Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

• USA Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask (více)

Na začátku sedmdesátých let minulého století napsal dr. David Reuben osvětovou příručku o sexu, z níž se stal bestseller. Woody Allen se tento epos instruktážní erotiky rozhodl převést na stříbrné pláno. Ve svém povídkovém filmu věnuje každému ožehavému tématu vlastní epizodu: Pomáhá afrodiziakum? (tato povídka je podána v hávu shakespearovské tragikomedie), Co je to sodomie?, Proč mají některé ženy potíže s orgasmem?, Jsou transvestité homosexuálové? a grandiózní finále Co se děje při ejakulaci?, v němž Tony Randall, operátor v řídící centrále mozku vzrušeného muže, vyšle Woodyho jako druhou spermii v pořadí. To je skvělá startovní pozice, nebýt toho, že se téměř jasný vítěz Woody ocitne tváří v tvář obrovskému pesaru! (Cinemax)

ScarPoul

Sex, sex, sex. Sexuálna príťažlivosť, sexuálne deviácie a sexuálna túžba. Ranná tvorba Woodyho Allena bola do značnej miery inšpirovaná Freudom a jeho psychoanalýzou. Allenové postavičky, ktoré často krát aj sám stvárnil sú ľudia, ktorý túžia po sexe a keď ho nepraktikujú, aspoň o ňom vedú siahodlhé debaty. Tento poviedkový film ukazuje rôzne variácie na sexuálnu rozmanitosť, ktorá sa stáva hlavným pozadím pre rôznorodé gagy. Postavy nemajú nejaký realistický podklad. Sú len nositeľmi typických Allenovských znakov a humoru. Film sa nevyhýba ani parodovaniu klasických diel - či už sa jedná o Hamleta, alebo Frankenstaina. Ako všetky ranné diela aj toto je z časti kritické. Kritizuje konzervativizmus spoločnosti. Allen tu prezentuje sexualitu ako niečo otvorené, niečo čomu nesluší žiadna škatuľka, alebo zákaz. Aj keď samozrejme, každá hra musí mať svoje pravidlá. Film ako celok je značne rozpačitý. Hlavne preto, lebo poviedky sa kvalitatívne odlišujú. Najzaujímavejšia je asi útok obrieho cecku a láska k ovci. Ostatné sú buď nedotiahnuté, alebo nie sú až natoľko uletené. Všetko čo ste chceli vedieť o sexe, je ďalším stupňom v Allenovej tvorbe, ktorá sa v tej dobe stále vyvíjala a formovala. ()

Shadwell

Woody – andílek – je díky svému limitujícímu vzhledu neustále stavěn před tři životní cesty – zahořknout, pokusit se o sebevědomou pózu na hranici přetvářky, nebo se vypořádávat se strastmi běžného života skrze satiru a humor. Woody zvolil přirozeně třetí cestu, tedy zlehčování vážného. Groteskní intelektuál Woody v tomto filmu naplno projevil fascinaci sexem, stejně jako jistou empatii vůči abnormálním touhám a lidem. Tedy vůči sobě samému. ()

sharky

Allenův humor moc nemusím, ale poslední povídka o ejakulaci (byť jsem čekal dotažení do nějakého pořádně absurního konce, třeba jak woody dobývá vajíčko) a předposlední parodie na Frankensteina s obřím ňadrem mě docela rozesmály a přišly mi nápadité, u zbytku jsme se ovšem už téměř nezasmál, humor mi přišel spíš trapný. Škoda, že je film tak nevyrovnaný, můj oblíbenec Gene Wilder v roli doktora zamilovaného do ovce mě hluboce sklamal. Ale hodnotím pozitivně celkový nápad filmu 65% ()

FlyBoy

Prológ: Rôzne sexuálne otázky v podaní poviedkovej fantázie vynaliezavého rozprávača, ktorý nepozná (alebo nechce) poznať zábrany akéhokoľvek druhu. 7 pekelne dobrých príhod v "xy" prevedeniach z ktorých nevyzdvihujem a nezatracujem ani jednu. Považovať tieto kapitoly za súdržnú jednotku je k ničomu, pretože každá zaberá inak, v inej intenzite, ale s tým istým zámerom. 1/ Funguje afrodiziakum? => Šašo a jeho príliš inteligentné vtipy venované kráľovi striedajú pokus dostať kráľovnú do postele všemožnými prostriedkami. Hovorené slovo má svoju váhu a je to aj vidieť (počuť). 2/ Čo je to sodómia? => Toto je úkaz, ktorý sa len tak nevidí. Mňa osobne doslova roztrhal. Mr. Milos from Arménia je PASTVEC (jeho brat predáva kvalitné koberce) a prichádza k obvodnému doktorovi riešiť upadajúcu lásku so svojou OVCOU. Vývoj prekvapí a začnú sa diať veci, to Vám teda poviem:) Suché, ale predsa výborné. 3/ Prečo majú niektoré ženy problémy s orgazmom? => Italský dialekt snobského bossa, obava z frigidity a súlož na verejných priestranstvách. A nepozeraj to... 4/ Sú transvestiti homosexuáli? => Priateľské posedenie u priateľov ruší krádež kabelky nesmelej "dámy". Radosť dotyčného s patričnej úchylky veľmi pobaví. 5/ Čo to je keď sa povie, sexuálny zvrhlík? => Show "What is your perversion?" a jej porota háda, odhaľuje netradičné praktiky v živote náhodných ľudí. Víťazí rabín a jeho fetiš. 6/ Sú výsledky v oblasti sexu presné? => Ola la la, poučná exkurzia po laboratóriu doktora, ktorý to "všetkým ukáže", absurdné pokusy, gigantické, útočné prso. Nemám slov. 7/ Čo sa deje pri ejakulácii? => Luxusný pohľad na detašované pracovisko orientované na sexuálny styk. Trávenie, činnosť srdca, svedomie, erekcia všetko pod kontrolou licencovaných pracovníkov. Do toho ešte Allen ako spermia a mám dosť...Epilóg: Tých zajacov je tam koľko? ()

Šandík

Velmi vtipná, ale trochu nevyrovnaná záležitost, která drží pohromadě o něco méně, než by se od celovečerního filmu mělo a dalo čekat... Woody si ve filmu dělá legraci z tehdejšího knižního bestseleru Davida Reubena a zároveň pojímá každou jednotlivou povídku jako parodii určitého filmového (či televizního) žánru. Nutno říci ani jednoho ani druhého se vlastně nijak zvlášť nedrží a celý ten film je asi především podnětem k bezuzdné legraci téměř ze všech a ze všeho... Celkový dojem: 75% Zajímavé komentáře: gudaulin, Cival ()

• Pro třetí epizodu filmu se Woody Allen s Louise Lasserovou naučili italskou výslovnost. (Matty)
  • Woody Allen původně pro film natočil osm povídek, ale kapitola s názvem "Jak se člověk stane homosexuálem?" byla vystřižena. Woody v ní hrál pavouka, kterého jeho pavoučí partnerka (Louise Lasser) pozře po milostném aktu. (Oktavianus)

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder