Ilsa, the Wicked Warden

Kanada / Švýcarsko / Západní Německo, 1977, 90 min

Jesús Franco

Erwin C. Dietrich
  • kaylin

Trochu jsem očekával, že by mohla „Greta - Haus ohne Männer“ vyčnívat, ale ne jen proto, že je zde trochu jiný přístup k příběhu. Jesús Franco rozhodně nenatočil něco, čím by se mohla série pyšnit. Asi je lépe k snímku přistupovat samostatně a jen si užívat přítomnost Dyanne, pokud je ona zrovna váš typ. Jinak je zde nějaký ten základní příběh, ale nikdo se moc nesnažil o to, aby z něj vytřískal trošku víc, ať už z hlediska exploatace anebo kvality.(23.7.2014)

Ilsa se vyhrabala z jedný arabský díry kam ji minule hodili, změnila barvu vlasů, zřejmě se trochu poučila že si má dát bacha na chlapy co si tahá do postele, no a je zpátky konečně zase jako čistá svině. Tentokrát se zašila někde v Jižní Americe, nekompromisně zmákla místního policejního šéfa a jako hlava ústavu pro sexuálně nemocné ženy někde uprostřed džungle si může dělat co chce. Tak si užívá s oblíbenou vězenkyní a ostatní mučí aby to pak prodala jako sadomaso péčko. Míra násilí zdaleka nedosahuje prvního dílu, snad až na výtečný konec, ale jinak míra nahoty první díl možná i převyšuje. Mužský element je trochu v pozadí, nadšení budou příznivci lesbiček. Nechybí specialitky jako hromadné znásilnění dívek nadrženými vězni, anebo vylizování právě vykaděné zadnice. Zábava je to dobrá (určitě vzhledem k předešlému dílu) a docela se divím hodně negativním ohlasům.(8.1.2008)

Tretie pokračovanie úchylnej lezby Ilsy je lepšie než druhý diel. Príbeh sa odohráva v Južnej Amerike v liečebni pre sexuálne narušené dievčatá a mladé ženy, kde vládne tvrdou rukou šéfka Greta. Režisér Jesús Franco ako špecialista na erotické a násilné filmy uplatnil aj tu v nemalej miere sex a brutalitu, ale napriek tomu mi film pripadá trochu miernejší. Nový nápad je usmrtenie igelitovým sáčkom, nechýba obligátne sprchovanie nahých dievčat, mučenie elektrickým prúdom, znásilnenia skupinou dovezených väzňov, takisto častý útek džungľou v najnutnejšom oblečení. Príbeh pokračuje niekoľkými ďalšími násilnými scénami a končí brutálnou kanibalskou akciou. Každopádne môžem konštatovať, že tento diel má na rozdiel od druhého dielu aj vydarený dej, čo vás donúti ostať očami pri obrazovke.(15.9.2019)

• Karlos80

Tak tohleto už z původní Ilsou nemělo nic společného..Jiný režisér a jen jedno velké klišé a nastavovaná kaše. Ta jedna za Linu Romay která byla opravdu dobrá a za hromadné znásilnění jakož to speciální terapie! ps: Tolik násilí oproti jiným sexploitation WIP tu zas nebylo aneb lesby, obnažené ženské klíny, trocha toho masochismu, znásilnění, sprchy, elektrošoky jsme měli možnost vidět už jinde (špendlíky a nebo udušení pytlíkem jsem však viděl poprvé) takže nic nového pod sluncem, možná tam měl Franco zase mixnout nějaký to porno, to by pak ale bylo na jinou debatu:-)(4.5.2009)

• SOLOM.

K uspokojení mužské části obecenstva měly posloužit kratičké noční košilky, které toho moc nezakryly a časté záběry ze sprchy. Občas není na škodu podívat se na pěkné ženské, ale ne pokud chcete sledovat hororový film. U Nazi exploitation jsme na podobné věci zvyklí, ale zároveň musí být děj prošpikován i brutálním zacházením s ženami a zde to byl jen slabý čajíček. Některé scény sice dokáží lehce znechutit, ale jinak to byla celkem nuda. Greta (Ilsa) již trochu zestárla a není zas až tak krutá, jako v dobách své největší slávy. Navíc k týrání dívek využívá spíše svých pomocníků a ruku k dílu přiloží jen zřídka kdy. Konec je sice společně s hromadným znásilněním zajímavým zpestřením, ale jinak film jako celek za moc nestojí. 4/10(20.6.2011)