Mammon - Série 1

(série)
Norsko, 2014, 5 h 48 min (Minutáž: 58 min)

Scénář:

Gjermund Eriksen

Jon Øigarden, Terje Strømdahl, Ingjerd Egeberg, Alexander Tunby Rosseland, Lena Kristin Ellingsen, Anna Bache-Wiig, Robert Skjærstad, Nils Ole Oftebro (více)

Epizody(6)

MickeyStuma

Příběh o korupci, náboženství, mediální sledovanosti a vyšetřování zločinu s retrospektivou do minulosti, která je v souvislosti všeho dění. Seriál vyprávěný pomalu s mírným napětím a spíše konverzačně, avšak s atmosférou hustou tak, že by se dala krájet. Akce tu na pár vyjímek takřka není a při sledování se u toho musí přemýšlet, jinak se vtom lze ztratit a tím nevědět o co tu v danou chvíli vlastně jde. Seriál tedy krapet složitější, ale napsaný velmi zdařile v zájmu svého žánru. Není pro každého, ale náročnější divák toto určitě ocení. ()

Vajonek

Napínavá krimi s atmosférou a slibně se rozvíjející zápletkou. Přišlo mi ale, že ke konci to trochu vázlo a rozuzlení nakonec velká očekávání, která člověk na základě předchozího děje měl, úplně nenaplnilo. Proto nakonec jednu hvězdu ubírám. Jsem už ale zvědavá na druhou sérii, kterou určitě také zhlédnu. ()