Les cauchemars naissent la nuit

Nightmares Come at Night

Krimi / Drama / Horor / Erotický

Lichtenštejnsko, 1970, 83 min

Jesús Franco

Manuel Merino

Bruno Nicolai

• Karlos80

Neskutečná otupující blbost, že by ale opět pokus o umění, pro které má právě u tohoto režiséra málokdo pochopení? Tak to se téhle nudné, nezáživné a nezajímavé psychologicko/experimentální Frankovině, pohybující se pouze ve dvou rovinách (sen a realita) vyhněte obloukem a pusťte si raději "Paroxismus", ten alespoň za něco stál. Filmy podobného ražení ale nemusí být všecky nutně špatné a k nepochopení, ale tady to bohužel tentokrát nějak neplatilo a nefungovalo, film sem téměř nedokoukal, nemá váš takřka jak a čím zaujmout. Všecko tady je totiž nudné, zdlouhavé, jednotvárné a účelové (nahota a sex-ale ani jako eroťák by tohle moc dobře nefungovalo), všechny erotické scény působily spíše otravným dojmem, muka pro mě doslova byla sledovat dlouho striptýzovou scénu, kdyby ta ženská měla alespoň nějaký sex-apel. ps: K filmu mě tak přilákala jen krásná Soladed Miranda, kterou teď blíže mapuji, ale ona tady všehovšudy hrála jen pár minut a její úloha zde byla čistě vedlejší záležitostí, tedy nic co do činění se spiknutím či zápletkou. Probůh, vždyť film nemá absolutně žádný příběh! Nechápu jak tomuhle filmu může někdo vůbec dát 4 hvězdičky. Ty 2* za některé hezké herečky a vynikající Nicolaiovu hudbu.(24.1.2012)

• dopitak

Anglicky předabovaná verze snad jedině jako výukové video pro angličtináře, mluví se tu stupidním jazykem jaký se v běžném životě ani filmech nepoužívá. Ovšem úroveň dabingu a bohužel i celý film jako takový kvalitativně připomíná filmy Lloyda Simandla, a tak i výuková videa vybíraná naší angličtinářkou byla zábavnější. O co v téhle sračce šlo, už se nedozvíme. Vyhněte se obloukem a rozhodně se nenechte nalákat faktem, že ženy se ve filmu vyskytují jen svlečené - psal se přeci rok 1970! Hvězdičky není za co dát, scénář, dialogy, herectví, kamera i hudba patří do koše.(27.10.2012)

Triviálna braková poézia. Každá sekvencia je blúznivou strofou, napustenou akýmsi slizkým derivátom ópia. Franco má jasne čitateľný talent na výber exteriérov a kulís, ktoré dodávajú jeho filmu punc exotiky vzdialenej našemu bežnému svetu. Rovnaké kvality vykazuje aj vláčna (ničotná) narácia, pozostávajúca z fetišistických výjavov a imitácie vnútorného sveta ženy prostredníctvom unikátne banálneho voice overu. Sny sa tu prelínajú s realitou ako gitarové sóla s nahými súložiacimi telami. Francova filmová reč je lepkavou vazelínou topiacou sa na intímnych partiách pornograficky vyčačkaných tiel. Veľmi životaschopný camp.(14.8.2017)