Epizody(10)

TomX2

Druhá séria nadväzuje na pokračovanie tej prvej. Poznávame nové postavy, nové objavy a budujeme si vzťahy. Podarí sa Shidovi zapečatiť silu všetkých duchov dievčat? Ako sa bude dariť Toke, keď uvidí nové dievčata blízko Shida? A môžu duchovia v pohode žiť v okolí ľudí? To a oveľa viac sa dozvieme v druhej sérií Date a Live. Celkový dojem: Na druhu sériu som sa veľmi tešil už z dôvodu, ako otvorene skončila tá prvá. Avšak aj keď mala prvá séria veľmi otvorený koniec,"vec" na ktorú som sa tešil najviac bola postava Kurumi, ktorá je jedna z najdesivejšich a najzáhadnejších anime postav (svojou desivosťou, vraždením a charakteristikou je ešte viac psycho ako yandere-chan, Gasai Yuno a dokonca ju aj pripravilo o prvé miesto z mojich top psycho anime dievčat). Avšak aj keď som fanúšik Date a Live série musím povedať, že druhá séria mi zo začiatku vôbec nesadla a musel som sa silno nútiť k tomu, aby som to vôbec dopozeral. Áno a každý, kto videl aspoň 4 diely vie kvôli čomu. Už na začiatku nám pribudli nové postavy, čo môže môj dojem zlepšovať ale aj zhoršovať. V tomto prípade mi pribudajúce postavy ale sympatické vôbec neboli, napríklad dvojičky Yuzuru a Kaguya mi prišli úplne zbytočné a do štvrtého dielu mi kazili môj dojem zo seriálu (áno, takmer každá scéna obsahovala nudity číže z toho bolo mierne ecchi, ktoré bolo nie len debilne spravené a spackané, ale dokonca aj stupidné). Teda až do dielu, kedy sme spoznali novú postavu, mrchu so schopnosťou, ktorá bola veľmi podobná tej, ktorú mal môj milovaný ,,Luluš vi Británia" (áno, pre tých hlupých ktorým to nedošlo, mohla meniť osudy ľudí, avšak jej postava a schopnosť nebola ani zďaleka tak výborne prepracovaná a charakterizovaná ako spominaný Lelouch a jeho Geass), nuž táto postava sa v anime správa ako totálny imbecil, ktorý používa svoju schopnosť len k jej vlastnému účelu a slave (by the way jej ,,spev" sa mi zhnusil až za uši). Čo sa týka starých postav ako Toka, Origami, Mana alebo Kotori, ktoré som v prvej sérii zvlášť nemusel, tuto boli (nezabudnime aj na Kurumi) moje obľúbené. A shido? Verte, neverte, aj v tejto sérii sa zmohol len na hlučné kričanie mien a ,,Prestante, Prestante!". Lenže priznávam, tuto sa mi aj napriek týmto nedokonalostiam páčil viac (hlavne kvôli jeho hrdinským a obetavým činom v posledných dieloch) a dokonca som si ho možno aj obľubil? Tak či tak, prvú priečku u mňa má Kurumi, ktorá ale ani v druhej sérií nebola dostatočne využitá a jej rola spočívala len v siedmom a ôsmom dieli (tie najprepracovanejšie). Ale aby táto recenzia nebola len negatívna, seriál sa mi prekvapivo páčil. A to hlavne v polovici, kedy sa konečne dočkáme nejakej tej akcie, mecha & sci-fi, a nezabudnime ani na nové schopnosti, sily a plotwisty. Myslím, že to za pozretie rozhodne stojí, avšak ako celok má u mňa druhá séria menšiu karmu ako tá druhá. Spokojnosť a nadpriemerný zážitok. Moje hodnotenie: 76% edit (15.10.2018): Znižujem hodnotenie (viz. môj komentár u prvej sérii..) ()

DaweForeman

Tak tahle druhá série mě bavila už více, než ta první, protože konečně jsem se dočkal nějakého toho hlubšího příběhu a spousty různých zvratů. Tentokrát všechno už nešlo tak hladce jak předtím a onen prvek dating sim tu byl spíše už vedlejší, než v popředí. Ovšem zase toho člověk moc nedozvěděl o těch "Duších", ale snad bude ještě nějaké to pokračování, když je stejnak ten konec neskutečně nakouslej. Samozřejmě se musí rozšířit i jeho harém, aby možná mohl překonat i Yuuki Rita za Love-ru :D. Animace se možná trochu polepšila v designu, což je jen plus a hudba též trochu prošla proměnou, kdy sem přidali respektive zase nějaký ten idol, který trochu vylepšil repertoár. ()

Palisander

Zo začiatku trocha rozhádzané, ale postupne to nabralo smer. Vzťahy sa skomplikovali otvoreným vstupom tretej strany na bojové pole, takže víťaz zďaleka nie je jasný a film by mohol byť celkom zaujímavý. Len dúfam že staré postavy dostanú viac priestoru ako teraz. Hlavne Kurumi vôbec nemala šancu predviesť sa v plnej paráde. PS: Po čase skladba, čo stojí za pozornosť: Q&A ()

maverick080

Veľa ľudí bralo druhú sériu za lepšiu ako tú prvú. A ja s tým rozhodne súhlasím, i keď začiatok je trochu slabší. Pomaly sa zabúda na staré postavy a pribudajú nové a je to také akosi divné - stále ten trapný humor a ecchi. Avšak to, čo príde v posledných epizódach a hlavne moja milovaná Kurumi, tomu sa jednoducho nedá dať menej ako 4* I keď túto sériu inak neodporúčam. ()

RealGaze

Po nejzajímavější postavě (Kurumi se tuším jmenovala) ani vidu ani slechu. Nové postavy jsou nevýrazné, ale hlavně, že MC zjistil, že si umí vytvořit vlastní verzi zbraně Duchů. To pro mě byl konec, a ani cliffhanger jak z učebnice mě v tuto chvíli nepřinutí pokračovat. Drop po 4. epizodě. Dávám 1* za opening. ()

Raichu.Cz

Celkem slušné pokračování kde to dokonce má zajímavý přídavek jako jsou Dvojčátka Yamai a Idolka Miku. U nich mi taky příjde že mají interesting lore jasně u Miku se to může na první  pohled zdát takové divné ale když jsem si něco dočetl v knížce kde toho o ní bylo víc tak mi málem ukápla slza, dále Dvojčátka u nich nevím co říct obě dvě mají zajímavý styl chovaní i když je asi jasné že vítězem je Yuzuru už jenom kvůli tomu že je dost odlišná. No Animace stejná jako v první serii. Dál Příběh... no posun tam je slušný... plus i trochu víc temně představen co může u duchů nejhoršího nastat, plus když k tomu přidáme naši šílenou královnu Kurumi která si ty poslední díly dost kradla pro sebe a pomohla posunout příběh no počkat ne jenom příběh ale její záhadnost co ještě dokáže. 2 Série je celkově zlepšená verze 1 série ale holt u třetí mi bude jasné že tam už to budu mít instantně nad hodnocením. Za mě 98% ()