Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask

• slovenský

Všetko, čo ste kedy chceli vedieť o sexe, ale báli ste sa opýtať

Komedie / Povídkový

USA, 1972, 87 min

Woody – andílek – je díky svému limitujícímu vzhledu neustále stavěn před tři životní cesty – zahořknout, pokusit se o sebevědomou pózu na hranici přetvářky, nebo se vypořádávat se strastmi běžného života skrze satiru a humor. Woody zvolil přirozeně třetí cestu, tedy zlehčování vážného. Groteskní intelektuál Woody v tomto filmu naplno projevil fascinaci sexem, stejně jako jistou empatii vůči abnormálním touhám a lidem. Tedy vůči sobě samému.(10.11.2007)

Na blbou otázku - blbá odpověď. Tímto heslem se nejspíš řídil Woody Allen, když se rozhodl názorně vyučovat sexuální výchovu. Nepříliš vyrovnané, s občas poněkud vrzající pointou, ale stále hodně inteligentní a vtipné. První - hamletovská - povídka není příliš promyšlená, je ale nacpaná kupou výborného slovního humoru (Tomu říkám si zapíchat.) Zato sodomie je scénáristicky naprosto dokonalá a asi i nejujetější. Romantický příběh o zlomeném srdci a zhrzené lásce, až lascivně si pohrávající s poněkud tabuizovaným tématem. Ženský orgasmus je šit příliš horkou jehlou a poučení se rozhodně nedočkáme - nejzajímavější je nejspíš Woody jako mafián a jeho italština. Černobílá perverznost je hodně vtipná, spoutaný rabín [chaim] a jeho manželka pojídací vepřově je ale na mě trochu silné kafe. Transvestitská povídka mnoho smyslu taktéž nedává, ale dost šlape. Šílený sexuolog nabízí hromadu inteligentního vtipu - dvacet zavřených skautů a měření tepu po znásilnění. Závěrečná ejakulace je provedena velmi dobře, ale Burt tu je skutečně jen na ozdobu.(13.9.2005)

Niekolko kvalitatívne dosť rozdielnych historiek o otázkach sexu, ktoré som sa nikdy nikoho nechcel opýtať a vôbec ma nezaujímajú. Druhá a tretia pasáž je to najvtipnejšie, čo som od Allena kedy videl, ale do ovce som sa nikdy nezalúbil. Ďalej je už hlášok pomenej, ani megaprso ma neprevalcovalo. Našťastie prišla variácia na Bol raz jeden život a môžem s kludným svedomím dať za 4.(16.9.2009)

Hmm tažko opísať moje pocity z filmu. Keby mám opísať jednotlivé poviedky, bol by koment moc dlhý. Komplexne sa film ohodnotí ťažko, pretože nie všetky poviedky sú rovnako kvalitné. Jednoznačne to najlepšie je na záver. Neurotická spermia či zoofilný doktor vo mne budú ešte dlho rezonovať. Moje prvé stretnutie s Woodym dopadlo veľmi úspešne. Odporúčam. 4* za 4 story.(15.11.2010)

• Laxik

Stejně jako u jiných povídkových filmů, je i u toho Všeho, co jste kdy a tak nějak dál největším problémem nevyváženost povídek. A protože se kvalita epizodek spíš zvyšuje (ono po té první ani nemá, kam by padala), málem jsem tenhle kraťásek nedokoukal do konce. Po těch třech příšernostech, kde nejlepší byla jasné kapitola se sodomií - u ní jsem se i čtyřikrát, pětkrát uchechtnul, jsme se dostali k pěknému průměru. Mezi nejlepší povídky pak patří vzestupně: ta s překrásnou blonckou Helen a obřím prsem devastujícím venkov, ta se soutěží Jaká je vaše perverze? a TOP jest ta poslední, aneb kam se na tohle hrabe Byl jednou jeden život. Když se ale podívám na hodnocení ostatních, je vidno, že nemůžu zobecňovat. Lidem se tahle ujetost líbí. Mně ne.(17.12.2013)

• - Woody Allen původně pro film natočil osm povídek, ale kapitola s názvem "Jak se člověk stane homosexuálem?" byla vystřižena. Woody v ní hrál pavouka, kterého jeho pavoučí partnerka (Louise Lasser) pozře po milostném aktu. (Oktavianus)

• - Woody Allen náhodou narazil na knihu doktora Davida Reubena, jež sestávala z otázek typu "Co se děje při orgasmu?", k nimž natočil své vlastní odpovědi. (Matty)

• - Postava Allena v povídce "Jsou výsledky výzkumu v oblasti sexu přesné?" se jmenuje Victor Shakapopulis, tedy stejně jako jeho postava v komedii Co je nového, kotě? (1965). (Matty)