Faceless

• Francie

Les prédateurs de la nuit

• Španělsko

Depredadores de la noche, Los

Horor / Thriller

Francie / Španělsko, 1987, 98 min

Tohle byl kdysi jeden z prvních filmů od Jesse, které jsem viděl. Vlastně jsem ještě ani netušil, kdo že je ten Franco zač. Bohužel to byla taky doba, kdy jediná známá tvář byl pro mě Telly Savalas, takže jsem si ani neužil dvě pěkné dívčiny Caroline Munroe a Brigitte Lahaie. Jestli si dobře pamatuji, v hlavní roli je jeden plastický chirur, nedobrovolní dárci při jeho operacích a znetvořená sestra, kterou je třeba vylepšit. Do spárů doktora se nyní dostává pěkná modelka, ale její otec po ní začíná pátrat.(22.11.2006)

Povedený Franco! Nejvíce mě nadchla osobitá atmosféra (díky skvělé kameře), moc pěkné a zábavné gore , zabiják proti kterému je i Leatherface vysokoškolák a herecký ansábl kde mi nejvíce přirostla k srdci Brigitte Lahaie jako Natalie která se vyžívá ve všem zvráceném a pomáhá svému doktůrkovy vrátit obličej jeho milované sestřičce. K dokonalosti sice ještě kousek chyběl ale přesto jsem velmi spokojený.(5.1.2010)

Jess Franco občas vie točiť aj menej brakové, ináč povedané, umelecky kvalitnejšie snímky. Jediná veľká chyba tohto filmu je jeho zbytočne premrštená minutáž, plná ukecanej vaty. Franco v drsných scénach ponúka to, čo žáner vyžaduje, ale mimo to, mu to tradične škrípe.(27.11.2013)

Pokud se nemýlím, tak jde o moje vůbec první setkání s Francem. No a dopadlo to nad očekávání dobře! Děj příběhu je podivným mixem dramatu a krimi. Horrorové prvky jsou zastoupeny vcelku povedenými a někdy hodně nečekanými gore detaily (viz. jedna z prvních gore scén, kdy hlídač nemocničního vězení usekne jedné nedobrovolné pacientce snažící se o útěk obě ruce). Vůbec mám dojem, že se Franco snažil celý děj rovnoměrně proložit dostatečným množstvím gore detailů aby se divák nezačal nudit. U mě se mu to povedlo, i když si dovedu představit, že jiní diváci při sledování filmu budou skřípat zubama. FACELESS mi prostě sedl. Proto Francovi odpustím, že vpodstatě okopíroval děj skvělého old-school francouzkého horroru EYES WITHOUT A FACE.(20.5.2007)

• Iva8bitova

Neuvěřitelně unavený a utahaný film. Žádné násilí ani sex. Obšlehnutý z Franjuovy klasiky. Bliju.(7.6.2009)