Kniha džunglí

• USA The Jungle Book (více)

Hrdinou filmu je chlapec Mauglí (nováček Neel Sethi), člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání. Provází ho přísný mentor, pardál Baghíra, a veselý medvěd Balú. Cestou džunglí se Mauglí setká se zvířaty, které to s ním nemyslí vždy dobře. Patří mezi ně krajta Ká, jejíž svůdný hlas a pronikavý pohled hypnotizují člověčí mládě, a marnivý král Ludvík, který se snaží Mauglího přemluvit, aby mu prozradil tajemství překrásného, leč smrtonosného Rudého květu: ohně. (Falcon)

Davies182

Dobrodružství, akce a pohlcující vizuál schopný konkurovat Cameronovu Avatarovi. Okamžitě jsem se do všech těch od živých k nerozeznání zvířat zamiloval. Chci chovat malý vlčky a bejt od hlavy až k patě omotanej slizkou Scarlett Johansson! ()

pepo

Veľmi pekný, svižný, krásne vyzerajúci (aj keď tie porovnania s Avatarom sú smiešne) rodinný biják. U Disneyho to proste vedia parádne uvariť. Ak by som mal tomu niečo vytknúť, tak to že vlanajšia Popoluška bola predsa len o niečo lepšia a nočné finále v ktorom som mal problém sa orientovať a občas som netušil čo sa deje. A to som človek, ktorý sa dokáže aj napriek farbosleposti orientovať v akčných scénach v Transformeroch. Ale inak fakt veľmi dobré, netreba rozmýšľať a zobrať prckov do kina. P.S. Dabing je zlo. Zase ()

Xmilden

Neskutečná technická dokonalost bere dech. Ty digitální zvířata vypadají až neskutečně. Příběh je samozřejmě notoricky známý, ale i přesto podobný snímek udělá radost. Hlavně tedy celé rodině. Šer Chán bude určitě letos kandidovat na Záporáka roku. 75% ()

Vitex

Klidně bych si to dal hned znova. O děj nejde (prostě Kniha džunglí). Vizuálně naprosto fascinující. Poprvé jsem viděl film, kde má to 3D fakt smysl. ()

Arbiter

Kniha džungle svébytná, jazyka ukřičené grotesky zbavená a přesto nostalgicky odkazující k předloze a nejslavnější animované adaptaci - například skvěle zakomponovanými hudebními motivy. Neel Sethi mi přišel místy prkenný. Epizodické vyprávění slibovalo mnohem sofistikovanější závěr. ()

-bad-mad-wolf-

Kniha džunglí very very very light. Po potemnělé poetice předlohy ani stopy - tvůrci se drží původního příběhu jen velmi zlehka (spíše si jen půjčují jména a situace) a míchají vlastní dílo ve stylu "inspired by". Ale jinak... jinak je to paráda! Všechna zvířata - od slonů až po nejmenší pišišvory - jsou animována naprosto fantasticky a film jako takový je rozhodně důstojnou rodinnou zábavou. Rozpačitě podupávajícího Kiplinga se za tu krásnou omalovánku vyplatí pro jednou ignorovat. ()

LiVentura

Vizuálně velmi silné.. Moc milý příběh pro menší i větší, přátelství a sounáležitost jsou více, než moc a síla!!! ()

darkrobyk

Našinec zhýčkaný současnými trikovými možnostmi šokovaný nebude. Já tedy oceňuji alegorický lidský příběh, jelikož tohle je vpodstatě bajka, o přátelství, lásce a pomoci. Ono to zní klišovitě, ale když přibývá lidí, co zesměšňují lásku a pravdu, a tedy preferují lež a nenávist, pak je každý podobný film důležitý. A což teprve akční a napínavé scény! Závěrečný útok na Šér Chána je drsný a naturalistický, byť kamera ty roztrhané vlky neukáže. Ale souznící divák musí cítit každý dráp, každý tesák zaražený hluboko do masa. Nebudu srovnávat s animovanou klasikou, oba filmy jsou zkrátka skvělé. ()

cheyene

Krásná ukázka moderní filmařské technologie a schopnosti vytvořit umělé, digitální prostředí, které je tak dokonale zpracované, že divákovi ani nepřijde, že se snímek neodehrává ve skutečném světě. Příběh sám o sobě mě příliš neoslovil, byť jeho pointa či poslání je příjemné. ()

juta

Od začátku je jasné, co se musí stát na konci, ale jinak se na džunglový snímek koukat dá, ale je spíše takový oddechový, od kterého nemůžete čekat kdoví jaké zázraky. ()

Shakers

Poslednú dobu mám pocit, že Jon Favreau je lepší režisér ako herec. A tuším, že to tak aj je. Zo všetkých tých prerábok, čo už Disney spravilo a pokazilo, sa toto nadmieru vydarilo. Navyše mi to dosť dobré sadlo, pretože tento príbeh a postavy som si skoro vôbec nepamätal. A som rád, že ich Jon Favreau oživil takýmto štýlom. Je to zábava pre deti aj dospelých, strhujúce akciou, k tomu výborná hudba, animácia postav a celého filmu. Tlieskam, Disney je späť. Obľúbený soudntrack: Jungle Run. 85% - 4* ()

lamps

Animák z roku 1967 byl zábavnější, ale tohle je vizuálně natolik bombastická a přesvědčivá adaptace Kiplingova románu, že ze dne na den dodala jemu čtenářský a sama sobě divácký lesk na dlouhá léta dopředu. Nekonají se sice žádné emocionální spršky a Favreau diriguje narativní koncept v rovinách bezpečného rodinného bijáku, ale úžasné CGI chvílemi snad překonává vše, co jsme dosud mohli vidět, nekonvenčnost a majestátnost prostředí i hrdinů z každého záběru přímo sálá a korunu nasazuje fantastický původní dabing. Dlouho mě tak nemrzelo, že jsem nějaký film prošvihl v kině.... ()

filmfanouch

Nová Kniha džunglí je napůl adaptace staré knihy od Kiplinga a napůl remake starého animáku z roku 1967 (Kterou já mám velmi v oblibě). Je to něco na způsob Alenky v řiši divů (2010), Zloby a Popelky (2015). Film má nejlepší hlasové obsazení od Kung-Fu Pandy. Stál 175 milionů a ani jeden záběr není pravý. A je to skvělé. Lidi od Disneyho se zase vyřádili a to hodně dobře. Všechna zvířata vypadají opravdově, i když víte, že nejsou a navíc jim animátoři dali oči jejich hlasových představitelů. Naprosto parádní je tato trojka zvířecích postav- Šer Khána nebudete nenávidět, ale budete ho mít rádi i když je to psychopat. Baghíra vám bude připadat jako moudrý rádce a Baloo bude taková postava jejiž plakáty byste chtěli po celém pokoji. Neel Sethi je šikovný klučina. I přesto že byl při natáčení vystavěn zelenému plátnu dokáže uhrát, že vše opravdu vidí a rozhodně mu patří nominace na objev roku. Viděno v kině 3x: 1 dabing, 1 originál, 1 letní kino ()

Big Bear

Tak tohle těžce aspiruje na nejlepší animák roku ! ---- Na Knize džunglí jsem vyrostl. Táta ji miloval a bohudík přenesl to na mne abych já zase mohl svým dětem číst o člověčím mláděti ve vlčí smečce :-). Ale správně zmiňuje Verbal, že Kniha džunglí není jen Mauglí, ale jsou to i další příběhy. Stejně jako on i sám též zbožňuji ten o snovači Darzím, kobrách a Rikitikitavim. Nu, snad jednou někdo natočí podobně jako Mauglího i tento a další příběhy. Mauglí je ikona.. Je zajímavé, že ač Kipling vlastně žil v Indii pouhých 7 let, nasál z ní do sebe hodně z toho co nás Evropany na Indii fascinuje, co nám voní exotikou, tajemnými dálkami i tajemstvím. Mauglího jsem viděl předtím jen ve dvou kreslených verzích z nichž jedna byla hezká a ta druhá už byla jak já říkám manga verze, tedy kreslena kdesi v Asii, kde Mauglí připomínal spíše Asiata než Inda. Poslední animáky mně už nějak neberou. Je jich moc, kvalita je kolísavá a člověk na nich funguje většinou jen jako dospělá eskorta malých diváků :-). Když mi bylo po letech nabídnuto jít na Mauglího mírně jsem zbystřil, ale zaujalo mne i to, že to bude promítáno v letňáči... Poslední film co jsem viděl v letním kině bylo Indiánské léto což už je leta páně... A tak jsem s rodinkou vyrazil. Sedadla naštěstí byla pod střechou a tak drobné mžení nevadilo. Hned v úvodu filmu mi spadla čelist a zůstala tak až do konce. Dokonalejší technické zpracování jsem neviděl a skutečně, dalším takovým filmem je snad jen Avatar. Zvířata byla dokonalá, džungle také, bylo to prostě úžasné. Navíc když ve filmu pršelo, díval jsem se na plátno skrze promítací paprsky trasované skutečným mžením a i jej ve vzduchu kolem cítil. Když byla ve filmu noc, vyloupl se nám nad plátnem z pošmourné oblohy měsíc dorůstající do úplňku... Kdyby nějaké kino chtělo vymyslet nějaké další D ke všem těm 3D a 4D... těžko by mohlo vymyslet něco dokonalejšího. Příjemný byl i dabing kdy Mejzlík skvěle mluvil Baghíru a Vašut dokonale mstivého Šérchána. U filmu jsem si uvědomil, že jen málokdy se mi stalo, abych u zfilmovaného knižního příběhu musel zkonstatovat, že se mé představy plně protnuly s hraným. Tady to všechno sedělo jak z mých představ. Poradní skála, Mauglí vypadal stejně, jedině Ká mně překvapil, protože to byla dáma. Příběh trochu uhýbá od předlohy, třeba se samotným Ká, kdy s Bandary jim pomůže právě on. (Osobně jsem byl vděčný za prohlídku opičího města, protože z obrázku Zdeňka Buriana v knize z něj byl vidět jen zlomek :-). Stejně tak u Šérchána a závěrečného boje příběh byl krapet jinak, ale vůbec mi to nevadilo. Kino bylo obsazeno diváky v rozmezí od 3 let do cca 80 let ... Všichni a to zdůrazňuji, všichni se skvěle bavili. Příběh je notoricky známý, takže si leckdo může myslet, že nemá cenu film vidět. Já vám ale říkám, věřte, že má! A kdo by si chtěl trochu rozšířit obzory o samotném autorovi Rudyardu Kiplingovi, tomu doporučuji skvělý britský TV film - Legenda o mém synovi (2007). Musím však upozornit, že samotný životní příběh tohoto skvělého autora nebyl tak veselý a veselý tudíž není ani ten film. Kiplingův jediný syn padl v roce 1915 v první světové válce a Kipling uzavřený do sebe od jeho smrti už nic nevydal.... Každopádně za Mauglího dávám plnou sazbu a doporučuji jej rozhodně vidět. Tohle se tedy Amíkům povedlo na jedničku s hvězdičkou. 5 včelích pláství! * * * * * () (méně) (více)

JohnnyD

7/10 Akože OK, ale čakal som po tých ohlasoch oveľa viac. V prvom rade veľmi nerozumiem tomu nápadu nakrúcať hrané filmy so super realistickými rozprávajúcimi zvieratami. A taký je celý film - niekde na pomedzí medzi drsným príbehom z temnej džungle a fantastickým dobrodružstvom, pričom hlavne odkedy na scénu príde Balú sa film viac snaží o to druhé, ale práve tá realistická animácia brzdí komediálny potenciál zvierat i ich dabérov (Christophen Walken, či Bill Murray). ()

Indiana

Pěkná pohádka s nádherně vytvořeným CGI světem, asi nejpoutavějším od Avatara, jen ještě o něco hravějším. Mauglí je fajn, ale bavili mě spíš zvířata kolem něj (hlavně Baloo a Baghheera). 70% ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Disney plánuje hraného Bambiho

Disney plánuje hraného Bambiho

25.01.2020

Další ze série oznámení, které byly jen otázkou času. Studio Disney oficiálně chystá hraný remake pohádkové klasiky Bambi. Snímek píšou Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) a Lindsey Beer (Chaos… (více)

Disney našlo svoji Ursulu

Disney našlo svoji Ursulu

29.06.2019

Studio Disney pokračuje v úspěšném předělávání svých slavných animáků do hrané podoby a po Knize džunglí, Aladinovi a za pár dní i Lvím králi, dojde v nejbližších letech i na Malou mořskou vílu.… (více)

Mauglí míří na Netflix

Mauglí míří na Netflix

28.07.2018

Temná adaptace Knihy džunglí Andyho Serkise (Válka o planetu opic), pojmenovaná jednoduše Mauglí, právě změnila distribuční model. Původně film vznikal pod studiem Warner Bros., a to současně s… (více)