Frauenhaus, Das

Blue Rita

Erotický / Krimi / Thriller / Akční

Švýcarsko / Francie, 1977, 75 min

Jesús Franco

Hehe, tak tady na čsfd má Blue Rita dobrý žánrový ústřel. Akční, jo? No dobře, mnohdy může utíkající snědá agentka ve vysokých kozačkách působit lépe než poletucha Willis na Harrietu. Ale dobrodružný? To by asi nejdřive musel mít film nějakou dekorační výpravu. A ta prostě neexistuje, zdi a místnosti jsou holejší než obývák v pilotní epizodě Rodinných pout. To ovšem nevadí, protože ta barevňoučká nasvícenost a vyšperkovanost fakt vynahrazuje v lepším případě žádný děj, v horším případě děj pitomý, který se týká špiónského souboje za Studené války. Kromě něj jde tedy o tanec, ženy, jazzový klub Blue Rita a ve stylu Skotova elixíru mládnutí mazlavé zelené afrodiziakum, které je lito na vězně, aby byli nadržení a vše vykecali. Těžké to pokušení, když nad jejich celou stojí samá nahá ženská v lesknoucích se kozačkách. A proto je ten film děsně líbivej a občas hustě bizarní. To hlavně když jedna z gogo tanečnic vypadá jak Červená karkulka a tancuje kolem antické sochy. Za připomenutí stojí i anglický skororychlodabing, který hlavně u postavy maďarského boxera Jánosze fakt hřmí. Horní mozek říká 2*, dolní 4*.(23.5.2008)

• corpsy

Zatiaľ je to tá najväčšia bizarnosť, akú som mal možnosť od Franca vidieť. Netreba scenár, stačí odprezentovať zopár chlpatučkých bobríkov, sterilných sexuálnych aktov a máme tu ďalší ´´vydarený´´ režisérov paskvil.(7.11.2013)

Všecny Francovy klasické proprietky jsou zastoupeny.(10.4.2009)

• RetroMan

Skutečně má film všechny Francovy atributy. Jedná se zejména o tyto: zvláštnost - zvrhlost - nesouvislost - špatnost. Režisér opět převedl na plátno svůj sen (já měl také podobný) ve své bizarní podobě. Nejvíce mi vadila absence smyslu výslechů a mučení. Ani zde přítomné ženy neoplývaly bůhvíjakým šarmem (v jednu chvíli jsem nerozpoznal, zda-li vidím zezadu muže nebo ženu). A proto, kdo by chtěl vidět lepší film s nahými ženami, nechť zkusí jiný, ať už Francův nebo od někoho jiného.(8.2.2012)