi ostrově. Ženy zde nemají jména, ale pouze čísla. Jsou tu nemilosrdně zneužívany a samozřejmě i brutálně znásilňovány. (Karlos80)

Karlos80

Tak nevím co si o tomto filmu mám myslet, akční tak napůl, drama na 80% prvky hororu, snad až na prostředí hradu zde zastoupeny tolik nejsou..Proč 99 Women / 99 Mujeres? Protože právě pod tou 99 vystupovala vezenkyně Marie (Maria Rohm). Film je klasickým sleazy schlock sexploitation WIP jedním z prvních svého druhu. Příběh je zasazený do nějakého přímořského-tropického letoviska-ostrova, kde stojí stará pevnost, ve které jsou vězněny mladé dívky jako ve středověku, tomu všemu velí Herbert Lom společně s Mercedes McCambridge (zde jako nejací psrávci) ve vojenských uniformách. Lom zde moc velkých příležitostí předvést svůj talent naplno bohužel neměl. K režisérovi Francovi, to by snad ani nebyl Jesus Franco, kdyby tento poměrně nevšední příběh neokořenil, podle mého o úplně zbytečné porno-scény, ve kterých stejně nakonec vystupovali dubléři..Ti sebrali tak trochu snímku na kvalitě, to už mohlo bejt rovnou porno..Film ale i tak je sotva průměrný, akce je pomálu, mučení a jiných zvrhlostí taktéž, chybí jiskra a nápad. Jen ten sex, lesbický sex (Neri+Rohm) a částečně obnažená těla zůstávají. Subžánr WIP byl teprve na začátku své cesty a tento film společně s režisérem Francem ty základy položili..Útěk z bašty byl k smíchu, následné brození džunglí, to jsme poté viděli i v jiných WIP, stejně tak i nadržení vesničtí chalani (vězni na práci) celé to končí, vlastně tam kde začalo. Escape se tedy nezdařil:-( Za sexy blondýnku Mariu Rohm a smyslnou mou oblíbenou brunetku Rosalbu Neri dávám nakonec za 2*. Jen ze zvědavosti, pro fanoušky Franca anebo tohoto žánru.. ()

gumli

Keď aj film nebol nič moc,tak aspoň pekné ženy.Vidieť,že Franco má dobrý vkus.Všetko čo tu napísal Karlos80 je pravda,takže niet moc čo dodať.Len ten lesbický sex mi už išiel na nervy.A zvlášť jedná dlhá nudná scéna,zbytočne dlho preťahovaná.No v dobe vzniku filmu to mohlo divákov priviesť do varu,tomu verím,ale dnes už ťažko.Takéto scény sú už úplne bežné,takže dnešný divák už nad tým len mávne rukou.Herbert Lom sa v tomto filme nijako zvlášť nepredviedol,hoci je to dobrý herec.Správkyňa väznice alebo hlavná dozorkyňa,neviem presne akú mala funkciu,bola odporná suka.Škoda že nedostala poriadne do držky.A nekonala sa ani pomsta,na ktorú som čakal ale nedočkal sa.Škoda. ()

RetroMan

Střih: Bruno Mattei, hudba Bruno Nicolai. Slabý WIP, jiné Francovy filmy jsou lepší. Marie, která přišla do ženského vězení na Ostrov smrti jako poslední, dostala označení číslo 99. Věznici řídí sadistická ředitelka a guvernér Santos (Herbert Lom). Poté, co ve vězení umírá více žen, než je přirozené, posílá ministr spravedlnosti do věznice na kontrolu Leonii Caroll, která se snaží o zmírňování trestů a také zažádá o prošetření případu Marie. Nakonec se Marie spolu s dalšími dvěma dívkami pokusí utéct, ale útěk nedopadne dobře. Podobný jako snímek Sadomania. Rozdíl je v tom, že v Sadomanii byla nahota od začátku do konce, v tomto filmu je nahoty málo, ale zato jsou použity XXX záběry z jiných filmů, což film úplně kazí. ()