Kapitán Bombarďák ve filmu

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Komedie / Akční / Rodinný

USA / Kanada / Francie / Velká Británie / Indie, 2017, 89 min

Velice příjemná pohádka s milou animací a vysoce originálním příběhem, který je zřejmě největší předností snímku. Trošku škoda, že se s přibývající stopáží lehce vytrácí dech. Odrostlejší diváctvo zřejmě potěší několik filmových referencí na kultovní snímky. Duo hlavní hrdinů je nesmírně sympatické a správně lumpácké. Velmi solidní 3 hvězdy. Vhodné pro celou rodinu.(11.9.2017)

Na jednu stranu nič extra. Na tú druhú Tra- la- laaaaa! Neviem. Nejako sa mi to dostalo pod kožu. Posledných 20 minút je epických. Zvyšok znesiteľný, farebný a aj napriek tomu, že to nie je humor pre dospelých, je to pomerne funkčné a vtipné. Myslím si, že časom sa bude môj pozitívny dojem len prehlbovať. A keďže mám malého brata, s veľkou radosťou si to s ním pozriem.(26.8.2017)

Čekal jsem, že to bude nějaká blbůstka, animovaný film pro děti, ale tohle je docela dobrý film nejen pro ty, kdo mají rádi komiksy a superhrdiny. Jasně, na jednu stranu je to parodie na superhrdinský žánr, ale zároveň to zábavně dodržuje jeho pravidla. A přitom je to vážně vtipné. Za mě animované překvapení.(29.8.2017)

Hravější (formálně, narativně a především vtípky) klučičí animák pro raubíře aby pohledal. A nenašel by. O co více nedoslovná o to duchem věrnější adaptace Pilkeyho kultovních (u chlapců předškolního až raně školního věku samozřejmě) předloh o eskapádách George, Harolda a Kruppa/Bombarďáka (ups, spoiler) během revolt proti upjatosti školního systému. Předlohy nejsou žádná velká literatura, ale jejich zábavnost je díky uprděnému a přesto inteligentnímu humoru nezměrná. A to i pro na dobrou noc čtoucí dospěláky. S celovečerní verzí se to má shodně. Najdete sice rozhodně přínosnější i ambicióznější tvorbu pro děcka, ale stěží tak zábavnou, abyste se na to s gustem podívali i z pozice jakože seriózní (ehm, ehm) autority. A bavili se ve výsledku snad i více než cílová drobotina.(15.10.2017)

• dkas

Problém tohoto filmu je hlavně jeho nesourodost. Dva hlavní hrdinové chvíli vystupují jako vypravěči, chvíli dej prožívají, aby se za chvíli děj pauznul a zase začali vyprávět a tak dále. Moc mě to nenadchlo, i přesto, že se to snaží. Ale humor není nijak excelentní, hlavní záporák je taky slabý, takže je to jen na občasný úšklebek.(25.12.2017)

• - Posledný film od DreamWorks Animation, ktorý bude distribuovaný 20th Century Fox. Už toho nasledujúceho, Ako si vycvičiť draka 3 (2019), sa ujme Universal Pictures, ktorá po novom vlastní DreamWorks štúdio. (LuiCJ)