Plaisir à trois

Jesús Franco

Předloha:

Marquis de Sade (kniha)
  • dopitak

Holky od Bobří řeky dokonce i s Jardou Foglarem prohánějícím se po zahradě s nůžkami na růže. Je libo vojet figurínu nebo navštívit muzeum SM praktik s živými exponáty? Vítejte v časech, kdy cunnilingus připomínal podzimní houbaření o půl šesté ráno – bezpečně na kraji lesa víte, že tam někde jsou, ale jak je sakra najít… Pokud se samou nudou rozhodnete vyhlásit soutěž v tom, kdo dřív uvidí klitoris, mám pro vás dvě doporučení, z nichž jedno nevede k úspěchu: A) pořiďte si větší televizi; B) pusťte si na ní něco novějšího. Můžeme se jenom hádat, jestli byl větší magor de Sade nebo Franco, jejich společné dílo ale trpí hlavně slabým dějovým posunem - vše, co se ve filmu udá, by se vešlo do pěti šesti minut. Ostatek vyplňují erotická čísla dvou pěkných žen a jedné polovydry, v jednom případě i s viditelnou mužskou účastí (všechno nasvědčuje, že Robert Woods a Tania Busselier při natáčení kopulovali doopravdy). Mimochodem, Tania opravdu na filmových 21 nevypadala (*1946). Líbila se mi nálada scény (záběru), ve které hrbatý maličký zahradník Malou hraje na stromě na píšťalu, a samozřejmě celý Bressacových dům včetně vodopádku v hale a vnitřního dvora. Ta skladba pak udávala hudební náladu celému filmu. A pak, že Lorena Bobbitt neměla pro svou noční prácičku na Johnovi inspiraci!(27.10.2013)