Kapitán Bombarďák ve filmu

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Komedie / Akční / Rodinný

USA / Kanada / Francie / Velká Británie / Indie, 2017, 89 min

Hravější (formálně, narativně a především vtípky) klučičí animák pro raubíře aby pohledal. A nenašel by. O co více nedoslovná o to duchem věrnější adaptace Pilkeyho kultovních (u chlapců předškolního až raně školního věku samozřejmě) předloh o eskapádách George, Harolda a Kruppa/Bombarďáka (ups, spoiler) během revolt proti upjatosti školního systému. Předlohy nejsou žádná velká literatura, ale jejich zábavnost je díky uprděnému a přesto inteligentnímu humoru nezměrná. A to i pro na dobrou noc čtoucí dospěláky. S celovečerní verzí se to má shodně. Najdete sice rozhodně přínosnější i ambicióznější tvorbu pro děcka, ale stěží tak zábavnou, abyste se na to s gustem podívali i z pozice jakože seriózní (ehm, ehm) autority. A bavili se ve výsledku snad i více než cílová drobotina.(15.10.2017)

Animované, vtipné, bombarďácké, dětsky hrdinské, pohodové. Spousta lidí to tady odsuzuje, ale já se bavila. A to jsem byla střízlivá. Alkohol v krvi museli mít ale tvůrci, protože tohle byl vážně vtipný úlet, který byl spíš pro dospěláky než pro děcka. Kapitán Bombarďák. To nevymyslíš. Vtipné hlášky, příjemná animace, dokonce i český dabing byl krásný. Fakt pohodová podívaná. ..Tralalaaaaaaaaa.. (1.6.2018)

Dva malí uličníci, nejlepší kamarádi, vnímají školní instituci jako otupující biflovací vězení, které prosvětlují jenom jejich lumpárny, do ruda vytáčející tyranského ředitele, zároveň jimi vymyšleného/zhypnotizovaného superhrdinu - Kapitána Bombarďáka. Asi mě ta ohromná spousta vtípků, narážek, odkazů, vizuálních vychytávek, zběsilostí a karikovaných postaviček, v kombinaci s maximálně přestřeleným příběhem - okázale uvědoměle, ale o to obyčejněji - parodujícím komiksové archetypy, přehltila. Avšak dětinská "cartoonová" groteska mě hlavně míjela svým záchodovým humorem.(29.5.2018)

Rekneme si to na rovinu, tohle je naprosta mega demence z ranku The SpongeBob SquarePants Movie. Naprosto vymastenej dej tocici se okolo dvou kluku, ktery ze svyho neprijemnyho reditele skoly udelaj "superhrdinu" - dementa ve spodkach a netrva dlouho a samozrejme se objevi i superpadouch Pipy Prdolin jezdici na gigantickym zachodu. Cely je to pak pojmuty jako parodie na superhrdinsky filmy a zaroven na filmy o pubertacich ve skole. Co se tyce animace, to je spis takovej slabsi prumer. Jenze co naplat, celej film je naprosto neskutecne naspeedovanej, riti se rychlosti blesku od zacatku do konce bez jakyhokoliv hluchyho mista a nekolikrat jsem se fakt skoro valel smichy po zemi a skvele se bavil celou dobu. Takze sice po technicky strance nebo strance promyslenosti scenare vicemene prakticky odpad, ale jelikoz me v roce 2017 zadnej animak asi takhle nepobavil, musim napalit 5*.(5.1.2018)

Na jednu stranu nič extra. Na tú druhú Tra- la- laaaaa! Neviem. Nejako sa mi to dostalo pod kožu. Posledných 20 minút je epických. Zvyšok znesiteľný, farebný a aj napriek tomu, že to nie je humor pre dospelých, je to pomerne funkčné a vtipné. Myslím si, že časom sa bude môj pozitívny dojem len prehlbovať. A keďže mám malého brata, s veľkou radosťou si to s ním pozriem.(26.8.2017)

• - Posledný film od DreamWorks Animation, ktorý bude distribuovaný 20th Century Fox. Už toho nasledujúceho, Ako si vycvičiť draka 3 (2019), sa ujme Universal Pictures, ktorá po novom vlastní DreamWorks štúdio. (LuiCJ)