Reklama

Reklama

Epizody(8)

Obsahy(1)

Někomu se lepí na paty smůla a jinému zase komplikované konspirace s mytologickými odkazy. Norský novinář Peter Veras se opět ocitá ve víru divokého spiknutí, které má tragické následky pro jeho blízké a přátele. Jen tentokrát jeho pátrání není lemováno prvky z křesťanské mystiky, nýbrž severské mytologie a stopy ukazují na komplot, který se dotýká vrcholných představitelů vlády a má přesah daleko za hranice Norska. Druhá série norského seriálového thrilleru Mamon přichází s novým vyprávěním, do něhož zasazuje figury známé divákům již z předchozích dílů. Ještě více než v přechozí sérii tvůrci vyprávění vystavěli na dramatických a mnohdy i drastických zvratech, které se řídí heslem, že žádná z postav, bez ohledu na její důležitost v příběhu, nemůže zůstat ušetřena. (Česká televize)

(více)

Recenze (6)

Chrysopras 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Opravdu. Druhá série lepší než první - ještě že jsem překonal rozčarování z jejího konce. Rozjezd byl opět hodně chytlavý a ono to tentokrát vydrželo až do konce. Skoro žádná z postav není jednoznačná a o zajímavé zvraty není nouze. Někdy je to opět zas až moc, ale dá se to unést. Dal bych ****, ale za postavu ministra financí a výkon I.H. Gimleho ještě jednu přidám. Pořád netušíce, jestli to je ten největší záporák nebo naopak solidní dělník politiky, až nakonec... No vlastně nevím :-) ()

Reklama

sofiapetra 

všechny recenze uživatele

Druhá série je už od první minuty daleko lepší než první, což bývá opravdu málokdy. Skvělá severská atmosféra, napětí a jako bonus si zde detektiv Varg Veum (tedy Trond Espen Seim) střihnul roli premiéra... není si víc co přát. :) ()

tranquill 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zato druhou sérii bych nazval "komplexní politický thriller" (nebo dokonce "nejpolitičtější z politických" :-) Hodně komplikované, ale také hodně napínavé. Skandinávie v nejlepší formě! ()

Ergon 

všechny recenze uživatele

Thriller z prostředí vysoké politiky plný nečekaných zvratů, překvapivých odhalení, intrik, vražd a špionáže. Mammon S02 opravdu šlape na plný plyn. Luxus. ()

Galerie (52)

Zajímavosti (1)

  • V 17. minutě na smuteční schůzce strany hraje v pozadí skladba „Adagio for Strings“ od Samuela Barbera. (Trajektt)

Reklama

Reklama