poster

Liebesbriefe der portugiesischen Nonne, Die

 • anglický

  Love Letters of a Portuguese Nun

  (neoficiální název)

Drama / Dobrodružný / Horor

Západní Německo / Švýcarsko, 1977, 85 min (Director's cut: 89 min)

Režie:

Jesús Franco
 • RetroMan
  ***

  Jeden z těch lépe natočených Francových děl. Jedná se o typický nunsexploited s řadou ukázek mučení a erotických scén. Kromě odhalených žen při satanských rituálech je snímek natočen v hezkých interiérech kláštera. Až na ten konec, kdy se nic nedovíme o budoucích osudech hlavních aktérů, pro zájemce stojí za vidění.(18.2.2012)

 • corpsy
  ***

  Režisér občas dostane záchvat mierneho tvorivého talentu a obšťastní nás dobre zvládnutou žánrovkou. Ešte keby bol tak pridal viac supernatural mysticizmu ako to ukázal v jednej zo scén, bolo by to ešte viac ´´cool´´.(10.3.2014)

 • Le_Chuck
  odpad!

  Pätnástka je odvedená despotickým inkvizítorom do kláštora, plného fanatických mníšok a zatiaľ čo sú našej zmetenej rybe vtĺkané do hlavy žvásty o hriechoch, vo vedľajšich miestnosťach sa sexuje, mučí, atd. Za všetkým stojí slizký padre Vincent a jeho vrchná sestra, ktorí v mene božom pijú vína a kážu vodu. "Ó Dío, ó dío", pamätáte Slunce, seno, ... kedy si živočichař Béda miesto pornofilmu omylom pustil taliansky náboženský TV film? Tak toto je niečo podobné len sa to odohráva v Portugalsku, so švajčiarskými herečkami, španielským režsérom, anglickým dabingom a americkým koncom. Sterilné, trápne, soft a sa nedá dívať, ani ako na badmovie. Film možno provokuje témou, ale forma to totálne ničí.(9.3.2007)

 • type_B
  ****

  Jak naznačil Le_Chuck, tento film je neskutečně špatný. Neoplývá téměř žádným dějem - to se projevuje na velmi rozmělněné kompozici, která se ještě rozplizává při erotických scénách. Pro mě je to zajímavý film, protože se svou ne-kvalitou vzdaluje za béčkové hranice až někam do neprozkoumaného vesmíru. Dávám 4, protože zase tak zábavný, abych dal 5 zas film není.(25.1.2009)

 • Campbell
  *

  Franco pokračuje v tom v čem ho nemám rád. V natáčení poloartových sraček a kašle na spllater který mu jde nejlépe. tohle není horor a v žádném případě dobrodružný tohle je dramatická soft erotika. Navíc nefunguje ani v jednom. Chápu že Franco chtěl zkusit něco jiného než točit krváky ale tohle mu nevyšlo. Film je prázdný, je tu plno keců o bohu a odpuštění a celý to je strašně hloupé a navíc nudné.(28.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace