Daredevil - Season 2

(série)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, 2016, 11 h 54 min (Minutáž: 49–61 min)

Epizody(13)

V Hell's Kitchen zase řádí temné síly, ale tentokrát si Daredevil musí zvolit mezi ochranou města a svých přátel. (Netflix)

klukluka

Nejen že je to nejlepší seriál, jaký jsem kdy viděl, ale lepší už nikdy neuvidím. Jsem o tom více méně přesvědčen. Platí to zejména tak od pátého, šestého dílu a s každou další epizodou to bylo lepší a lepší. Ke konci už jsem jenom nevěřícně žasnul, čeho jsou lidé schopni- jak neskutečnou věc dokázali napsat, zrežírovat, zahrát, celkově vytvořit. Když se Matt vrhnul pro sestřičku z okna, tak jsem sám doma u televize i tleskal- tohle se mi snad fakt ještě nikdy nestalo. Je to v každém ohledu extrémní, z hlediska kvality pak extrémně dobrý. Jsem v tom až po uši. ()

noby

V zásadě si Daredevil stále drží kvalitu první série, jen se na můj vkus příliš rozmělnil mezi několik dějových linek, které by všechny užily víc prostoru. Paradoxně je zároveň hromada prostoru věnovaná soubojům, které jistě do Daredevila patří, ale osobně jsem několikrát čekal, kdy už skončí. ()

SpaceOdyseus

Vysokou uroven se podarilo udrzet a i druha serie je naprosto spickova. Tentokrat je dej mnohem zahustenejsi, dostali jsme vice charakteru a vice separatnich linek (ktere se ale stejne nakonec zamotaji v jednu) a co se tyce temat se tvurci po skvele prvni serii neopakuji. Akce je stale uzasna, je ji opravdu dostatek a je skvele davkovana v kratsich i delsich segmentech. Serial ale stejne tahnou postavy. Rozpad pratelstvi nas jako divaky boli mnohem vic nez koleno do obliceje. Vsichni jsou vyborne napsani, motivace funguji a temer nikdo zde neni cernobily. Az na Hand samozrejme. Strasne me prekvapila postava Punishera. Z predem znameho charakteru udelali scenariste mnohovrstevnateho antihrdinu, kteremu se proste muselo fandit vic nez Mattovi. Cela tato serie byla, kdyz to vezmu kolem a kolem, jeho origin. Takze se moc tesim na jeho vlastni serial. Marvel tedy nejen, ze dominuje svym propojenym vesmirem kinum, ale ted i na male obrazovce nema konkurenci. ()

alouch

Pro mě jakožto velkého komixového fandy je Daredevil symfonie, doslova. Slyšela jsem přirovnání - jako Temný rytíř. Je to malinko zavádějící, protože vše, co se v Temném rytíři odehrálo za 152 min, tady je rozděleno do 13 dílů. Čili je to rozvleklejší a někoho to může odradit. Nečekejte nic popkornového (mainstreamového, pokud na tom trváte) se snahou se zalíbit ala - divoký zvrat za každou cenu. Nicméně pozitiva jsou nesporná - krásně rozehraná složitá hra, ve které se neztratíte a zcela jí propadnete. Už aby byla další série :) ()

Hanys_

Takhle zpětně na S2 vzpomínám mnohem líp, než hned po zhlédnutí, a v té konkurenci ostatních Netfilix marvelovek je tahle série prostě špička. Daredevil, Elektra, Punisher - tohle kombo prostě nebylo schopné trumfnout ani první setkání Defenders. ()

Milky.

Lepší, svižnější, bohatější a zábavnější než první série. Zároveň ale méně zaměřená na psychologii postav (což se dá chápat, když to probírali celou první sérii) a více na Defenders obecně. Vždyť opravdu snad většinu děje zabral hlavně Punisher. Ovšem není se zač stydět, Punisher je naprosto perfektní postava a čistě on sám o sobě je na 5*. Bohužel z nadšenosti v průběhu série se stalo zklamání na konci. Finále bylo vycucané z prstu, odbyté a unáhlené. Fiska nechali někde na pozadí po pár výhružkách, obrovská armáda ninjů na střeše a zespod se scvrkla na pár lidí na střeše, funkce sarkofáku se dala předvídat díly dopředu, takže Electra nijak nepřekvapila a obecně zase o tolik nešlo. Měl jsem z finále pocit jakože "dotáhnem Daredevila, pořádně si rozjedem odkazy a příběhy Defenderů a pak na to serem a jdem dělat Defenders". ()

Strike

Výrazný kvalitativní posun oproti prví užvaněné řadě. Tato sice má slabší chvilky (všechno s Fiskem, některé nedořešené věco), za což nemůžu dát plněj počet. Na druhou stranu velmi dobrá (chvílemi špičková) a tvrdá akce, fajn herci, zajimavá Elketra a hlavně geniální Punisher. Chci hned jeho ólovku...8/10 ()

Greg25

Problém postav jako je Daredevil je ten, že jsou ve své podstatě Mirkem Dušínem, což prostě vede k tomu, že ty jejich proslovy o morálce jsou tak dlouhé a o ničem, že vás spolehlivě uspí. Obvykle to pak vede k paradoxům, kdy sice hrdina mluví a mluví o morálce, ale jeho chování tomu neodpovídá. Protože ony tyhle neskutečně kladní hrdinové nejsou zrovna jednoduchý na natočení, aniž by si něco neodporovalo, protože nikdo není za kladného vždycky.  Tenhle rozpor, kdy postava tvrdí, že je dokonale čistá a v jednání je ve výsledku spíš pokrytecká, je i hlavní problém Daredevila. Už fakt, že postava Matta Murdocka v civilu je zajímavější než Daredevil mluví za vše. Zajímavějších je ale i většina vedlejších postav. V opozici vůči Punisherovi a Elektře, je Daredevil až děsivě nudná postava. Mimochodem, o Punisherovi několikrát sám Daredevil řekne, že je psychopat. Proč tohle ale za celou sérii nikdo neřekne o Elektře jaksi nechápu, jestli si tenhle titul někdo zaslouží, je to jednoznačně ona. Sám Matt Murdock se po třináct dílů nemůže rozhodnout, kterou ze tří žen vlastně miluje a nejspíš se zdá, že asi všechny. K čemuž nechybí spousta proslovů. Daredevil se oproti tomu v akčních scénách zapomněl rychle hýbat a je s podivem, že ho v tak statických polohách někdo nepřepere. Což úplně nechápu, protože akční scény Punishera i Elektry jsou neskutečně dynamické. Charlie Cox je nicméně dobrá volba do role Daredevila. Na druhou sérii jsem se dívala jen kvůli Punisherovi a nebýt jeho nedokoukala bych (Jon Bernthal je snad nejlepší casting komiksové postavy vůbec). Proslovy a dialogy Daredevila o ničem by vás umořili, dějová linka podivně rozvětvená a nekonzistentní. Z myšlenkového střetu Daredevil/Punisher a Daredevil/Elektra šlo rozhodně vykřesat mnohem víc. A Karen Page tu slouží jako scénáristická berlička, kterou je třeba šoupnout všude tam, kde někoho unesou, je potřeba zachránit, nebo je napaden. Stane se jí to během třinácti dílů tolikrát, že by to nebylo reálný ani v komiksech. 55% ()

warrenur

Pridavam hviezdu za moznost uzit si dalsich par dielov s vybornym Bernthalom, ktory to peckovo rozbalil v seriali venovanom len Punisherovi. Tiez ma pobavil hromotlk Fisk. V kazdom dieli tejto serie kde sa objavil som to milerad uvital. Linia s Daredevilom samotnym ma neoslovila rovnako, ako ani v prvej serii. Elektra ako postava, hoci ju stvarnuje talentovana a atraktivna kocka, sa zial tiez na Punisherovsku liniu nechyta. No a The Hand a haluze okolo nich ma nechavaju uplne chladnym. Za mna nadpriemer, avsak vyhradne vdaka Hensonovi a Fiskovi. ()

Magenta

Druhá série byla pro tvůrce výzva, protože na wow efekt jako u první série už se spoléhat nemohli. Tentokrát prostě všichni čekali, že to bude skvělé. A pravdou je, že u druhé série je všechno přesně tak vyvážené jako u té první - akce, osobní příběhy, linky právnická i novinářská, flashbacky, všechno přesně šlape. Punisher je perfektně napsaný i zahraný, takže se do něj člověk snadno vcítí, a Elektra je osvěžující v tom, že je tak trochu magor. Tady je oproti první sérii asi trochu víc té deprese, kdy držíte palce hrdinům, se kterými to jde chtě nechtě z kopce. Občas jsou tam momenty, kdy mi padala brada nebo jsem měla husí kůži. Komiksová adaptace v té nejlepší formě. ()

stepankoby1

Snad v každé jedné epizodě padne tolik odhalení, šoků, velkých momentů a ještě větších témat, že by bylo pokrytecké tuhle sérii nazvat méně nabušenou. Jenže v tom je právě ten problém. Velké, epické a rozmáchlé až příliš. Ztrácí se ta pevná sevřenost, kterou jsem na první sérii po Kingpinovi miloval snad nejvíc. V tomhle ohledu a především i v tématu morality morálního kodexu hrdinů to víc než cokoliv jiného připomíná Temného rytíře. Stejně jako ten je druhá řada Daredevila vůbec nejlepší v komorních momentech - když se představuje Elektra a její vztah s Mattem, když se Foggy předvádí u soudu, když Matt nestíhá a musí dělat těžké volby, když vznikají rozbroje mezi ústřední trojkou a když se zabíhá do hororových a thrillerových vod při scénách s Fiskem + Black Sky dětmi. A stejně jako u něj mě mrzí, kterým směrem se vydává, protože už se mu nemůžu jako divák plně oddat. ()

Eduardo

Po uspávajúcej prvej sérií som sa pustil do druhej a teda že zostanem takto zaskočený skokom v kvalite som fakt nečakal. Hneď od začiatku parádny spád, oveľa viac (podstatne krvavejšej) akcie a Punisher ako hlavný záporak proste stojí za to. Tretia epizóda s výbornou slovnou prestrelkou medzi Punisherom a Daredevilom ukončená asi 10 minútovou nezostrihanou mlátičkou po niekoľkých poschodiach paneláku patrí určite k tomu najlepšiemu čo som zatiaľ v seriáloch videl. Ak si to takúto kvalitu udrží až do konca, tak klobúk dole (hodnotenie po prvých troch epizódach).///Update: Neudržalo. Po štvrtej epizóde to upadlo hádam do ešte väčšej nudy, ako bola prvá séria. Punishera bolo minimum (zato vždy keď sa s ním niečo riešilo, tak to stálo za to), znova sa začal dej zameriavať na Daredevila, ktorý mi ako hrdina jednoducho príde strašne nudný a nepomohla tomu ani Elektra a ani ninja záporáci, ktorých "tréning" ako byť pre Daredevila neviditelným bola totálna blbosť, čo nedávala žiadny zmysel. Na samostatný Punisher seriál sa neviem dočkať, ale k Daredevilovi sa pri ďalšej sérií už pravdepodobne ani nevrátim... jedine, že by znova vytiahli podobné eso z rukáva a dokázali ma navnadiť na nejakú inú, podstatne zaujímavejšiu postavu, ako je zvyšok osadnestva DD série. ()

NiaWolf

Tak nevím, asi jsem koukala na jiný seriál, ale druhá série Daredevil je spíše průser než veledílo. Prvních pár dílů, kde je Punisher, je sice skvělá, ale jakmile se objeví v seriálu Electra, jde všechno do kopru. Z akčního seriálu se pak stane Ordinace v růžové zahradě, která se vyvine do Kill Billa. Hrozná nuda. Sice jsem žádný Daredevilův komiks nečetla, ale i tak bych čekala, že divákovi se naservíruje více informací o Ruce a Black Sky apod. kravinách, které vypadají vážně groteskně. Né vážně, když za Vámi přijde tajemná asijská organizace, že jste nějaký jejich ultravyvolený bojovník, kterého uctívají a hledají celé roky a já nevím, co ještě, tak sakra proč vás skoro v každém díle někdo málem podřízne a nebýt pomoci dvou slepců jste už dávno pod drnem? Tomu tedy říkám supertajná zbraň, díky které se získává vláda nad světem. Nesmím ani zapomenu na Třísku/Sticka, kterému za zády chybí už jen zmutované želvy...Jediné plus tedy dávám za Punishera a Foggy, zbytek je spíše odpad, ale zdá, že řadě diváků stačí ke spokojenosti málo... ()

Kingjiri

Rozpočet se díky úspěchu určitě navýšil, což je znát na většim počtu akčních scén (bohužel však často natáčenejch ve tmě). Zábavnost podivaný úměrně stoupá společně s dalšíma příchozíma "hrdinama" a záporákama. Jen mi trochu dělá starost určitá překombinovanost příběhu, která se začíná pomalu objevovat a nutnost bojovat proti nějaký zločinecký organizaci (Ruka), mi už přijde jako hodně klišoidní dramaturgickej prvek, čtyři slabší hvězdy. ()

aR3Zz

Druhá série staví na dvou dějových linkách a na 100% funguje bohužel jen jedna z nich. Frank Castle aka Punisher je skvělý! Ať už v akci nebo v soudní síni, bavily mě nekompromisní souboje, dialogy s daredevilem, i odkrývání souvislostí Karen. Po celou sérii velmi poutavé. Na druhé straně je Ruka, Elektra a Stick. Ruka je těžko uvěřitelná, Elektra (tedy herečka Yung) příšerná amatérka v bojích a Stick je ... jen otravný. Nicméně tato linie slouží především jako kontrast pro Matta, zvýrazňující rozkol mezi jeho dvěma životy a na tom je série postavena. Takže Punisher má hvězdiček 5, Elektra poctivé 3. Celkově velmi dobré 4, 85%. ()

Urukhaj98

Absolutní extáze a v rámci komiksovek seriálový ekvivalent Temného rytíře. Jsem obrovský fanoušek Marvelu a jako takový říkám, že se jedná opravdu o to nejlepší, co se v tomhle univerzu kdy urodilo. Tentokrát tu pro hluchá místa není ani minimum prostoru a stopáž je vytěžena na totální maximum. Cox je samozřejmě pořád skvělý a jeho Daredevil tu předvádí nemilosrdné akční hody, tentokrát už ve stylové/m zbroji/kostýmu. Jeho standardní support je však tady obohacen hned o dvě extrémně silné posily. Elektra v podání Elodie Yung je stejně tak půvabná jako smrtící a jako femme fatale hlavního hrdiny je naprosto k sežrání. Já osobně jsem však byl ještě nadšenější z angažmá mého nejoblíbenějšího "hrdiny", který se zrodil na stránkách sešitů od Marvelu. Uvozovky nad slovem hrdina jsou na místě, neboť Frank Castle je leccos, ale rozhodně žádný Mirek Dušín. John Bernthal v téhle inkarnaci Punishera předvádí dechberoucí výkon a bez problému zastiňuje všechny předchozí představitele téhle role. Punisher nikdy nebyl žádný nemyslící zabiják. Je to především tragická postava a motivace pro jeho činy je, když už nic jiného, pochopitelná. Bernthal svým hereckým přednesem tuto postavu ještě více polidšťuje a například jeho monolog o zesnulé dceři je neskutečně srdcervoucí a zároveň je tou nejdojemnější scénou celého seriálu. Vlastně až po shlédnutí posledního dílu mi došlo, že v druhé řadě chyběl nějaký výraznější záporák. Ono to ale vůbec nevadí, ba naopak. Není tu vlastně potřeba. Trio výše zmíněných (anti)hrdinů si totiž v rámci svých vzájemných konfliktů bohatě vystačí samo. I díky tomu se nedá o příběhu říct, že je to klasická komiksovka. Je to především bravurně napsané a přímo kulervoucí drama. 10/10 ()

Sweat55

Daredevil si pro mě drží status nejlepšího superhrdinského seriálu ever. Dokonce i po druhé sezóně, která byla ještě lepší než ta první. A to je co říct! Díky Netflixu za další 13-ti hodinový film. Děkuji všem, že to neposrali. Akce je výborná, příběh nemá hluchá místa a herci podávají opět solidní výkon. Ať už se jedná o starou dobrou partu Murdock, Nelson & Page nebo nováčky. Mám na mysli Elektru a hlavně skvělého Johna Bernthala jakožto Punishera. Tenhle chlápek prostě umí. See you around Red. ()

Punisher dostal vlastní seriál

Punisher dostal vlastní seriál

30.04.2016

Marvelácký uberdrsňák má za sebou tři celovečerní filmy, nejvíc ale zabodoval letos ve druhé sérii Daredevila. Jak jste možná postřehli, fanoušci ihned začali volat po tom, aby se Punisher s tváří… (více)