Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

• USA Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask (více)

Na začátku sedmdesátých let minulého století napsal dr. David Reuben osvětovou příručku o sexu, z níž se stal bestseller. Woody Allen se tento epos instruktážní erotiky rozhodl převést na stříbrné pláno. Ve svém povídkovém filmu věnuje každému ožehavému tématu vlastní epizodu: Pomáhá afrodiziakum? (tato povídka je podána v hávu shakespearovské tragikomedie), Co je to sodomie?, Proč mají některé ženy potíže s orgasmem?, Jsou transvestité homosexuálové? a grandiózní finále Co se děje při ejakulaci?, v němž Tony Randall, operátor v řídící centrále mozku vzrušeného muže, vyšle Woodyho jako druhou spermii v pořadí. To je skvělá startovní pozice, nebýt toho, že se téměř jasný vítěz Woody ocitne tváří v tvář obrovskému pesaru! (Cinemax)

Matty

Vynikající povídková komedie, která vkusně vypráví o věcech nevkusných. První povídka, resp. otázka Funguje afrodiziakum?(90%) se odehrává ve středověku, kde se Allen jako šašek, jehož humor je pro krále příliš sofistikovaný, snaží dostat do postele královnu a je zde několik nezapomenutelných momentů („Tomu říkám zapíchat si.“). Co je to sodomie? (50%) o jednom netradičním animálním vztahu nepůsobí tak vtipně, jak bylo nejspíš zamýšleno a až na pár nádherných momentek se jedná o velmi slabý odvar toho nejlepšího. Proč mají některé ženy potíže s orgasmem?(75%) je namluveno italsky a trochu připomíná filmy Federica Felliniho či Michelangela Antonioiho. Jsou transvestité homosexuálové?(80%) vychází z jednoduché premisy, která není tak úplně dotažená do finále. Co to je, když se řekne sexuální zvrhlík? (85%) paroduje jednu televizní šou – jen místo povolání zde hosté hádají perverze pozvaného. Jsou výsledky výzkumu v oblasti sexu přesné?(90%) předvádí další variaci na klasické monster horory, akorát že z laboratoře šíleného vědátora nevzejde Frankenstein, nýbrž zákeřné obří ňadro vraždící na potkání („Jak to zlotřilé ňadro zadržíme?“). A poslední povídka (která měla být původně zařazena jako první) se může směle řadit k tomu nejvtipnějšímu, co kdy Allen natočil. Co se děje při ejakulaci? (100%) je nám předvedeno z pohledu vně lidského-mužského těla, Allena jako neurotickou spermii si jistě zapamatujete, stejně jako některou z mnoha geniálních hlášek („Paměti, zdrž spermie. Mysli na baseballové hráče.“). Celek sice není úplně vyrovnaný, ale hlavně kvůli poslední povídce stojí za vidění celý film. 80% Zajímavé komentáře: Melies, Superpero ()

Cival

Lehké rozpaky nebudu zakrývat. Od možná nejpopulárnějšího dílka Allenovic génia jsem čekal trochu víc než nevyrovnaný a na vtípky někdy i řídký snímek (kolikrát se těží jen z absurdní premisy, kterou Woody nezvládá tak srandovně rozpracovat, jak by se mi líbilo). Ale na čtyři hvězdičky o příslověčný fous (tedy 70%) vytahuje tuhle interesantní sexuální příručku pro pozemšťany detailní rozbor ejakulace, v němž se naplno rozzáří i Woodyho ukoktaný humor. Ale samozřejmě, ze všeho nejvíc mě potěšila reminiscence na Jayovo "Now who's stupid, you dirty SHEEP FUCKER." :-) ()

Tosim

To jsem si mohl myslet. Vtípek TOMU ŘÍKÁM SI ZAPÍCHAT už tady někdo prezentoval. Víc než o humor se film IMHO snaží zachytit absurdno, které nemusí být vždycky k smíchu. U sexu to platí trojnásob. KLITORÁLNÍ ORGAZMUS NEMÁ BÝT JEN PRO ŽENY! ()

J*A*S*M

Vyloženě vtipný je jen první a poslední příběh, zbytek kolísá mezi trapností (často) a lehkým úsměvem (zřídka). Nemůžu říct, že by byl Woody Allen přímo moje krevní skupina, ale pár jeho filmů se mi docela dost líbilo, tohle je zklamání jak hrom. Zvlášť když vezmu v potaz, jak kultovní status EYAWtKAS má. ()

Radyo

Kdyby nic jiného od Woodyho, tak tahle "allenovka" se bude líbit asi každému. Skvělý situační humor nutí diváka smát se skoro od začátku až do konce. ()

Radek99

Vždycky jsem se bál zeptat, co se děje při ejakulaci, až mi na to musel dát filmovou odpověď Woody Allen...(povídka poslední) nejupřímnější popis neurofyziologie pohlavního styku v dějinách filmu! :-) ()

Pohrobek

Na blbou otázku - blbá odpověď. Tímto heslem se nejspíš řídil Woody Allen, když se rozhodl názorně vyučovat sexuální výchovu. Nepříliš vyrovnané, s občas poněkud vrzající pointou, ale stále hodně inteligentní a vtipné. První - hamletovská - povídka není příliš promyšlená, je ale nacpaná kupou výborného slovního humoru (Tomu říkám si zapíchat.) Zato sodomie je scénáristicky naprosto dokonalá a asi i nejujetější. Romantický příběh o zlomeném srdci a zhrzené lásce, až lascivně si pohrávající s poněkud tabuizovaným tématem. Ženský orgasmus je šit příliš horkou jehlou a poučení se rozhodně nedočkáme - nejzajímavější je nejspíš Woody jako mafián a jeho italština. Černobílá perverznost je hodně vtipná, spoutaný rabín [chaim] a jeho manželka pojídací vepřově je ale na mě trochu silné kafe. Transvestitská povídka mnoho smyslu taktéž nedává, ale dost šlape. Šílený sexuolog nabízí hromadu inteligentního vtipu - dvacet zavřených skautů a měření tepu po znásilnění. Závěrečná ejakulace je provedena velmi dobře, ale Burt tu je skutečně jen na ozdobu. ()

Superpero

Provozovat sex s ovcí? Divné¨, ale už jsem o tom slyšel, ale provozovat sex s žitným chlebem to už je hardcore. Tenhle allenův film je trochu nevyvážený, některé povídky jsou vyloženě geniální, pro ty co se třeba překoukli ještě jednou, některé povídky jsou opravdu GENIÁLNÍ, zato jiné (menšina) jsou občas trochu nudné. Vrchol filmu je povídka s laboratoří šíleného vědce v podání Johna Carradinea, ale i ostatní herci jsou skvělí. Allen samozřejmě, ale třeba i Gene "Willy Wonka" Wilder a potěší přítomnost Burta Reynoldse. Pro lidi co mají rádi "allenovský" humor je tento film bezva volba. ()

Shadwell

Woody – andílek – je díky svému limitujícímu vzhledu neustále stavěn před tři životní cesty – zahořknout, pokusit se o sebevědomou pózu na hranici přetvářky, nebo se vypořádávat se strastmi běžného života skrze satiru a humor. Woody zvolil přirozeně třetí cestu, tedy zlehčování vážného. Groteskní intelektuál Woody v tomto filmu naplno projevil fascinaci sexem, stejně jako jistou empatii vůči abnormálním touhám a lidem. Tedy vůči sobě samému. ()

Nathalie

Pudová mozaika, která má brzdnou dráhu až na loži. pro každého, kdo to se s....... (ne) myslí vážně. Nemám dalších otázek, Ctihodnosti. ()

novoten

V některých povídkách nacpané genialitou, jindy zase neurčitostí a nevyvážeností. A většinou o tom nejvíc rozhoduje to, jestli se Woody objeví v hlavní roli. Mezi ony skvosty totiž patří afrodiziaka, parodie na šílené vědátory a hlavně rozbor ejakulace, zatímco taková sodomie s ovcí se vůbec nepovedla a budí jen rozpaky svou nevtipností. Tématicky jedno z nejobšírnějších režisérových děl, které ale v žádném případě není pro každého a všichni, kdo nemají Mistra rádi kvůli tomu, "že se babrá v sexu a vztazích", si tady opravdu smlsnou. ()

B!shop

Od jednoho z nejpopularnejsich Allenovo filmu jsem cekal drobet vic, problem je v nevyvazenosti povidek. Sice prevladaj ty vtipny az hodne vtipny a nejskvelejsi zaverecna, ale taky se tu najdou bohuzel takovy, ktery v podstate vtipny nejsou a Allen jen nadhodi nejakou zajimavou situaci a dal se o naky hlasky nezajima. Jinak natoceny to je hodne slusne, sem tam zazni naka fajn pisnicka a Woody v tech nekolika povidkach perfektni, verite mu jak frajirka, tak vystrasenou spermii. ()

Oskar

Woody Allen tentokrát poněkud lechtivější, ale rozhodně ne nevkusný. On sám o téhle komedii mluví jako o ztrátě času, ale na to nesmíte dát. ()

Jara.Cimrman.jr

"Bacha, stojíš mi na bičíku." Spermie Woody je jedna z mých nejoblíbenějších filmových postav. Vidět a slyšet neurotickou a ještě k tomu nesebevědomou spermii před akcí je opravdový zážitek. Filmové předvedení mozkem řízené sexuální operace od chvíle seznámení až po útok spermií na vajíčko je prostě geniální. Ostatní povídky jsou víceméně koukatelné, ale pro mě to bylo vždy jen o čekání na spermii. ()

xxmartinxx

Šašek 2/5, nudné a nezajímavé. Ovce 4/5, převážně za jako vždy kouzelného Widera. Itálie 2/5, nic jakkoli objevného, jen je vidět, že Allen rád Felliniho - ale co z toho? Transka 3/5, úplně prázdné, ale docela sympatické. TV show 4/5, nápadité, možná nejvíc ve filmu. Horor 3/5 - jakmile člověk pochopí, že jde prostě o parodii/poctu hororu, nemá to čím dalším překvapit. 4/5 Velmi očividně nejtrademarkovější část, ale tak proč ne. ()

dobytek

První 4 povídky mě moc nebraly. Zejména povídka o tranďákovi mi přišla dost o ničem a úplně bez pointy. Pak ovšem následujou 3 hodně povedený povídky, u kterejch jsem se skvěle pobavil. Jelikož to nejlepší bylo na konci a tim pádem mi to nejvíc utkvělo v paměti, dávám 4 hvězdičky. ()

Mr.Apache

Tady Woody se střídavými úspěchy dokazuje, že je stejně dobrý humorista jako Monty Pythoni. Jako celek to na čistých pět není, ale těch pár geniálních hlodů a skvělých skečů nelze při konečném hodnocení ignorovat. ()

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder