poster

Co jsme komu udělali?

 • Francie

  Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu ?

 • anglický

  Serial (Bad) Weddings

 • Slovensko

  Čo sme komu urobili?

Komedie

Francie, 2014, 97 min

Externí recenze k filmu (10)

 • BudejckaDrbna.cz (Václav Votruba) ****

  "Co jsme komu udělali? je určitě nadprůměrná komedie, na kterou doporučuji zajít. Je příjemná, úsměvná a nepamatuji si žádnou vyloženě trapnou situaci, kterých jsou dnešní mnohé hollywoodské komedie plné. V kině se smáli jak staří, tak i mladí, což je určitě dobrá vizitka. Do historie se však tento…" (více)

 • CinemaView.sk (Pavel Bielik) ****

  "Môžeme viesť dohady o tom, či takéto dynamikou i pointou rozličné deje neuškodili celkovému dojmu. Prvá časť je zábavnejšia, vtipov a rasistických narážok je tu nespočetne veľa. Záver filmu je však príliš predvídateľný, menej vtipný a menej trefný." (více)

 • ČervenýKoberec.cz ****

  "Vývoj příběhu není sice nijak zvlášť překvapivý, přesto ani na chvíli nenudí, a velký počet postav i vtípků baví od začátku do konce. Mezi záplavou amerických komedií je tato francouzská chuťovka velmi příjemným zpestřením a na podzimní sychravý večer naprosto ideální." (více)

 • Filmpress.sk (Nina Hradiská)

  "Napriek niektorým styčným bodom – stretu dvoch odlišných kultúr a nekorektným narážkam na telesne postihnutých aj iné menšiny – súčasný film nedosahuje myšlienkovú ani profesionálnu úroveň spomínaného hitu. Je to však milé, vtipné, šarmantné obohatenie súčasného repertoáru kín, postaveného často na…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "V každém případě je Co jsme komu udělali? jedna z těch lepších a zábavnějších komedií poslední doby, její humor je navíc univerzální a pro každého (není ani moc urážlivá, její pointa je v tom, že trocha toho nadhledu a politicky nekorektních vtipů nakonec stmeluje národy). Docela by mě zajímalo,…" (více)

 • Generace21.cz (Karolina Tomšová) ****

  "Přesto si ale tato francouzská komedie, která vtrhla do českých kin 23. 10., zaslouží velkou pozornost jako klenot mezi upadajícím žánrem romantických komedií. Pokud se chcete chvílemi až rozbrečet smíchy, pokochat se krásnými lidmi i vznosnou myšlenkou, že láská kvete v každém věku i naboženství,…" (více)

 • MovieZone.cz (Daniel Zeman) ****

  "Pro národnostně homogenní zemi jakou je Česko navíc působí celá zápletka hodně fantaskně. Tedy ne že by byli Češi rasisti, ale… to jsou všechno věci, které nemůžou nic změnit na faktu, že Co jsme komu udělali? patří k velmi zábavnému zpestření nudného podzimu. Jen tu holt komediální pojetí…" (více)

 • NaFilmu.cz (Daniel Birgus) ***

  "Co jsme komu udělali? je příjemnou jednohubkou, která sice není nejlepším počinem svého žánru, ale pobaví a navodí dobrou náladu. A o to přece u komedie jde především. Ale abych jen nechválil, snímek má i pár negativ. Jak už jsem naznačil, vtipný je, ale trochu méně, než bych čekal. Zkrátka tu…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ***

  "Co jsem komu udělal, že jsem dostal takhle průměrnou komedii. Film Philippe de Chauverona je po všech ohledech obyčejnou a ničím moc zajímavou humornou sondou do života občasných rasistů, kterým se do rodiny dostalo několik cizáků. Laciné narážky, klasické schéma a bazírování na stereotypech tomu…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) ****

  "Komedie to není třeskutá, spíše vykouzlí pobavený úsměv. Chvílemi sice ztrácí tempo, ale jako celek je těch bezmála 100 minut příjemných. Blíž je fenomenálním Nedotknutelným než typickým řachandám Louise de Funése. Však se taky k Nedotknutelným dá přirovnat i návštěvností. Ve Francii film patřil…" (více)