Ministr financí Erik Ulrichsen zjistí, že byl premiérem Michaelem Wollem vmanévrován do celovládního konsensu, který se ovšem neslučuje s jeho vlastními plány. Premiérova dcera Amelia odhalí mediální poradkyni svého otce Inger Marii Steffensenové, že to ona je ve skutečnosti osobou, která píše vlivný politický blog Liberál, ale také, že jí anonym v diskusích pod jejími články píše, že ví, kdo je. Pátrání novinářů po tom, kdo zabil jejich kolegu Thorgrima Hammerna naznačuje, že dalším na řadě by mohl být zpravodajský šéfredaktor VG Frank Mathiesen. Družka zabitého novináře Ellen zjišťuje, že její muž si platil advokáta a vedl dvojí život. (Česká televize)

Alagaesie

Ano, politici myslí jen na sebe a na svoje koryta. Fakt mě sere ten vlezlej tune od Ibeyi co tam ve druhý sérii vesrali. Divná zpráva, divný chování tý holky. Peter s Mathisenem si fakt nemaj co vyčítat. Čeho se Hammern tak bál? VG je obětí vyděrače? Proč mám pocit, že někdo jde i po premiérovi? A pokud, je to ten samej co zřídil Mathisena? Thorgrima někdo sledoval… Co byl ten Thorgrim vlastně zač? Takže Hammernova kniha byla o premiérovi. ()