Poslední svého druhu (studentský film)

Krátkometrážní

Česko, 2014, 5 min

Filip Kilián

Pěkná kamera. Slabší děj, ale to já skousnu. Do příště zapracujte na designu titulků (na FAMO na to moc netlačí - ale zapotřebí to je).(4.2.2015)

• Vishnar

Na pět minut je to tak akorát. Příběhu v tom moc není, hraje tam jeden muž, dýchací maska a inteligentní přední sklo. Kamera povedená, jen je škoda, že se vlastně nedozvíme ani jednu informaci o světě, ve kterém se kraťas odehrává. Neříkám že chci vědět všechno, něco ať zůstane divákovi na přemýšlení, ale alespoň náznak čehosi.(23.11.2016)

Po všech stránkách dobře zvládnutý studentský film. Jeden z mála.(10.9.2014)

Budu se opakovat, ale u Kiliánových kraťásků to asi jinak nejde - výborná kamera, střih, hudba, snímek má napětí. Zároveň ale znovu cítím inspiraci jinými díly a znovu předvídatelná pointa, tentokrát navíc méně vygradovaná.(25.10.2018)

Obrazově pěkná práce. Trochu zbytečné používat rovnou přednastavené efekty, které už dnes vidíme všude. Co se týče děje. Nevíme kde a proč vůbec. Celé je to jako vytržené z jednoho velkého projektu a my se dovídáme jenom malý úryvek. Závěrečné (především rolovací) titulky byly jak z amerického seriálu - rychlé a špatně čitelné. Už jenom vezmeme-li v potaz, že celý film se odehrává v pomalém tempu, tak nám na konci přes obrazovku nakonec přelítnou titulky jak roj včel. Samotný font také nebyl šťastně zvolený. Typografie je ve filmu důležitá. Musím souhlasit s uživatelkou Allica. Zhlédnuto na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=NU7WaolLz8I(29.8.2015)