Konec šňůry

Gerald Sullivan

Kostýmy:

Emma Potter
  • Aljak

Konverzačky mám rád, pokiaľ majú nejaké obšírnejšie posolstvo a zmysel. Ale toto ma teda vôbec ale vôôôbec nebavilo. Doteraz som o Davidovi Wallacovi a Davidovi Lipskym sotva počul, a tak som nebol nijako zasvätený ani do ich kariéry, a ani do ich životného štýlu. Popravde, nebyť Eisenberga a Segala v hlavných rolách, neviem či by som po tomto filme vôbec siahol (keďže ani popis filmu ma nejako obzvlášť nelákal). Film mal síce zopár dobrých konverzačných fáz, ale po epickej stránke väčšinou viacmenej podpriemer.(4.3.2016)

Příklad filmu u kterého stačí pouze brilantní scénář a perfektní herecké duo, u kterého nevidíte herce, ale reálné postavy. Už dlouho jsem nenasával dialogy s takovým emočním vypjetím. Film po kterém jsem zůstal v dlouhém zamyšlení s nicotným pocitem uvnitř, na který jen tak nezapomenu. Jesse Eisenberg je sice skvělý, ale celý film si pro sebe s naprostou všedností krade Jason Segel, který mě poprvé zcela přesvědčil o svém hereckém umu. Hodinu a třičtvrtě dlouhý rozhovor mezi dvěma osamělými muži předstředního věku, který mě ani na chvíli nepřestal udivovat. 8.5/10(24.1.2016)

Pokud máte rádi Segela jako komika, budete si na jeho zdejší komplikovanou postavu a podobu chvíli zvykat. Na Eisenberga si musím zvykat vždycky. Z ranku filmů "Dva ukecaní muži" bych doporučila spíše Jak ukrást Bizona s Hoffmanem nebo Chinese Coffee s Pacinem. Mělké i hluboké myšlenky v obou jsou kultivovaněji napsané, herecké persony a jejich výkony nevyvratitelně úctyhodnější.(28.8.2016)

Na takéto niečo musí mať človek náladu. V podstate sa vo filme nerobí nič iné len kecá a kecá.... Niežeby to boli všetko hlúposti, to nie, s niektorými vecami by sa i dalo súhlasiť, skôr väčší problém som mal s predstaviteľom hlavnej postavy - Jason Segel. Vôbec mi sem nezapasoval, jeho mimika bola otrasná, skoro až odpudivá. No a do toho ten otrasný dabing... Preto kto môže, tak tento film pozerajte iba v pôvodnom znení. Priemer. 60/100(29.8.2016)

Sákryš, po katastrofálním Trip to Italy jsem se spálil podruhé. Ne tak výrazně ale přece. Pro někoho dokonalé dialogové Buddy/Road movie, pro mě hodina a půl víceméně nudnejch filozofickejch keců, které dokázal alespoň částečně zastínit až úplný závěr. Přitom celkem žeru Jasona Segela a Jessiho Eisenberga taky tak nějak snesu. Jenže celkově je to jenom o nepřiznání si sebe sama, neustálého obhajování jedné uvnitř ztroskotalé celebrity a povrchním zapírání všech negativních vlastností při jednom velkém interview. Co napsat, že pověstná chemie mezi ústředními postavami funguje a vyeskaluje v jedno velké přátelství (tedy předpokládám), když je to nezáživné až běda. Pro ortodoxní intelektuály vřele doporučuji...5/10(25.1.2016)

• - Nakrúcanie prebiehalo v Grand Rapids, v štáte Michigan a v Bostone. (Hudakfilms)

• - Jason Segel musel kvůli roli Davida Fostera Wallaceho přibrat přibližně 15 kilo, které ale poté úspěšně shodil. (Juditt)