Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask

• slovenský

Všetko, čo ste kedy chceli vedieť o sexe, ale báli ste sa opýtať

Komedie / Povídkový

USA, 1972, 87 min

Prológ: Rôzne sexuálne otázky v podaní poviedkovej fantázie vynaliezavého rozprávača, ktorý nepozná (alebo nechce) poznať zábrany akéhokoľvek druhu. 7 pekelne dobrých príhod v "xy" prevedeniach z ktorých nevyzdvihujem a nezatracujem ani jednu. Považovať tieto kapitoly za súdržnú jednotku je k ničomu, pretože každá zaberá inak, v inej intenzite, ale s tým istým zámerom. 1/ Funguje afrodiziakum? => Šašo a jeho príliš inteligentné vtipy venované kráľovi striedajú pokus dostať kráľovnú do postele všemožnými prostriedkami. Hovorené slovo má svoju váhu a je to aj vidieť (počuť). 2/ Čo je to sodómia? => Toto je úkaz, ktorý sa len tak nevidí. Mňa osobne doslova roztrhal. Mr. Milos from Arménia je PASTVEC (jeho brat predáva kvalitné koberce) a prichádza k obvodnému doktorovi riešiť upadajúcu lásku so svojou OVCOU. Vývoj prekvapí a začnú sa diať veci, to Vám teda poviem:) Suché, ale predsa výborné. 3/ Prečo majú niektoré ženy problémy s orgazmom? => Italský dialekt snobského bossa, obava z frigidity a súlož na verejných priestranstvách. A nepozeraj to... 4/ Sú transvestiti homosexuáli? => Priateľské posedenie u priateľov ruší krádež kabelky nesmelej "dámy". Radosť dotyčného s patričnej úchylky veľmi pobaví. 5/ Čo to je keď sa povie, sexuálny zvrhlík? => Show "What is your perversion?" a jej porota háda, odhaľuje netradičné praktiky v živote náhodných ľudí. Víťazí rabín a jeho fetiš. 6/ Sú výsledky v oblasti sexu presné? => Ola la la, poučná exkurzia po laboratóriu doktora, ktorý to "všetkým ukáže", absurdné pokusy, gigantické, útočné prso. Nemám slov. 7/ Čo sa deje pri ejakulácii? => Luxusný pohľad na detašované pracovisko orientované na sexuálny styk. Trávenie, činnosť srdca, svedomie, erekcia všetko pod kontrolou licencovaných pracovníkov. Do toho ešte Allen ako spermia a mám dosť...Epilóg: Tých zajacov je tam koľko?(31.7.2009)

• Khalesi

Tak tentokrát musím priznať, že Allen úplne zbytočne prisilno tlačil na pílu. Nedokážem skryť sklamanie a skutočne úprimne prvý krát sa mi niečo od Allena nie len nepáčilo, ale vyložene ma to otrávilo. Zlátanina, ktorá tak možno pobaví nejakého úplne natvrdlého, alebo aspoň sexuálne úchylného jedinca. Chápem, že tento film je zrejme pre diváka, ktorý má rád absurdný humor, ale v mojom merítku všetky poviedky splnili len to absurdné a práve humoru tam bolo ako za mak. Veľké sklamanie.(7.8.2015)

Woodyho Allena ako režiséra mám rád, taktiež aj v jeho filmoch decentný a inteligentný humor. Natešený zo Sleepera som od dnes už kultového „sexu“ pravdepodobne čakal priveľa, pretože nakoniec sa z neho vykľula pre mňa jedna z najslabších Allenoviek. Nie je to síce vyslovene zlé, ale typický allenovský intelektuálny humor tu nahrádza skôr hŕstka trápnosti (transvestita) a v mnohých prípadoch až nechutností (obzvlášť pri druhom príbehu s ovcou som nevedel, či sa smiať alebo od zúfalstva to vypnúť). Nie, toto je pre mňa veľké sklamanie a nechápem ako Everything You Always Wanted To Know About Sex * But Were Afraid To Ask nabralo taký kultový status. Snáď len v tom čase pár kontroverznými témami. Inak na filme nevidím nič, čo by stalo za to ho zaradzovať medzi akékoľvek kulty. Allen má omnoho lepšie filmy. Z tohto som akurát v rozpakoch, pár svetlých momentoch to má, ale tie sú následne vyvážené humorom z tretej cenovej, čo by som čakal u iných, ale u Allena teda rozhodne nie. A nech mi nikto pri tomto nehovorí o akejsi spoločenskej kritike, nedajbože presahu! Pretože skutočne nemienim hľadať niečo podobné vo filme, v ktorom sa súloží s ovcou (aj keď nie explicitne). A to nie som vôbec žiaden puritán. CELKOVO: 2,5* (5/10)(17.7.2014)

Opět jsem si potvrdila, že filmy Woodyho Allena ani samotný Woody Allen prostě nejsou mým šálkem čaje. Je velká škoda, že to bylo zpracováno poměrně suše a bez vtipu. Nezasmála jsem se ani jednou, spíš jsem se párkrát lehce pousmála a to je u příběhu takovéhoto ražení hodně málo. Jinak příběh i nápady jsou dobré, ale to zpracování... Jediné, co se mi fakt líbilo, byla odpověď na otázku "Co se děje během ejakulace?"...(24.11.2012)

Tak v tejto poviedkovej komedii ma Allen dokazal rozosmiat len pri niektorych poviedkach. Zoradil by som ich do troch kategorii a to z mojho pohladu boli nadpriemerne napriklad Transvestita alebo Allen ako spermia. Dalej len ako priemerne Allen ako nevtipny dvorny saso, pohlavny styk s oveckou alebo parodia na Frankensteina a tie podpriemerne, ktore Allen sice zamyslal humorne, mne to tak ale neprislo, napriklad sex na verejnosti alebo televizna show. Samozrejme moje nazory neberte vazne, lebo vam sa moze pacit najviac prave ta poviedka, ktora sa mne pacila najmenej. ________ Woody Allen - (Saso / Fabrizio / Victor Shakapopulis / Spermia) +++ John Carradine - (Dr. Bernardo) +++ Lou Jacobi - (Sam Musgrave) +++ Lynn Redgrave - (Královna) +++ Burt Reynolds - (Muz v telefonnej ustredne) +++ Gene Wilder - (Dr. Doug Ross) +++ Hudba: Mundell Lowe +++(31.3.2009)

• - Postava Allena v povídce "Jsou výsledky výzkumu v oblasti sexu přesné?" se jmenuje Victor Shakapopulis, tedy stejně jako jeho postava v komedii Co je nového, kotě? (1965). (Matty)

• - Natáčení scény s obřím ňadrem mohlo probíhat pouze časně ráno, protože později se zvedal vítr, který trhal tenkou tkaninu, ze které bylo ňadro vytvořeno. Natáčelo se ze 16 různých úhlů, aby nebylo vidět švy. (Witta)

• - Obří ňadro, které se objevilo v jedné ze scén, bylo zevnitř ovládáno mužem, kterému byly udíleny pokyny vysílačkou. (Witta)