Podporuj muziku

(TV film)
  • Česko Buď toho součástí. Podporuj muziku!
všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Česko, 2014, 23 min

Stahuj a streamuj legálně! Český dokument o hodnotách, které není fair zcizovat. Projekt, který má na starosti český raper Lipo, pod záštitou Mezinárodní federace hudebního průmyslu FPI, ve spolupráci s Ochranným svazem autorským OSA, pojednává o problematice podporování hudebních interpretů, a stahování hudby zadarmo. Projekt je namířen hlavně na žáky druhého stupně základních škol. V dokumentu účinkují mimo jiné další čeští hudební umělci Ben Cristovao, Paulie Garand a Eva Farna. Přináší zajímavé názory a informace ze zákulisí vzniku a výroby hudebních děl. Příklady stránek, kde si můžeš stahovat hudbu legálně a podporovat tím svého umělce, jsou například www.deezer.com, play.google.com, nebo www.spotify.com. (Česká televize)

Wacoslav1 odpad!

Já určitě podporuji muziku, ale ne zrovna tu která je tu prezentována. Ale můžete bejt v klidu já bych si Ewu Marnou a podobný poklady nestáhnul ani legálně ani nelegálně. Museli by mi za to fakt kurevsky zaplatit abych nad tím aspoň přemejšlel. To je jedna věc a druhá je, že když člověk pozoruje ty chudáky strhaný umělce jakou, že to mají vlastně řeholi, tak by jim dal normálně korunu! (ze soucitu) Když se pak podíváte ještě na to rádoby seriózní zpracování tohoto veledíla, tak je jasný, že nic jinýho než odpad se fakt udělit nedá.0% ()

Tom_Lachtan odpad!

Pokud by někdo chtěl dělat osvětu na téma "můžeš si nás i kouopit za fakt málo," musí se to dělat jinak, s nadsázkou a ne během dvaceti minut fňukat nad tím, že nebožátko uměleček musiká spinkat až ráno a že nemůže na páárty. A to bych se býval vsadil, že přítomný hip hoper je pouze nějakou sofistikovanou parodií, protože to co ze sebe luzí zní jako když nacisté provádí nekalé experimenty na naspeedovaném lenochodovi za absence uspávadel. ()

Marze odpad!

Pro mě tento dokument postrádá základní smysl, protože česká muzika je už dlouho v úpadku a chodím jen na koncerty a festivaly se zahraničními interprety. Vůbec by mě nenapadlo platit za sprostou poezii hip hopu a rapu. ()

SOLOM. odpad!

Páni zpěváci a zpěvačka si jistě taky nikdy nestáhli nějaký filmeček že? Svědomí čisté? No tak já ho teda zrovna nemám…Bývaly doby, kdy jsem si koupil nějaké to CD nebo kazetu, v dnešní době bych se na to mohl už leda tak vysrat…Netvrdím ale, že si tu a tam nezajdu na nějaký koncert nebo festival! Nicméně já nemám na to, abych pětkrát do roka lítal na exotické dovolené, vymetal jednu párty za druhou, střídal jednu štětku za druhou – no prostě mám jen na to pivko a tak si tu a tam prostě nějakou tu písničku stáhnout musím a taky nebrečím do kamery… ()

Caszidy

Lipa jsem ocenil za odvahu podpořit v prezidentských volbách Jiřího Dientsbiera ml., jelikož "cokoliv z levice je přece naprosté zlo, že ano". A obzvláště mladší generace na kterou lipova hudba cílí má tenhle předsudek hluboko zarytý. Takže za to palec nahoru. Na druhou stranu za tuhle PR kampaň OSA palec dolů. Chápu, že tenhle pseudo-dokument je určen pro promítání na základních školách, ale přesto jsou prezentované názory některých lidí v něm přehnaně povrchní a až směšné (obzvláště nářky Ewy Farné). Nutno také podotknout, že na současném stavu "pirátství" má lví podíl sama OSA a jednotliví umělci/vydavatelé. Vše má totiž prapůvod v době kdy cédéčka stály na tehdejší poměry absurdní částky (většinou přes 600,- korun), zatímco v zahraničí byly ceny někde úplně jinde. Stejně tak nástup prodeje hudby přes internet museli nastartovat až Apple a Google a to ještě s velkým odporem českých vydavatelství, pro které je očividně jednodušší stěžovat si na piráty, než zavést nové distribuční kanály a vydělávat. (O tristní situaci v možnosti nákupu a sledování filmů on-line se nemá smysl zmiňovat už vůbec, to je kapitola sama pro sebe a například spuštění kategorie Filmy v Google Play opravdu nebrání sám Google, ale tuzemské distribuční společnosti, které očividně naprosto nemají zájem se dohodnout a vydělávat) Takže závěrem - kupovat hudbu je správné a krást hudbu je špatné. Ostatně jako krást cokoliv. Problém je, že tahle sebepropagace OSA mladé lidi na základních školách hudbu nakupovat nenaučí. Oni se to naučí časem sami. A pro nás ostatní vznikla aspoň tahle povedená parodie: http://goo.gl/hA4m3z ()

alchac odpad!

Jestli se na nějakém filmovém festivalu uděluje cena Pepka Goebbelse, pak tento zvratek bude jistě nejžhavějším kandidátem. Dva ústřední hrdinové - ubozí plyšáčci méďa krákorající přičmoudlík a chodící pšonská sonická zbraň - nám tu pod taktovkou jedné ze největších státem posvěcených mafií, které brzy začneme přispívat do kasičky snad i z koupené role hajzlpapíru, brečí, jak chudinky trpí tím, že musí až do rána pařit a do postele se dostanou až v šest, nebo pro změnu jeden den tvrdě porotcujou, pak odletí zašišlat si na přednášku, a pak zase dřít na koncert. Je to zkrátka řehole, ta muzika, a lidi jim za to nechtěj platit a podle sabotují budování kapitalismu tím, že nelegálně stahují jejich audioexkrementy. No, jedno oko nezůstane suché! Hned si běžím koupit dvě kila Ewíka a aspoň půl nůše Beníka, jinak chudáci nebudou mít na kaviár a šampus. Jen doufám, že tito neumělci či jejich loutkovodiči nepotkají nějakého proletáře vracejícího se z šestnáctky u pásu, který toto náhodou viděl. ()

Belbo odpad!

Ukázka směru českého "umění"..... tak přestaňte kecat a táhněte do michelinky tahat pneumatiky, hajzlové intelektuálští :) ()

zelvicka.

Roním slzu, kdo chce taky, může si to pustit na YOUTUBE. Smutná zpověď mnoha známých mladých umělců, jak to mají v životě těžké, protože se tu krade muzika, a že je to stojí peníze a energii, a jestli se to, nedej bože, nezlepší, tak oni snad budou muset skončit. Brutální pravda je, že pro mě je dokument plný neznámých tváří, hudby, která mi nepřijde sympatická. Tak držím palce, ať to vyjde, a ať nemusí prodávat ty limizíny, značkový hadry a přestat chodit do fitka. ()

xxxvodnikxxx odpad!

Dokumenty by měly být nezávislý a mít nezaujatý pohled, tenhle? Ani náhodou, místo dokumentu je to spíš celkem pěkně zpracovaný PR spot... např. - veškěří tzv. „umělci“ kteří zde vystupují, jsou z jedné branže - pop / hip hop / rap - proč zde chybí rock, country, underground, a další styly? ha! - obdobně i "vyšší osoby"- jsou zde 1/2 osoby, kteří mají hud. vydavatelství, ale už tam nejsou známější skladatelé, nebo ti, kteří se cestou OSA nevydaly- proč? ha! Prostě sračka! Btw bussiness neznamená vytřískat na jednom kusu co nejvíc, ale mít co největší obrat, a tudíž celkovej zisk- k tomu se táhnou například akce, slevy, který dělaj reklamu, ale ne, že budeme povídat sračky lidem a oni si to rozmyslí ;) ()

andulasafarova odpad!

Režie Lipo. Kdo? Ten, co natočil v prezidentských volbách video podporující Dienstbira jr. Video, kterému chybělo k procítěnosti non plus ultra už jen štěnátko a jednorožec cinkající klíčema s duhou v pozadí. Ben Cristovao. Kdo? Ten, co z něj v nějaké soutěži typu superstar tekly pubertální dorostenky (bůhvíproč) a teď se pohybuje maximálně tak na stránkách bulváru. Pokud chce Ewa Farna tvrdit, že už je dospělá, měla by se podle toho chovat. Paulie Garand? Prej hiphoper a kamarád Lipa. Nemám nic proti hiphopu. Ale mám jednu podmínku-musí být poslouchatelný. OSA - zkostnatělá organizace, která skutečným umělcům (o těch v dokumentu si dovolím pochybovat) nakonec spíše škodí. A nakonec spotify... no ale to by si měl každý zkusit na vlastní kůži, to nebudu prozrazovat. Celá stupidita videa vynikne zde: https://www.youtube.com/watch?v=BDAkzn4DIfI ()

Godhaj odpad!

,,A to není úplná sranda. A jako mít i jako vydavatelství co je jako independent prostě největší jako nezávisláci…“ Tohle se teda OSE moc nepovedlo. Ono asi není lehké přesvědčit lidi, aby platili za to, co si zadarmo stahují, ale tímto ,,dokumentem“ nemůžou přesvědčit naprosto nikoho. Největší problém mám asi se samotnými aktéry, většina z nich má totiž velké obtíže ze sebe dostat jednu smysluplnou větu bez všech těch ,,jako“ ,,ehm“ ,,prostě“ a tak dále. A tito lidé, kteří neumějí ani mluvit agitují za to, aby jim lidi platili víc. Jde to až tak daleko, že si interpreti Farna a Cristovao stěžují, jak dlouho pracují a jak je to pro ně neuvěřitelně náročné. Suma sumárum mám z tohoto dokumentu pocit, že holt OSA využila těch zpěváků, zpěvaček, kteří snili o tom, jak budou bohatí a slavní a narazili na realitu, která není až tak růžová. Smůla, no. ()

jirin_cz

Nezůstane oko suchý. Chudáci naši nedocenění muzikanti, jakou kvůli nám podnikají řeholi! Výborný je taky "víš co" majitel labelu. Opravdu povedené PR organizace, která si bere výpalné z každého prázdného média, aby měli umělci co jíst. ()

naiva odpad!

Propagační film IFPI a OSA. Tentokrát bez výhružek, za zlého policajta slouží filmy či klipy jiné. Osloveni měli být patrně zejména mladí lidé se zájmem o populární hudbu. Proč by ale měli chtít podívat se na tento film? ()

Sandai odpad!

Tohle není dokument, ale extrémně nepovedená a trapná agitka. Ale mám dobrou zprávu pro tyto neumělce. Železárny přibírají a díky směnnému nonstop provozu a těžké práci si tam ti zoufalci můžou připadat jako v nahrávacím studiu, když tam tak krutě trpí. ()