poster

Džínsy (TV film)

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1984

Režie:

Jiří Vanýsek

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

 • 6thSun
  ***

  Navrátil chce spáchat nevěru, jenže boží mlýny maj pohotovost a semelou ho jako maso na sekanou. A bez zásunu.(27.3.2016)

 • Tommassi3
  ***

  "Kdepak, tady je svatej klid !!" ;) Když hned zkraje Navrátilův nadržený pechfógl kochaje se výhledem z terasy své chaty - Ačkoliv dodnes netuším, čím se to vlastně kochal a co mu vlastně soused záviděl !! I když možná se bavili o té nádherné červené škodovečce.. ;) - vypustí tuhle repliku, divák znalý Murphyho zákonů si může být jistý, že klid a prostor pro to nevěrnické pelešení bude jistě tím posledním, čeho se panu inženýrovi dostane..;) Ale ten coby neudělal pro trochu těch směšných upocených pohybů, že ?? A tak se vesele tahá s kusy betonu, (ne)seká dřevo a přesívá zeminu, kterou si nechal přivést z místního JZD, jen aby se konečně zbavil těch otravných sousedů..;) Ačkoliv tedy Džínsy určitě patří mezi nejlepší bakalářské povídky brněnského studia, jeden se neubrání pocitu zmaru, podobné vysvědčení tady totiž rozhodně samo o sobě nic moc neznamená, většinou se totiž jednalo o příšerně ušmudlané kraťasy, byť tedy se spoustou lokálně známých tváří, jimž však ani ta vlídná stopáž příliš nepomohla.. Ani Jiří Vanýsek se zrovna nevytáhnul, podobná zápletka se dala rozhodně lépe využít, natočit přinejmenším živočišněji, a tak při tradičně ospalé a nenápadité Vanýskově režii a hudebním podkresu z mých nočních můr táhne snímek hodně vysoko především ta trestuhodně promrhaná pointa a zejména herecké schopnosti Oldřicha Navrátila v roli záletného smolaře, ani ten kazimrd Františaja Řeháka však nemá chybu..(30.1.2015)

 • LadyPupu
  ****

  Navrátil je Bůh. Vylákat frajerku na chatu, tam do ní lejt víno na zahřátí a vést konverzaci, jak ze zvláštní školy a ještě u toho bejt roztomilej, může skutečně jen on. Se tý frajerce divím, že mu nedala aspoň ze soucitu. :-D(27.3.2016)

 • vitekpe
  ***

  Navratil je kral... :)(4.8.2014)

 • raduna01
  ***

  Marta doma slaví s kolegyněmi z práce, Dáša se chlubí novými džínsami a ujede jim autobus. Manžel Jiří se nabídne, že je odveze a protože s Dášou udržuje vztah, pozve ji v neděli k sobě na chatu. Soused, když ho tam vidí a dozví se, že je údajně sám, poprosí ho o pomoc uklidit betonové pražce. Na oplátku se mu snaží zase pomoct on, ale Jiří nic nechce, protože na něj čeká milenka. Soused je mu neustále v patách a tak Jiří vůbec nemá nemá na milenku čas. Ta mezitím usne a Jiří je tak unaven, že usne vedle ní. Probudí se a nesvítí světlo, rychle se oblečou a odjedou domů. Jiří doma popisuje, jak na chatě dřel a má na sobě Dášiny džínsy, které ho prozradí z nedělního záletu.(14.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace