poster

Les démons

 • Francie

  Les démons du sexe

 • Portugalsko

  Os demonios

 • Portugalsko

  Os Demonios

 • Velká Británie

  The Demons

 • USA

  She-Demons

 • USA

  The Sex Demons

Horor / Erotický

Francie / Portugalsko, 1973, 119 min (SE: 79 min, Director's cut: 98 min)

Režie:

Jesús Franco

Scénář:

Jesús Franco

Kamera:

Raúl Artigot
(další profese)
 • POMO
  **

  Bradavky, bobry a celulitídové zadnice. Inkvizítorské mučenie. Satanov vyslanec v šatoch a červených legínach, odzadu znásilňujúci blonďatú hlavnú hrdinku (jedinú necelulitídovú). Všetko v priestoroch hradov a na historických nádvoriach, v dobových kostýmoch z dôb Čachtickej pani. Vážne sa tváriace, do dvoch hodín rozmáchle exploatačné erotické béčko. Síce telenovelovsky na smiech, ale stojí viacej na strane sexy čarodejníc než sadistických inkvizítorov a lezbických inkvizítoriek, pričom zaujímavo zamiešava karty medzi nimi. A tým si udrží guilty pleasure zábavnosť do poslednej minúty. Aspoň u mňa.(29.9.2016)

 • Karlos80
  **

  Historické drama odehrávající se v období inkvizice a honu na čarodejnince, příběh dvou lesbických sester pod vedením Jesuse Franca. Typický Franco jehož fanoušci asi budou šílet blahem, všude samé krásné nahé ženské tělo kdykoliv je to jen trochu možné, opravdu horké jeptišky, hodně sexu (především lesbického), kamera neustále snímající ňadra, bobry, zadky, k tomu nějaké to mučeníčko, trocha sadomasochismu, všecko mi to tu ale připadalo takové umělé, naleštěné, nastrojené a načančané, sleazy scény tady byly skutečně zastoupeny v hojném počtu, ale na druhou stranu nebyly tak silné jako v jiných filmech svého žánru, jako spíše jednotvárné-pořád to samé dokola. Zhruba tak ve stejné době a na toto téma vznikly podle mě dva daleko lepší lepší viz "Mark of the Devil" nebo "The Witchfinder General", tenhle ten pokus o Nunsploitation film nebyl z mého pohledu nikterak moc přesvědčivý (i když příběh sám o sobě nebyl vyloženě špatný-ale ani ne nový), jako směšný, nezáživný a hlavně nudný a to i přes občasnou divokost a hrůznost z některých sekvencí. Děsivá tvář inkvizitora to lepší tady. Film je ale jinak docela zajímavý podivuhodnou kombinací 70s rockové hudby, která je tu vkomponována do prakticky všech odvážných erotických scén (melodie je skutečně velmi chytlavá a člověka dobře navnadí), ale toho jsem si už všiml u některých filmů ze Soledad Mirandou režisérovým hereckým trumfovým esem. Jedna z hlavních hereček tady (krásná portugalská blondýnka Britt Nichols), jakoby z oka vypadla tehdy ještě nenarozené Angeline Jolie! Také se vám zdálo? Stejné oči a rty! Také asi hodně záleží na verzi kterou jste viděli (nejčastěji uváděná stopáž je v rozmezí 83 -116 minut) já viděl italsko-francouzskou verzi s aj titulky čítající 112. minut, kde by snad nic důležitého chybět nemělo. Podobné filmy; "Satánico Pandemonium", "Marquis De Sade's Justine", "Bloody Judge" nebo "Devils" 71.(15.8.2012)

 • RetroMan
  ***

  Scénář, režie, hudba: Jess Franco. Další překvapení z dílny mistra Franca. Ošemetná je délka filmu, ale zato prostředí a pohledné představitelky stojí za vidění, obzvláště krásná Britt Nichols. Francova odpověď na Ďábly Kena Russella (1971). Margareth a Kathleen jsou dcery ženy usvědčené z čarodějnictví, a tak aby nenásledovaly odkazu své matky musí vstoupit do kláštera, kde nakonec stejně Ďáblově chtíči podlehnou. Nunsexploitation s mnoha odhalenými scénami a tortury. Řekl bych, že tento film byl pro mě lepší než Love Letters of a Portuguese Nun. Zatímco jsou v mnoha filmech čarodějnice jen nepohodlné báby, svůdkyně, věštkyně a léčitelky, zde se konečně setkáváme i s čarodějnickým kouskem v podobě "polibku smrti".(15.9.2012)

 • Scaevola
  **

  Představte si hammerovské béčko natočené v jižnějších zemích, kde všichni mluví francky a jsou odvážnější, a dostanete přibližnou představu o tomto snímku. V rámci žánru zajímavý příběh je doplňován nic neprovokujícími scénami, erotikou bez náboje a směšnými triky kazícími celkový dojem historického dramatu.(12.11.2015)

 • Kusko.t2
  **

  „Erotic horror... Torture... Witchcraft.“ Jes Franco (v tomto prípade v titulkoch označený ako Clifford Brown) čo sa čarodejníctva a inkvizičnej témy týka už reagoval svojim IL TRONO DI FUOCO (The Bloody Judge) na exploitačnú klasiku žánru plnú tortúry HEXEN BIS AUFS BLUT GEQUALT (Mark of the Devil), hlad publika po masochizme v kombinácií s nevinnosťou anjela a krutosťou diabla pretrváva. Filmové peklo vyvrháva zásek Kena Russela THE DEVILS, na ktorý neskôr práve reaguje Jes Franco svojim LES DEMONS. Mlynček na mäso dávkuje v tomto období hutné fašírky rýchlosťou fast-foodového reťazca. Kde je dopyt, tam je ponuka. Kde je ponuka, tam je dopyt. Otváracia scéna s upálením čarodejnice nekompromisnou inkvizíciou jednoznačne predkladá fakt, že na oboch stranách ťahá za špagát to isté zlo baviace sa na osude ľudí ako malé dieťa v bábkovom divadle. Prekliatie čarodejnice v obkľúčení plameňov adresujúce na povýšeneckú vrchnosť - Lord Justice Jeffries (Cihangir Gaffari) a Lady De Winter (Karin Field) sa nemá zaobísť bez pomsty. O niekoľko rokov neskôr dve mladé mníšky z kláštora - Kathleen (Anne Libert) a Margaret (Britt Nichols) precitnú vzrušením. ### Démonický nezmysel plný soft-core erotiky a násilia, v ktorom azda ani jedno ženské lono nezostane suché, spája do vzájomnej symbiózy lásku a bolesť. Mínusom je, že sa tak často krát deje bez nejakej zmysluplnej spojitosti k príbehu – čupčí sa to tam medzi sebou ako na jarmoku. Priatelia, nepriatelia, vrchnosť, spodina, jednoducho taká veľká „Výmena manželiek“. Za zmienku stojí aj nedopečený strih či vcelku obstojná hudba niekedy iritujúca svojim použitím (napr. rovnaká melódia pri erotických hrátkach a akčných útekoch). PS – videná verzia o stopáži 118 min.(3.2.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace