Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask

• slovenský

Všetko, čo ste kedy chceli vedieť o sexe, ale báli ste sa opýtať

Komedie / Povídkový

USA, 1972, 87 min

Z epizod poskládaný film, téma sexu je pro Allena dostatečně rozsáhlé, aby si na něm vyzkoušel několik „zásadních“ otázek. V prudérní Americe měl ovšem trable s distribucí, nebyl přijat zrovna ideálně, Allen tlačí příliš na pilu a žene vše opravdu do absurdit. Je velmi dobře, že se režisér necpe do všech epizod (ta s ovcí a všedností jednoho praktického lékaře bez něho je asi nejpovedenější). Zábavné, přesto to nedosahuje ani zdaleka kvalit Banánů nebo Lásky a smrt.(16.1.2006)

Provozovat sex s ovcí? Divné¨, ale už jsem o tom slyšel, ale provozovat sex s žitným chlebem to už je hardcore. Tenhle allenův film je trochu nevyvážený, některé povídky jsou vyloženě geniální, pro ty co se třeba překoukli ještě jednou, některé povídky jsou opravdu GENIÁLNÍ, zato jiné (menšina) jsou občas trochu nudné. Vrchol filmu je povídka s laboratoří šíleného vědce v podání Johna Carradinea, ale i ostatní herci jsou skvělí. Allen samozřejmě, ale třeba i Gene "Willy Wonka" Wilder a potěší přítomnost Burta Reynoldse. Pro lidi co mají rádi "allenovský" humor je tento film bezva volba.(12.9.2005)

• nascendi

Ani po desiatke filmov Woodyho Allena som sa nestal fanúšikom jeho tvorby a dokonca ani jej priaznivcom. Časť priateľov mi to síce vyčíta, ale nemôžem a ani nechcem inak. Film so sľubným názvom však ostal trčať niekde na pol ceste, k čomu prispela aj jeho poviedková forma s rozkolísanou úrovňou jednotlivých častí. Tých niekoľko pousmiatí počas filmu ma nepresvedčilo o tom, že išlo o komédiu a niekoľko vtipných nápadov možno vyvolalo rozruch v dobe svojho vzniku. Takže ľutujem.(12.1.2012)

Na blbou otázku - blbá odpověď. Tímto heslem se nejspíš řídil Woody Allen, když se rozhodl názorně vyučovat sexuální výchovu. Nepříliš vyrovnané, s občas poněkud vrzající pointou, ale stále hodně inteligentní a vtipné. První - hamletovská - povídka není příliš promyšlená, je ale nacpaná kupou výborného slovního humoru (Tomu říkám si zapíchat.) Zato sodomie je scénáristicky naprosto dokonalá a asi i nejujetější. Romantický příběh o zlomeném srdci a zhrzené lásce, až lascivně si pohrávající s poněkud tabuizovaným tématem. Ženský orgasmus je šit příliš horkou jehlou a poučení se rozhodně nedočkáme - nejzajímavější je nejspíš Woody jako mafián a jeho italština. Černobílá perverznost je hodně vtipná, spoutaný rabín [chaim] a jeho manželka pojídací vepřově je ale na mě trochu silné kafe. Transvestitská povídka mnoho smyslu taktéž nedává, ale dost šlape. Šílený sexuolog nabízí hromadu inteligentního vtipu - dvacet zavřených skautů a měření tepu po znásilnění. Závěrečná ejakulace je provedena velmi dobře, ale Burt tu je skutečně jen na ozdobu.(13.9.2005)

Woody Allen prostě umí a potvrzuje nám to dalšímy filmy své bohaté kariéry. Ve filmu, který využil až provokativní možnosti názvu si Woody neodpustí snad žádnou narážku na téma, které je pro mnohé tvůrce zcela tabu. Myslím, že tenhle snímek charakterizuje přesně jeho filmovou postavu neurotického malého intelektuála, kterého prohánějí strasti klasického života. A v dalších filmech Woody Allen tuto postavu už jen zdokonaloval.(12.9.2005)

• - Pro třetí epizodu filmu se Woody Allen s Louise Lasserovou naučili italskou výslovnost. (Matty)

• - Obří ňadro, které se objevilo v jedné ze scén, bylo zevnitř ovládáno mužem, kterému byly udíleny pokyny vysílačkou. (Witta)

• - Hned první záběr povídky "Co se děje při orgasmu?" je parodií na film 2001: Vesmírná odyssea (1968). (Oktavianus)