Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

• USA Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask (více)
Trailer

Na začátku sedmdesátých let minulého století napsal dr. David Reuben osvětovou příručku o sexu, z níž se stal bestseller. Woody Allen se tento epos instruktážní erotiky rozhodl převést na stříbrné pláno. Ve svém povídkovém filmu věnuje každému ožehavému tématu vlastní epizodu: Pomáhá afrodiziakum? (tato povídka je podána v hávu shakespearovské tragikomedie), Co je to sodomie?, Proč mají některé ženy potíže s orgasmem?, Jsou transvestité homosexuálové? a grandiózní finále Co se děje při ejakulaci?, v němž Tony Randall, operátor v řídící centrále mozku vzrušeného muže, vyšle Woodyho jako druhou spermii v pořadí. To je skvělá startovní pozice, nebýt toho, že se téměř jasný vítěz Woody ocitne tváří v tvář obrovskému pesaru! (Cinemax)

Trailer

Khalesi odpad!

Tak tentokrát musím priznať, že Allen úplne zbytočne prisilno tlačil na pílu. Nedokážem skryť sklamanie a skutočne úprimne prvý krát sa mi niečo od Allena nie len nepáčilo, ale vyložene ma to otrávilo. Zlátanina, ktorá tak možno pobaví nejakého úplne natvrdlého, alebo aspoň sexuálne úchylného jedinca. Chápem, že tento film je zrejme pre diváka, ktorý má rád absurdný humor, ale v mojom merítku všetky poviedky splnili len to absurdné a práve humoru tam bolo ako za mak. Veľké sklamanie. ()

Šandík

Velmi vtipná, ale trochu nevyrovnaná záležitost, která drží pohromadě o něco méně, než by se od celovečerního filmu mělo a dalo čekat... Woody si ve filmu dělá legraci z tehdejšího knižního bestseleru Davida Reubena a zároveň pojímá každou jednotlivou povídku jako parodii určitého filmového (či televizního) žánru. Nutno říci ani jednoho ani druhého se vlastně nijak zvlášť nedrží a celý ten film je asi především podnětem k bezuzdné legraci téměř ze všech a ze všeho... Celkový dojem: 75% Zajímavé komentáře: gudaulin, Cival ()

viperblade

Nebudu zde hodnotit jednotlivé epizody, z nichž je tento film tvořen, protože pro mě jsou plus mínus všechny stejné. Jen dvě vybočují - druhá povídka o muži, který má neobvyklý vztah s ovcí, byla hodně divná a nevtipná. Chápu, co tím chtěl Woody říct či naznačit, ale fakt to bylo dost mimo. Poslední povídka taky vybočovala, ale jinak - ta se mi opravdu bavila. Navíc se v ní objeví i Burt Reynolds a některé vtípky mě fakt dostaly (černá spermie, například). Ale jinak - všechny povídky jsou hodně průměrné a málo vtipné. Nevím, jestli je to tím, že o tomhle filmu jsem nejvíc slyšel, pokud jde o filmy Woodyho Allena, ale docela zklamání. Nebýt té poslední povídky, šel bych zřejmě ještě mnohem níž. Promiň, Woody. 50 %. ()

Willy Kufalt

Komedií Woodyho Allena jsem už viděl celkem dost a také dost z nich se mi i líbilo, ale málokdy jsem se u něj doslova nahlas bavil tak, jako zde... a to jsem se toho kvůli názvu dříve bál, ale zase proč si jednou otevřeně nerozšířit obzory, že :o), navíc originální humornou cestou. Z dnešního pohledu už tohle dílko nemusí svou tematikou diváka tolik zaskočit, ale na svou dobu v USA muselo jít o odvážný undergroundový počin – což lze ostatně vidět i na formě, kdy jedna z povídek sestavená ze šotů zábavného pořadu je točena a zpracována experimentálním způsobem jako nekvalitní černobílý záznam, další povídka (ač v čistě americkém filmu) je celá namluvená v italštině. Za poněkud slabší bych označil prostřední (čtvrtou) povídku s bujarým transvestitou, ovšem zbytek je tak napráskán fórky, nápady, dialogy, celkovou tvůrčí originalitou i skvělými hereckými výkony, že po delší době mám z nějakého povídkového filmu dojem nebývalé vyváženosti. Vše má svůj pikantní půvab, ať už jde o vtipnou renesanční hříčku s parodií na Shakespeara nebo italskou variaci jakoby na Bonnie a Clyde, kteří na honosných místech zde neloupí, nepřepádavají, zato se vášnivě oddávají sexu. Čeká nás i nahlédnutí do jedné velmi kuriózní celonárodní televizní soutěže a poslední dvě povídky (přitom každá jinak) jsou vyloženě sci-fi komedií! Nejvíc se mi ale stejně líbil Gene Wilder se svou ovečkou, což je takový hořkosladce absurdní příběh, u něhož bych Allena jako autora snad ani netipoval. [90%] ()

gudaulin

Tenhle snímek nedosahuje hloubky takových filmů, jako je Mannhattan nebo Annie Hallová, ani není komediálně tak vybroušený jako Láska a smrt, ale právě díky němu mohl Allen natočit všechny výše uvedené filmy. Je o poznání lepší než jeho předchozí filmy a i když není tak konzistentní a objevují se v něm slabší momenty, jak už to u povídkových filmů bývá, ta silnější místa to bohatě vyvažují. I na poměry sexuální revoluce ve Spojených státech to bylo téma a zpracování, které diváky i kritiky v době svého vzniku hodně šokovaly. Je nutné si uvědomit, že filmový průmysl v USA reaguje obvykle na dění ve společnosti s velkým zpožděním. Osobně mám velice rád moment s oddílem malých nadržených skautíků chystajících se zprznit nebohou dívku nebo závěrečnou povídku s Allenem coby spermií, kde je lidské tělo ztvárněné jako fabrika a mozek jako velín s manažery, kteří např. vydávají příkazy hledat výmluvy v případě selhání při sexuálním aktu. Celkový dojem: 85 %. ()

• Woody Allen náhodou narazil na knihu doktora Davida Reubena, jež sestávala z otázek typu "Co se děje při orgasmu?", k nimž natočil své vlastní odpovědi. (Matty)
  • Natáčení scény s obřím ňadrem mohlo probíhat pouze časně ráno, protože později se zvedal vítr, který trhal tenkou tkaninu, ze které bylo ňadro vytvořeno. Natáčelo se ze 16 různých úhlů, aby nebylo vidět švy. (Witta)
  • Postavou dvorního šaška chtěl Woody Allen navázat na svou dráhu kabaretního komika. (Matty)

Související novinky

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder

30.08.2016

Alzheimerova choroba nám v neděli sebrala třiaosmdesátiletého herce Genea Wildera. Pokud jste viděli Producenty, Ohnivá sedla nebo Mladého Frankensteina, dobře víte, o koho jde. Tohle je ale jen… (více)

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

27.11.2015

Přímo v den osmdesátých narozenin Woodyho Allena – v úterý 1. prosince – odstartuje pražské kino Aero přehlídku filmů Všechno, co jste kdy chtěli vidět od Woodyho Allena. Od 20.30 uvede Allenův… (více)

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

21.01.2011

Čtyřicet celovečerních autorských filmů, jeden televizní a jedna spolupráce na povídkovém díle – a to všechno během jednačtyřiceti let! Americký filmař Woody Allen se za svou pracovní morálku určitě… (více)