poster

Co jsme komu udělali?

 • Francie

  Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu ?

 • anglický

  Serial (Bad) Weddings

 • Slovensko

  Čo sme komu urobili?

Komedie

Francie, 2014, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • emma53
  *****

  V žádném případě nebudu skrblit s hodnocením, protože tolik vtipných a přitom inteligentních komedií je v dnešní době jak hledat jehlu v kupce sena. A tohle je po dlouhé době komedie, které přesně sednou mému naturelu a klidně jí dám kdykoliv repete, což o mnohých jiných komediích říct nemohu. Taťka čtyř dcer byl k sežrání, ani ho jako herce výrazně neznám, ale tady bodoval a se svojí mimikou a hláškama si mě cele získal. Dcera, která malovala ty překrásné obrazy se jim také povedla a občasné připomínky k její osobě byly to samé jako s taťkou, byla jsem mrtvá smíchy. Bylo tam pár menších místeček, kde to bylo malinko hlušší, ale jako celek absolutně neváhám. Výborný námět, vtip, grády, herci....nelze jinak, než tleskat a přát si jen houšť takových vtipných perliček.(8.12.2014)

 • FFilipCZ
  ****

  Výzva na rok 2015 Francouzi ty komedie opravdu umí. Po dlouhé době opravdu kvalitní a inteligentní komedie, se zajímavým tématem mezikulturní a náboženské tolerance (nebo spíše netolerance), ze které vyústí nemálo velice vtipných scén. Popravdě jsem toho "čtvrtého" do party tak nějak očekával, ale stejně jsem byl nadšený.(6.6.2015)

 • kareen
  ****

  No, musím uznat, že jsem se slušně nasmála, ať už šlo o ty vypečené zeťáky (zejména jsem ocenila to arabsko-izraelské spojení :D), militantního budoucího tchána z Afriky, nebo nakonec i samotné rodiče čtyř dcer. To jejich odhodlané sebezapření, smíšené s nefalšovaným strachem, co dalšího na ně jejich multietnicky založené příbuzenstvo chystá, mě pobavilo stejně tak dobře, jako ty konverzační perly, co tam všude poletovaly. A že jich nebylo málo. Je vidět, že Francie komedie stále umí a to dokonce i ty moderní. Za lepší čtyři.(7.12.2014)

 • Gilmour93
  ***

  Téma rasové a náboženské nekompatibility často násilně naroubované na komedii amerického mustru. To by nebyl zase takový problém, kdyby nebyla francouzská a nehrála to na obě strany ve věci politické korektnosti (už jen tím, do jakého společenského prostředí byla zasazena). Kdo si lehá s xenofobií na gauč u psychiatra, nemůže se ptát, co komu udělal, protože si tyhle „trable“ zaslouží..(20.5.2019)

 • akisha
  ***

  Nejlepší vtipy byly ty vzniklý pošťuchováním tří, později čtyř zeťů. Zdálo se mi, že komediální veterán Clavier tam hrál druhý housle a nižší hodnocení dávám hlavně proto, že v druhý polovině tomu dost došel dech a vtip se jaksi vytratil. Jinak z popichování mezi kulturami se dalo vytřískat určitě ještě víc vtipů, nebo aspoň já jsem jich čekala trochu víc. Třeba ožrání obou otců, to mohla bejt sranda a přitom to nakonec ani moc vtipný nebylo. Na druhou stranu - společný oběd, sněhulák nebo první setkání rodičů a "Kofiho," to byly povedený kousky. Clavierova filmová manželka Chantal Lauby byla mnohem sympatičtější postava, než ta Clavierova, potažmo byla to prostě nejsympatičtější postava vůbec. Nebylo to špatný, ale mohlo to bejt lepší.(3.3.2016)

 • - Nápad na film sa zrodil v hlave režiséra Philippa de Chauverona pri čítaní novín. Narazil na článok, v ktorom sa uvádzalo, že vo Francúzsku je 20% manželstiev, v ktorých sú partneri rôzneho pôvodu alebo vyznania. V iných krajinách sú to sotva 3%. (Zdroj: Eurotelevízia) (kacer4)

 • - Zelené auto, ve kterém jezdí Claude Verneuil (Christian Clavier), je Citroën Méhari. (otliksamuel)

 • - Vyzvánění, které má na svém mobilu Žid David Benichou (Ary Abittan), je znělka z filmu Rabín Jákob (1973). Složil ji Vladimir Cosma. (otliksamuel)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace