Comtesse noire, La

Jesús Franco

Gérard Brisseau

Jesús Franco

Daniel White

7,0/10 Verte alebo nie, ja som si tento brak zamiloval. Po čerstvom sklamaní z Pekingského bicykla a (preštylizovanej a nabubrelej povrchnosti) Americkej krásy (a tu už radšej nespomínam Gibsonovho Patriota) na mňa zapôsobil(a) Female Vampire ako balzam na dušu - stačí nemať vysoké požiadavky (na príbeh, zmysel filmu či hercov) a môžte si perfektne oddýchnuť/vypnúť. Franco jednoducho vie, kde sú hranice jeho možností/schopností a drží sa ich.(11.9.2007)

• Paldini

Nebýt příjemné erotické atmosféry dám nekompromisní odpad. Tento film patří do kategorie nejsračkoidnějších béček. Upírka se prochází přes den na slunci a dokonce se v jedné scéně i opaluje. Po celou stopáž hraje ten samý vlezlý romantický hudební motiv, děs a hrůza. U jedné scény jsem se opravdu nasmál, a to při scéně proměny upírky v černého ptáka nebo snad netopýra (v záběru je letící pták, ale piští jako netopýr, asi je to ptakopýr). Kameraman se naštěstí snaží detailně zmapovat každý kousek nahého těla Liny Romay a obzvláště je vysazen na její chlupatý rozkrok.(10.7.2005)

• Fingon

Držte mě někdo! Tohle není horor ani porno, tohle není ani film. Je to homevideo Jesse Franca. Počítejte se mnou: režie, spolupráce na scénáři, kamera (! - prakticky každý záběr obsahuje zoom -), střih, jedna z hlavních rolí (doktor) a Lina Romay, hvězda tohohle neumětelství (za ni a jejího bobra je ta jediná hvězdička) je celoživotní Francovou družkou. Nejhorší ale není šílená kamera, různě nasvícené záběry v jednotlivých scénách (speciálně to platí pro detaily felace či cunilingu. Skoro vidím, jak režisérova milenka líže druhou herečku a Franco stojí nad nimi, v jedné ruce kameru a ve druhé baterku) ani šílený postsynchron, ale to, že to vůbec nedává smysl. Viděl jsem 105 minut dlouhou verzi v němčině s anglickými, z maďarštiny přeloženými titulky. Ne že by to mohlo nějak výrazně pohoršit zážitek...(5.3.2009)

• POMO

Dej to síce nemá žiadny, ale snová atmosféra a erotično by sa dali krájať. Taká lacná, hyper-braková soft-porno lynchovina o hladnej upírke a jej vystrájaní na malom európskom ostrove. Film existuje v niekoľkých verziách, z ktorých niektoré sú čisto hororové bez sexuálneho tónu (upírka vysáva krv) a iné naopak čisto erotické bez náznaku hororu (upírka u-orálováva na smrť!). Kvôli tomu boli všetky scény s obeťami točené dva krát - raz hororovo a raz eroticky! Ja mám tú česť, vlastniť najdlhšiu verziu - 101 minútový zlepenec čistých sexuálnych fantázií. Hlavná postava (hrozne sexy upírka!) je celý film nahá, v kožených čiernych čižmách a 90% stopáže filmu súloží, oráluje, lesbuje alebo masturbuje. Ako horor alebo regulérny film katastrofa, ako španielsky erotický brak krásne rajcovné a provokatívne. :o)(8.2.2003)

• Campbell

Bah 82 minut? Já viděl nějakou dvouhodinovou verzi a za sebe můžu říct že to bylo ubíjející. Koukat na chlupaté klíny by mi zas tak moc nevadilo(ale pravdou je že je nemusím), ale koukat na hlavní hrdinku upírku která chodí za deního(sic!) světla, a dělá orál(leč smrtící) napotkání a pak jde někam a tam si zase užije rodeo, tak to je na mě moc. Ani ta atmosféra mě nezaujala. Možná kdybych viděl onu 82 minutovou verzi šel bych víc, ale takhle nejdu ani na ty 2*.(9.1.2011)