Co jsme komu udělali?

• Francie

Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?

Serial (Bad) Weddings

Čo sme komu urobili?

Komedie

Francie, 2014, 97 min

Veľmi pohodový a vtipný film. Sympatická (i keď miestami trochu preplácaná) variácia na HÁDAJ, KTO PRÍDE NA VEČERU. Postáv je dosť veľa, ale tvorcovia to dokázali udržať pokope a herci sú dostatočne vyrazní, aby zaujali aj na menšom priestore. Oproti takému HÁDAJ, KTO PRÍDE má tento francúzsky film omnoho viac osobitosti a tému rozdielnych partnerov lepšie a vtipnejšie aktualizuje na súčasnú dobu...(4.1.2017)

Pretože som počula a čítala o tejto komédii samé superlatíva, odhodlala som sa zájsť na ňu do kina. Musím priznať, že som mala vysoké očakávania a v podstate som ani nebola sklamaná. Je fakt, že keby som ja takto ospevovala nejakú komédiu, bol by to ostrejší masaker, ale scéna s marseillaisou ma úplne rozsekala, až som sa rehotala na celý sál. Tak som sa nezasmiala už dlho. Sympatický herci a celkom uchádzajúce dialógy, ale z tejto témy sa ešte stále dalo vyťažiť viac. Napriek tomu celkový výsledok uspokojivý a vrelo doporučujem.(6.12.2014)

Tak tedy 4* asi jo, i když mám pocit, že o hvězdu více dávám snad za ty řechtající spoludiváky v kině, to jsem ještě nezažil... :) Můj 100% šálek kávy to nebyl, ale je to hrozně subjektivní. Ten černý humor u mě prostě ne vždy fungoval, v každém případě je to naprosto skvěle šlapající komedie od začátku do konce. Není zas tak originální, ale výborně pracuje s divákem, je zábavná po celou svou stopáž a skvěle graduje. Prostě takový ten typ komedie, který bych se nebál doporučit mým kámošům, rodičům i prarodičům. 70%(10.12.2014)

Tak tohle se frantíkům opět povedlo. Sice to není komedie u který bych si cvrnknul do trenek, ale i tak jsem se královsky bavil. Navíc je tahle komedie zářným příkladem toho, že i v dnešní době se dá udělat inteligentní komedie bez fekálního humoru a bez toho aby tu lítaly jiné tělní tekutiny. Za sebe můžu jen doporučit.(19.6.2017)

V žádném případě nebudu skrblit s hodnocením, protože tolik vtipných a přitom inteligentních komedií je v dnešní době jak hledat jehlu v kupce sena. A tohle je po dlouhé době komedie, které přesně sednou mému naturelu a klidně jí dám kdykoliv repete, což o mnohých jiných komediích říct nemohu. Taťka čtyř dcer byl k sežrání, ani ho jako herce výrazně neznám, ale tady bodoval a se svojí mimikou a hláškama si mě cele získal. Dcera, která malovala ty překrásné obrazy se jim také povedla a občasné připomínky k její osobě byly to samé jako s taťkou, byla jsem mrtvá smíchy. Bylo tam pár menších místeček, kde to bylo malinko hlušší, ale jako celek absolutně neváhám. Výborný námět, vtip, grády, herci....nelze jinak, než tleskat a přát si jen houšť takových vtipných perliček.(8.12.2014)

• - Zelené auto, ve kterém jezdí Claude Verneuil (Christian Clavier), je Citroën Méhari. (otliksamuel)

• - Nápad na film sa zrodil v hlave režiséra Philippa de Chauverona pri čítaní novín. Narazil na článok, v ktorom sa uvádzalo, že vo Francúzsku je 20% manželstiev, v ktorých sú partneri rôzneho pôvodu alebo vyznania. V iných krajinách sú to sotva 3%. (Zdroj: Eurotelevízia) (kacer4)

• - Francouzský snímek Co jsme komu udělali? se ve Francii setkal s nebývalým diváckým úspěchem, dostal se do desítky nejnavštěvovanějších francouzských filmů a divácky uspěl i v Německu či Belgii. (claudel)