On je žena (TV film)

• Německo

Mann kann, Frau erst recht

Komedie

Německo, 2012, 92 min

Asi jsem se zbláznila, ale mě se tahle oddychovka fakt líbila! K háčkování ideální aneb vyko(le)jený matky na mateřský potřebují občas úplně vypnout (= kéž bych se mohla stát na pár dní chlapem a vypít si mozek). :-D(4.7.2017)

Nebylo to zas aš tak hrozný, zajímavá komedie ja se celkem bavil.(12.3.2017)

Taká pohodová oddychovka s už trochu obohranou témou o zmene pohlavnej identity, aby sa niekto dostal tam kam chcel a jeho pôvodná identita k tomu nebola moc stvorená. A potom už len prichádza dejová línia plná narážok na odveký boj muži vs. ženy. A potom už len záleží či to pojmú tvorcovia nejakou formou trápneho infantilného humoru, alebo sa podarí vytvoriť nejakú rozumnejšiu líniu. Toto bol ten druhý príklad a napriek tomu, že to bolo dosť predvídateľné (ako väčšina filmov tohto typu), tak sa na to pozerať dalo a občas dokonca aj zasmiať. Takže OK, akurát tak na 3*.(4.3.2015)

• Vodnářka

Vlastně...to bylo docela dost nudný a dodívala jsem se na to jenom proto, že jsem si chtěla procvičit němčinu.(13.10.2015)

• Amper01

Ani nevím, co dodat. Protože po shlédnutí mám plnou hlavu myslenek a to spíše negativních. Nápad sám o sobě je brilantní. Proč to teda kazili těma sprosťárnama? Atd... Chápu, že dvojí život přináší hromady problémů... Každopádně na toto téma bych přece jen raději spíše veselohru.(17.3.2018)

• - Původně se měl film jmenovat "Mý malý péro" (Mein kleiner Schwanz). (Jitomirka)