Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask

• slovenský

Všetko, čo ste kedy chceli vedieť o sexe, ale báli ste sa opýtať

Komedie / Povídkový

USA, 1972, 87 min

"Na nechutnosti celej veci pridáva fakt, že ovca ešte nedovŕšila vek 18 rokov..." Jeden z prvých filmov W. Allena je rozdelený na niekoľko mini príbehov na tému sex. V každom sa nájde nejaký ten vtip, niekde viac niekde menej, no najviac ma pobavil Stavros Milos a jeho ovca Daisy. Neviem prečo, ale strašne mi ten úchylný pastier pripomínal Borata. Ten jediný príbeh ma naozaj bavil, pri ostatných som sa sem tam zasmial. Za originálny i vtipný ešte považujem minimpríbeh zo zobrazením tela ako stroja, ktorý ovláda množstvo "zamestnancov". Popravde čakal som trochu väčšiu sprchu vtipov, ale arménsky Borat mi to vynahradil. O gigantickom striekajúcom prsníku, by sa asi dal natočiť i horor, ale to by bol riadny prúser.80%.(12.10.2014)

Tento film obsahující 7 příběhů je co do kvality humoru velmi nevyrovnaný. Od opravdu výborných (2., 7) přes dobré (1., 3., 6. ) až po téměř bez humoru (4., 5.). Ve výsledku naštěstí převládají ty lepší, tudíž si snímek zaslouží nadprůměrné hodnocení a u povídek Co je sodomie? a Co se děje při ejakulaci? se člověk pobaví víc než luxusně (zvlášť u první zmiňované, kdy mě jen doktorův výraz v obličeji po sdělení pacientova problému naprosto odrovnal, stejně jako bonbónek v podobě ovčích podvazků). "Já tam nejdu. Nenechám se z toho vystřelit! A co když masturbuje? Skončím někde na hoře na stropě!"(29.8.2011)

Šašek 2/5, nudné a nezajímavé. Ovce 4/5, převážně za jako vždy kouzelného Widera. Itálie 2/5, nic jakkoli objevného, jen je vidět, že Allen rád Felliniho - ale co z toho? Transka 3/5, úplně prázdné, ale docela sympatické. TV show 4/5, nápadité, možná nejvíc ve filmu. Horor 3/5 - jakmile člověk pochopí, že jde prostě o parodii/poctu hororu, nemá to čím dalším překvapit. 4/5 Velmi očividně nejtrademarkovější část, ale tak proč ne.(16.8.2012)

Woody – andílek – je díky svému limitujícímu vzhledu neustále stavěn před tři životní cesty – zahořknout, pokusit se o sebevědomou pózu na hranici přetvářky, nebo se vypořádávat se strastmi běžného života skrze satiru a humor. Woody zvolil přirozeně třetí cestu, tedy zlehčování vážného. Groteskní intelektuál Woody v tomto filmu naplno projevil fascinaci sexem, stejně jako jistou empatii vůči abnormálním touhám a lidem. Tedy vůči sobě samému.(10.11.2007)

Pre niekoho, kto nepozná Woodyho Allena, by sa touto snímkou mohol zapísať do povedomia ako oplzlý nechutný sexuálny maniak, ktorý nemá sklon k umeniu, ale schopnosť rozvracať žalúdok. Ja, keďže ho poznám, som vedela, čo mám očakávať a poviedky "sex s ovcou", "transvestita", sex na verejnosti" a najmä hneď úvodná "Allen ako dvorný šašo" ma natoľko uveličili, že musím dať 3* bez ohľadu na to, že ide o snímku, ktorú zaraďujem skôr k horším allenovkám. Niektoré scény sú vážne vtipné aj keď Allen má na svojom konte aj lepšie kúsky.(20.8.2010)

• - Nápad na film vznikl jednoho večera, kdy se Woody Allen vrátil z utkání jeho oblíbeného basketbalového týmu Knicks, myl se a v televizi slyšel sebe ve vystoupení v Tonight Show (od r. 1962) vyprávět vtip o sexu. [zdroj: Woody Allen - Hovory o filmu] (žvanimírek)

• - Woody Allen náhodou narazil na knihu doktora Davida Reubena, jež sestávala z otázek typu "Co se děje při orgasmu?", k nimž natočil své vlastní odpovědi. (Matty)

• - Postavou dvorního šaška chtěl Woody Allen navázat na svou dráhu kabaretního komika. (Matty)