poster

Kniha džunglí

 • USA

  The Jungle Book

 • Slovensko

  Kniha džungle

 • Nizozemsko

  The Jungle Book

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie, 2016, 106 min

Externí recenze k filmu (10)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ****

  "Otevřete-li stránky filmové Knihy džunglí, naleznete na nich přesně to, co tvůrci slibují a na co nás lákají - bezchybný a téměř realistický výlet do nitra džungle. Všichni víme, že to je hlavním důvodem, proč nové zpracování Kiplingova notoricky známého příběhu vlastně vzniklo. A právě předloha je…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Robert Pavelka) ***

  "Přes vysoce profesionální ztvárnění (poznali byste, že filmaři nemuseli udělat jediný krůček ve skutečné džungli, protože všechny lokace jsou počítačově generované VFX) se příběh poněkud vzdaluje dětskému pojetí a hravosti. Mnohem více působí depresivně, tísnivě a vážně, dočkáme se i nefalšovaných…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Lukáš Vojáček) *****

  "Příběh sice není nikterak objevný, pokud ale přistoupíte na režisérovu hru, podlehnete vypiplané vizuální stránce a necháte se nostalgicky unést do dětských let, pak si z kina odnesete neopakovatelný zážitek." (více)

 • Filmovyguru.cz (David Hanuš) ***

  "Slabým článkem celého filmu, jak asi už správně tušíte, je jeho děj, který je roztažený na tak tak únosných 105 minut. Obávám se, že kdyby byl děj o něco lépe propracovaný, budu odcházet z celého filmu daleko víc nadšený, než jsem odcházel z takového, jaký je. Není špatný, ale na tu délku…" (více)

 • Filmpress.sk (Martin Černický)

  "Je zbytočné neustále prízvukovať, že sa Kniha džungle vydarila. Presvedčte sa o tom sami. Disneymu sa podarilo funkčne prerozprávať svoju pôvodnú verziu a popritom ju aj prekonať. Rysuje sa nová potenciálna klasika? Uvidíme. Len tak pre zaujímavosť – o dva roky sa dočkáme ďalšej hollywoodskej…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Kniha džunglí je kromě toho zručně a dynamicky režírovaná a některé konkrétní pasáže v ní jsou vyloženě lahůdkové (celá pasáž s opicemi je takřka dech beroucí, až na ten králův song), a i v době natáčení devítiletý Neel Sethi je rozhodně přinejmenším slušný, ačkoli je místy trochu prkenný a je na…" (více)

 • Kritiky.cz (Karolína Černá) ****

  "Já oceňuji práci animátorů a všech, kdo se podíleli na digitálních tricích. Zvířecí postavy jsou hodně reálné a spolu s živým hercem působí výborně. Tvůrcům se podařilo vytvořit film, který je napínavý a současně ukazuje základní lidské emoce a vztahy." (více)

 • MovieScreen.cz (Marek Koutesh) ****

  "Technicky se jedná o neskutečně precizní dílo. Povedená počítačová animace je sama o sobě úchvatná, ohromující se ale stává, když slouží jednotnému fikčnímu světu. Knize džunglí se skutečně podařilo stvořit z 99 % digitální prostředí, které ale skoro nikdy není nevěrohodné a nevytrhává z vyprávění…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ****

  "Ale nejen vůli hrdinům, tempu a příjemné atmosféře. Hlavně i proto, že je na co koukat. Kniha džunglí vypadá naprosto nádherně. Ani jednou jsem si nepomyslel, že by byly triky nedodělané, odfláknuté nebo jednoduše špatné. Tohle je první liga a vypadá to úchvatně, když si na plátně povídá pár zvířat…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) ****

  "Samostatnou jednotkou, i když velmi pevně provázanou se zvířaty i prostředím je malý Neel Sethi, představitel Mauglího. Krátce – je skvělý. Nic dalšího k němu ani neumím říct. Snad jen dovětek – má velké charisma a je snadné si díky němu Mauglího bleskově oblíbit. Duo Mauglí – Balú je jednoznačně…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace