poster

Naeboojadeul

 • Jižní Korea

  내부자들

 • Austrálie

  Inside Men

Drama / Krimi

Jižní Korea, 2015, 130 min (Director's cut: 180 min)

 • LangiJ
  ***

  Viděla jsem tří hodinový director's cut a bylo to strááášně dlouhý. Na začátku se nám představí jednotliví hráči a postupně se odhaluje, kdo s kým a proti komu. Těch postav a propletenců je tam fakt hodně, takže jsem v tom měla zpočátku pěknej guláš. Námět gangsteři vs. prokuratura vs. politici vs. mocní obchodníci a do toho ještě tisk mi přišel mírně překombinovaný a dlouho mě to nedokázalo vtáhnout do děje. Zkrácení a možná i zjednodušení by tomu prospělo, vypadly by hluchý momenty a film by získal spád. Chápu, že ze začátku musí jednotlivý postavy představit, ale rozvleklý způsob, jakým to bylo tady zpracováno, mě nebavil a místy až nudil. V druhé hodině se to začalo konečně rozjíždět a v té třetí jsem už seděla přikovaná k obrazovce. Celkem by mě zajímalo, jak zvládli kratší verzi, kde hodinu vystříhali, ale v tuhle chvíli nemám chuť na to koukat znova, možná někdy v budoucnu. Nedá se tomu ale upřít několik povedených scén a v druhé půlce i úseků, do kterých jsem se zakoukala a rychle mi utekly, stejně jako Lee Byung-hun, který se mi ve své roli dost líbil a bavily mě i jeho společné scény s Jo Seung-wooem. A u jeho: Hej, brácho, já se vrátím. jsem se i zasmála :)(4.7.2016)

 • kaylin
  ***

  Kdyby jen ty filmy nebyly tak zbytečně natahované. To by se mi to pak možná i víc líbilo. Ale mm pocit, že oni si Asiaté mnohdy drží dvouhodinovou stopáž čistě proto, aby to ty dvě hodiny mělo. Relativně dobrý příběh je tak rozprostřen do doby, která mu nesluší, kde se vytrácí napětí a nastupuje nuda.(7.3.2016)

 • Sennhie
  ****

  Neviděl jsem jej s normální stopáží, pouze onu tříhodinovou verzi, která ale nenechá ani na chvíli vydechnout a spustit z ní oči. I když těch vyvrcholeních a zápletek je až přespříliš, tak i přesto po dlouhé době snímek, u kterého jsem nedělal jinou práci a to je co říct. Asi bych doporučil zkouknout onen director's cut.(11.6.2016)

 • VasaX
  ***

  Pro mě jako ne-korejce byl trochu problém se na začátku zorientovat v postavách hlavních, natož vedlejších. Jak se člověk chytne, tak už to začne být zajímavé. Inside men je hrozně ukecaný a ve svém director's cutu hrozně zdlouhavý. Film je ze stejného hrníčku (politika, policie, mafie, vysoký business) jako třeba má milovaná Suburra, jen je o polovinů delší, méně akční a trochu "střízlivější. Což mu tak trochu v kontextu předlouhé stopáže zbytečně ubližuje. Za mě tedy hezký, ale ze začátku matoucí a nekončící.(17.11.2017)

 • - Literární předlohou ke snímku se stal úspěšný internetový komiks "Naeboojadeul", který se čtenářům korejského internetového portálu hani.co.kr představil už v závěru roku 2010. Autorem komiksu je Tae-ho Yoon. [Zdroj: hani.co.kr] (Conspi)