Konec šňůry

The End of the Tour

Drama / Životopisný

USA, 2015, 106 min

• Aljak

Konverzačky mám rád, pokiaľ majú nejaké obšírnejšie posolstvo a zmysel. Ale toto ma teda vôbec ale vôôôbec nebavilo. Doteraz som o Davidovi Wallacovi a Davidovi Lipskym sotva počul, a tak som nebol nijako zasvätený ani do ich kariéry, a ani do ich životného štýlu. Popravde, nebyť Eisenberga a Segala v hlavných rolách, neviem či by som po tomto filme vôbec siahol (keďže ani popis filmu ma nejako obzvlášť nelákal). Film mal síce zopár dobrých konverzačných fáz, ale po epickej stránke väčšinou viacmenej podpriemer.(4.3.2016)

Sákryš, po katastrofálním Trip to Italy jsem se spálil podruhé. Ne tak výrazně ale přece. Pro někoho dokonalé dialogové Buddy/Road movie, pro mě hodina a půl víceméně nudnejch filozofickejch keců, které dokázal alespoň částečně zastínit až úplný závěr. Přitom celkem žeru Jasona Segela a Jessiho Eisenberga taky tak nějak snesu. Jenže celkově je to jenom o nepřiznání si sebe sama, neustálého obhajování jedné uvnitř ztroskotalé celebrity a povrchním zapírání všech negativních vlastností při jednom velkém interview. Co napsat, že pověstná chemie mezi ústředními postavami funguje a vyeskaluje v jedno velké přátelství (tedy předpokládám), když je to nezáživné až běda. Pro ortodoxní intelektuály vřele doporučuji...5/10(25.1.2016)

Příklad filmu u kterého stačí pouze brilantní scénář a perfektní herecké duo, u kterého nevidíte herce, ale reálné postavy. Už dlouho jsem nenasával dialogy s takovým emočním vypjetím. Film po kterém jsem zůstal v dlouhém zamyšlení s nicotným pocitem uvnitř, na který jen tak nezapomenu. Jesse Eisenberg je sice skvělý, ale celý film si pro sebe s naprostou všedností krade Jason Segel, který mě poprvé zcela přesvědčil o svém hereckém umu. Hodinu a třičtvrtě dlouhý rozhovor mezi dvěma osamělými muži předstředního věku, který mě ani na chvíli nepřestal udivovat. 8.5/10(24.1.2016)

Hodně upovídaná a statická intelektuálština. Určitě bych si to nedal na konci náročného dne. Především Segel ale dokázal do filmu vnést jakousi supercitlivost a něhu podivína - pravděpodobně literálního génia /nic jsem nečetl/. Zájímavý nazávislý film, který zastánci nenáročné zábavy nepustí do červených čísel.(18.1.2016)

A jak by se vám povídalo s někým, kdo na svého oponenta v dialogu hned ze začátku vyblije upřímné a nejpalčivější tabuizované životní pravdy a moudra? A pak po vás chce, abyste se jej konverzačními oklikami ptali, proč je jeho úspěšný filozofický román tak čtivý, hm? Klíčem k dokonalému přátelství je důvěrná bezbariérová otevřenost jednoho vůči druhému, a právě taková často vznikají mezi lidmi a na místech, kde bychom je nikdy nečekali. Jsou hipsterští spisovatelé chytřejší než obyčejní smrtelníci? David Lipsky se na tuto otázku vydává hledat ukecanou odpověď.(14.2.2016)

• - Jason Segel musel kvůli roli Davida Fostera Wallaceho přibrat přibližně 15 kilo, které ale poté úspěšně shodil. (Juditt)

• - Nakrúcanie prebiehalo v Grand Rapids, v štáte Michigan a v Bostone. (Hudakfilms)