Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

• USA Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask (více)

Na začátku sedmdesátých let minulého století napsal dr. David Reuben osvětovou příručku o sexu, z níž se stal bestseller. Woody Allen se tento epos instruktážní erotiky rozhodl převést na stříbrné pláno. Ve svém povídkovém filmu věnuje každému ožehavému tématu vlastní epizodu: Pomáhá afrodiziakum? (tato povídka je podána v hávu shakespearovské tragikomedie), Co je to sodomie?, Proč mají některé ženy potíže s orgasmem?, Jsou transvestité homosexuálové? a grandiózní finále Co se děje při ejakulaci?, v němž Tony Randall, operátor v řídící centrále mozku vzrušeného muže, vyšle Woodyho jako druhou spermii v pořadí. To je skvělá startovní pozice, nebýt toho, že se téměř jasný vítěz Woody ocitne tváří v tvář obrovskému pesaru! (Cinemax)

TeeAge

| Scenár: Woody Allen / David Reuben | Hudba: Mundell Lowe | Produkcia: Charles Joffe | Distribúcia: United Artists | Rozpočet: 2 miliónoy $ | Tržby: 18,016,290 $ | Neuveriteľne svojský film, ktorý divák buď nezhletne, alebo ho naopak miluje. Jednoducho štylizácia ala Woody Allen, ktorý si svoje roličky užíva úplne na maximum. Nič to ale nemení na fakte, že scenáristicky je to trochu plytké a nedotiahnuté - ono to tak býva s epizódovými filmami... V danej dobe však neuveriteľne odvážny a nápaditý kus, už s cítiteľnou esenciou rozvýjajúceho sa Woodyho do výšin výnimočných tvorcov filmových klenotov. ()

Ajantis

Uvědomuji si, že pro komediální podívanou o sexu nejsem vhodná cílová skupina, přesto jsem v případě Woody Allena trochu doufal... a nakonec se i dočkal, poslední povídka („Co se děje v organismu při ejakulaci?“) je totiž dokonalá. Bylo pro mě obrovským překvapením, kde brali tvůrci „Byl jednou jeden život“ inspiraci pro svůj projekt; ta podobnost je zarážející. Napadlo mi, jestli to snad neměl být původně pilotní díl; pakliže však byl vydáván za naučný seriál pro děti, nedivím se, že se zpozdil o 14 let. Hodnocení je především za ni, ostatní povídky už jsou chabý (čti splihlý, bez erekce) průměr (televizní soutěž, laboratoř) nebo jednoduše žalostné (snad všechny ostatní). Silnější **. ()

viperblade

Nebudu zde hodnotit jednotlivé epizody, z nichž je tento film tvořen, protože pro mě jsou plus mínus všechny stejné. Jen dvě vybočují - druhá povídka o muži, který má neobvyklý vztah s ovcí, byla hodně divná a nevtipná. Chápu, co tím chtěl Woody říct či naznačit, ale fakt to bylo dost mimo. Poslední povídka taky vybočovala, ale jinak - ta se mi opravdu bavila. Navíc se v ní objeví i Burt Reynolds a některé vtípky mě fakt dostaly (černá spermie, například). Ale jinak - všechny povídky jsou hodně průměrné a málo vtipné. Nevím, jestli je to tím, že o tomhle filmu jsem nejvíc slyšel, pokud jde o filmy Woodyho Allena, ale docela zklamání. Nebýt té poslední povídky, šel bych zřejmě ještě mnohem níž. Promiň, Woody. 50 %. ()

Cival

Lehké rozpaky nebudu zakrývat. Od možná nejpopulárnějšího dílka Allenovic génia jsem čekal trochu víc než nevyrovnaný a na vtípky někdy i řídký snímek (kolikrát se těží jen z absurdní premisy, kterou Woody nezvládá tak srandovně rozpracovat, jak by se mi líbilo). Ale na čtyři hvězdičky o příslověčný fous (tedy 70%) vytahuje tuhle interesantní sexuální příručku pro pozemšťany detailní rozbor ejakulace, v němž se naplno rozzáří i Woodyho ukoktaný humor. Ale samozřejmě, ze všeho nejvíc mě potěšila reminiscence na Jayovo "Now who's stupid, you dirty SHEEP FUCKER." :-) ()

gogo76

"Na nechutnosti celej veci pridáva fakt, že ovca ešte nedovŕšila vek 18 rokov..." Jeden z prvých filmov W. Allena je rozdelený na niekoľko mini príbehov na tému sex. V každom sa nájde nejaký ten vtip, niekde viac niekde menej, no najviac ma pobavil Stavros Milos a jeho ovca Daisy. Neviem prečo, ale strašne mi ten úchylný pastier pripomínal Borata. Ten jediný príbeh ma naozaj bavil, pri ostatných som sa sem tam zasmial. Za originálny i vtipný ešte považujem minimpríbeh zo zobrazením tela ako stroja, ktorý ovláda množstvo "zamestnancov". Popravde čakal som trochu väčšiu sprchu vtipov, ale arménsky Borat mi to vynahradil. O gigantickom striekajúcom prsníku, by sa asi dal natočiť i horor, ale to by bol riadny prúser.80%. ()

• Natáčení scény s obřím ňadrem mohlo probíhat pouze časně ráno, protože později se zvedal vítr, který trhal tenkou tkaninu, ze které bylo ňadro vytvořeno. Natáčelo se ze 16 různých úhlů, aby nebylo vidět švy. (Witta)
  • Postava Allena v povídce "Jsou výsledky výzkumu v oblasti sexu přesné?" se jmenuje Victor Shakapopulis, tedy stejně jako jeho postava v komedii Co je nového, kotě? (1965). (Matty)

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder