Poslední svého druhu

(studentský film)
Krátkometrážní
Česko, 2014, 5 min

Drama z postapokalyptického světa poukazující na nebezpečí jaderných válek a pokroku, které představuje hrozbu pro samou existenci lidstva. Výměna kola v tomto světě bez dýchatelného kyslíku tedy nebude jednoduchou záležitostí, ale naopak činem rozhodujícím o životě a smrti. (Killda)

apokar

Budu se opakovat, ale u Kiliánových kraťásků to asi jinak nejde - výborná kamera, střih, hudba, snímek má napětí. Zároveň ale znovu cítím inspiraci jinými díly a znovu předvídatelná pointa, tentokrát navíc méně vygradovaná. ()

FILMOVKA

Obrazově pěkná práce. Trochu zbytečné používat rovnou přednastavené efekty, které už dnes vidíme všude. Co se týče děje. Nevíme kde a proč vůbec. Celé je to jako vytržené z jednoho velkého projektu a my se dovídáme jenom malý úryvek. Závěrečné (především rolovací) titulky byly jak z amerického seriálu - rychlé a špatně čitelné. Už jenom vezmeme-li v potaz, že celý film se odehrává v pomalém tempu, tak nám na konci přes obrazovku nakonec přelítnou titulky jak roj včel. Samotný font také nebyl šťastně zvolený. Typografie je ve filmu důležitá. Musím souhlasit s uživatelkou Allica. Zhlédnuto na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=NU7WaolLz8I ()

Allica

Pěkná kamera. Slabší děj, ale to já skousnu. Do příště zapracujte na designu titulků (na FAMO na to moc netlačí - ale zapotřebí to je). ()