Co jsme komu udělali?

• Francie

Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu ?

Serial (Bad) Weddings

Čo sme komu urobili?

Komedie

Francie, 2014, 97 min

• salahadin

Taky jsem si při sledování tohoto filmu kladl otázku: "Co jsem komu udělal? Kterej sadista mi tenhle film doporučil? Ten debil!" Bylo mi řečeno, že to má být komedie - a já viděl tragédii. Jsem ze srdce rád, že jsem na tohle nemusel do kina a vysolit nekřesťanské peníze. Ne, rozhodně nejsem Ortelista dementista, co učí děti zpívat "mešitu" a "bílou orchidej", ale multikulti humor se musí umět. Určitě ho nedosáhnete tím, že bude omílat fórky s obřízkou. Což o to, nápad na film byl dobrý, ale provedení hodně slabé. Svou vinu asi nese i unylý dabing. Jinak plně podepisuji komentář frbulky.(25.4.2017)

• mat.ilda

A dáme si malou lekci z xenofobie... No, být všichni zúčastnění nevzdělaní nuzáci a krajněji radikálnější ve svých přesvědčeních, to by bylo teprve žrádlo! Jen už by se asi nejednalo o komedii, maximálně tak černou... A hodně. Celá ta bžunda na mě působila jen o něco méně laciněji, než anekdoty typu: "Sejdou se takhle Arab, Žid, Číňan a černoch... " V podstatě jsem se nahlas zasmála pouze jedné vtipné replice, kterou byste však ve filmu hledali marně - byla totiž z mé hlavy a nabízela se v momentě, kdy kvarteto z United Colors of Benetton nakráčelo na policejní stanici pro zadržené tatíky - policajti se mohli vyslovit ve smyslu, zda se nejedná o delegaci z OSN, něco přes lidská práva... A tak jako za všechno, i za nucené self obveselení se platí, například ztrátou jedné frčky.(13.2.2015)

• Xmilden

Hodnocení trošku nerozumím, vlastně je to stejné jako v málem oscarovém Help. Za téma rasismu se lidi nepřidávají automaticky hvězdičky navíc, jen proto že má lidstvo špatné svědomí. Přecejen se jedná o film jako takový. A když je to navíc komedie, která je mnohem více trapná než směšná a k tomu ještě špatně natočená, je určitě ten pádný důvod takové dílo nevelebit a udělat spravedlivé zhodnocení. To kdysi seriálová Helena byla oproti tomuhle paráda. 40%(11.6.2015)

S multi-rasou nemám problém. Ale nedokážem byť tolerantná voči určitým tradíciám a zvykom (viera, pokiaľ zasahuje druhých, ako napr. koho/ako jesť, obriezka). Ja to vidím iba akýsi brainwashing, ale no no no, aby sme sa od toho oslobodili a mysleli slobodne. Tým nemyslím iba iné kultúry, ale aj tú moju, a keďže ja som sa od tej svojej odprostila, preto už nie som schopná byť takto idylicky tolerantná, ako je nám to naservírované vo filme.(14.5.2015)

Výborná ukázka multikulturního humoru, v níž to schytávají úplně všichni. Neboť je-li člověk blbý a nechává se ovládat předsudky, je úplně jedno, je-li to bílý katolík, Žid, arabský muslim, Číňan nebo katolický černoch. Nepřekvapuje mě, že něco takového natočili Francouzi. A já jen doufám, že jako otec nebudu takový nesnesitelný idiot, jako ti dva ve filmu.(3.1.2015)

• - Nápad na film sa zrodil v hlave režiséra Philippa de Chauverona pri čítaní novín. Narazil na článok, v ktorom sa uvádzalo, že vo Francúzsku je 20% manželstiev, v ktorých sú partneri rôzneho pôvodu alebo vyznania. V iných krajinách sú to sotva 3%. (Zdroj: Eurotelevízia) (kacer4)

• - Francouzský snímek Co jsme komu udělali? se ve Francii setkal s nebývalým diváckým úspěchem, dostal se do desítky nejnavštěvovanějších francouzských filmů a divácky uspěl i v Německu či Belgii. (claudel)

• - Okrem mnohých miest po celom Francúzsku sa natáčalo aj na abidjanskom letisku v hlavnom meste Pobrežia Slonoviny. (MikaelSVK)