Film o filmu: Bouřlivé víno

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2011, 20 min

Pavel Křemen

• sator

Podprůměrný dokument o pro mě odpadovém filmu vysmivajici se událostem r.1968...Jen Jelínek na férovku přiznal že v tom hrát nechtěl... Jandák a Vorlíček film obhajovali...(25.12.2014)

• raduna01

Pár ukázek z filmu proloženy rozhovory s Vorlíčkem, Jandákem a Jelínkem, který je v titulku uveden jako Jiří Jelínek. To se CS film moc nevyznamenal.(23.1.2015)

• ostravak30

Když dělám film o filmu čekám spousty vzpomínek a zajímavostí, které se divák nemá šanci jinak dozvědět. Bohužel v tomto kraťoučkém dokumentu mluvili jen tři lidé a všichni více méně stejně. Dozvěděli jsme se, že se na Moravě chlastalo jako o duši a že R. Jelínek zvažoval natáčení, je jak tady mylně píše kolega, že natáčet nechtěl, ale nakonec stejně neměl jinou volbu a jak V. Jandák byl hloupý, že v tom hrál, ale byl mladý, tak proč ne. Zajímavá úvaha člověka, který se nacpal do politiky a nikdo dodnes neví, co dobrého pro obyčejné lidi udělal a tím spíše pro umění. Stejné je to i s jeho herectvím, které žádný velký přínos pro Česko nemělo. Ani pro tento film a už vůbec ne pro hodnocený dokument o filmu. Zkrátka, bylo toho málo a nic moc jsme se nedozvěděli. Takhle se film o filmu teda opravdu nedělá.(21.8.2017)