Daredevil

• USA Marvel's Daredevil (více)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Předloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (více)

Série(3) / Epizody(39)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

Wargoo

Obrovské prekvapenie ! Affleckového Daredebila som nevidel, chvalabohu, pretože by ma to pravdepodobne odradilo od tohto seriálu. Fantastické márovačky, "R"-ko náramne využité, sympatický hrdina, a sústredenie sa viac na postavy a ich psychológiu (ale nesmierne kvalitne stvárnenú) než na "maskovaného" hrdinu. Všetko skvele nakombinované, a ako čerešňa na torte - jeden z najlepších (nielen Marveláckych) záporákov spolu s jeho osudovou láskou, krásnou a chladnou Vanessou. SKVELÉ !!! 5*****, 91,922% (kam sa hrabe Arrow) 2 séria ešte vypiplanejšia, výborný preliv tria Devil/Elektra/Punisher, pričom každý dostal obdivuhodne veľa priestoru, a výborne vybudovaný charakter postavy. Čo sa bude diať v tretej sérií, si však nedovolím odhadnúť, ale úprimne, teším sa na to ! 2. séria, 5***** a 93,922 ! ()

zelda82

Temné, krvavé, nekompromisní a díky zaměření na Kigpina s hodně výrazným záporákem. Třináct dílů mi nestačilo, chci druhou sérii! A po druhé sérii můžu říct jen jedno - dejte mi třetí sérii a ať v ní je znova Punisher! ()

Qeo

S Daredevilem jsem se poprvé setkal v příšerném podání Bena Aflecka v ještě horším filmu. Od té doby byl pro mě tento hrdina zapovězen na věky věků. Naštěstí Netflix vytvořil parádní komixovou ságu, která jak doufám se rozroste až do slibovaných Defenders. Když pominu postavy uslintaného sidekicka Foggyho a jejich věčně uřvané a rádoby silné a odhodlané Karen, tak ostatní postavy jsou jako klenoty pomalu broušené až k dokonalosti. Kromě Murdocha (jehož příběh nenudí, ale zrovna taky moc nepřekvapí) je králem všech životních příběhů sám král-king Wilson Fisk. Jeho postava je tak uhrančivá, tak přesvědčivá, že sem mu začal fandit víc než jakémukoliv hrdinovi, který by ho snad chtěl odrovnat. Stejně tak menší postavičky Hell´s kitchen mafie jsou perfektně vykreslení do nejmenších detailů. Super! ()

hEROic

Pro me osobne zatim nejvetsi prekvapeni roku... neskutecne temne, charismaticke a brutalni podani, ktere dava za usi vetsine ackovych komixu! Neni potreba megalomanskych akci, realisticke podani, kde v bitkach skoro citite krupat kosti v tele, je o poradny kus lepsi... skvele vykreslovani postav, sice zbrzdi paradni temnou jizdu, ale zaroven jsou alfou a omegou tohohle skvostu... navic ultra slizkej a brutalni zaporak! Kapku zrychlit vypraveni a bude to sroprocentni... prozatim 90%! Chci vic takovejch veci! ()

RedDuck

Plánoval jsem zkusit se podívat na nějaký superhrdinský seriál, odrazovala mě však záplava nasupených metrosexuálních ksichtů a sterilního papundeklového prostředí. Pak se objevil Daredevil a volba byla jasná:) Dobře vybrané postavy, chytré dialogy a syrové poctivé souboje se zde snoubí s originální komiksovou předlohou. Komorní výprava neumožňuje naplno rozvést Hell´s Kitchen a logika taky někdy zahapruje, většinou pro větší dramatičnost. ()

DEADMANincCZ

Pravděpodobně nejlepší komiksová záležitost v TV a pro mě i nejlepší zpracování komiksu do realističnosti, viz epický souboje beze střihu, který choreografií připomínají dost často asijský krajany. Charlie je jako slepec bez strachu naprosto brilantní, vlastně jsem mu propadl hned v pilotním díle, když na začátku seděl u zpovědi a vyprávěl o jeho tátovi. Poslední díl první série pak už jen dokonale podtrhl výtečnost řady, když celýho Daredevila posunul zase o ligu výš. Těším se 18.3. na druhou řadu s Punisherem! ()

sadlokan

Helejte se,pane padouchu,pro začátek se domluvíme,že nebudou kvéry ani granáty a vono to pude.....D'Onofrio někde mezi zlym Brandem a Savalasem.V serii 2.se už mydlí prakticky jenom s nindžami,ti mají stříledla asi zakázaný kodexem bušido či co. ()

fablefavorit

Nejkvalitnější komiksový seriál. Zranitelný samozvanec, vhozený do nelítostné manhattanské čtvrti, si po nocích podává padouchy v řemeslně nakroucených bojových scénách, jen aby pak ráno nahodil kravatu a servíroval sice verbální, ale podobně intenzivní rány v soudní síni coby právník. Zde mu pomáhá kamarád Foggy, komický, ale překvapivě kompetentní kolega. Je osvěžující vidět, že vedlejší postavy neupadnou v zapomnění jednu epizodu po své introdukci, a že i přes výjimečné schopnosti hlavního protagonisty mu jsou schopny co do vykreslení charakteru stačit. Ve srovnání s Daredevilovo nemesis, Kingpinem, ovšem blednou. Ten se řadí k těm nejkomplexnějším komiksovým postavám a dle mého názoru si nezadá ani s dnes již legendárním Jokerem Heatha Ledgera. Vincent D'Onofrio dokázal bravurně vystihnout odlišné stránky Fiskovo osobnosti, od láskyplné něhy, přes chladný pragmatismus až po nespoutaný zvířecký vztek. Udrží-li si seriál dosavadní laťku, je na co se těšit. ()

Radek.SCH

Slušná první série, po které přijde neskutečně debilní druhá. Realismus: 0. Logika: 0. Akce: 50/50. Návykovost: minimální. Dlouhé moralizující proslovy. Dlouhé (a mnohdy pitomé) souboje, kde se kdoví proč nikdy nepoužívají střelné zbraně. Hlavní hrdina pěstičkami zmlátí ty špatné, kteří pak další epizodu zase dělají špatné věci no a on je znovu zmlátí. HE?!? A poslední hřebíček do rakve: tajemná, prastará, neporazitelná samurajsko/„upírská“ organizace bla bla bla. Doslova pekelně strávené večery. ()

Raziel_cz

Superhrdinský seriál v nolanovské tradici, jímž Marvel nekompromisně válcuje DC na jeho vlastním poli. Je to chytré a drsné a dospělé a temné, ale... Jo, je tu ale: Přes silný start tomu kolem osmého dílu dojde dech a donutit se dojet do finále, kde se děj zase rozjede, mi dalo dost práce. Matt Murdock, kterého jsem v komiksech nikdy moc nemusel, je překvapivě silný a sympatický tahoun. Až mě zarazilo, jak velkou část první sezóny hraje druhé housle a štafetu přebírá ukňouraný Kingpin. Pořád je to podstatně lepší než cokoliv, co vzešlo z konkurenční stále od Dark Knighta, ale vůbec bych se nebál první sérii o dva až čtyři díly skrouhnout, aby získala na údernosti. | Úvod do druhé sezóny je rozhodně působivý, ale přes jasnou inspiraci Ennisem mám zatím z Punishera, který mě k seriálu přitáhl v prvé řadě, rozpačité pocity. Střílet z brokovnice v nemocnici plné lidí? Franku, Franku... ()

Cermbo

Po zkouknutí všech 3 sérií tohoto seriálu musím říct, že patří určitě do kategorie nadprůměrných. Samozřejmě nemůže se rovnat s dnešníma velikánama typu Game of Thrones, ale na to, že spadá do světa Marvelu (který mě už dost unavuje a nebaví) bere si z něj to nejlepší a to nejtrapnější nechává hluboko pod zemí. Humor zde nehledejte, temná atmosféra místama téměř na úrovni trilogie Dark Knight, skvělý zvraty, ideální počet postav, scénář není absolutně trapný nebo nezáživný, obsazení naprosto skvělý. Doufám, že když Netflix se takhle hloupě rozhodl pohřbít značku, která například lehce podobný Arrow může strčit do kapsy, tak alespoň Disney najde rozum a na své nové streamovací službě bude pokračovat, jelikož v roli Daredevila a Fiska nechci nikdy vidět nikoho jiného než Coxe a D'Onofria! ()

mala_kea

Velmi respektuhodný počin. Netflix opět vytáhl další parádičku, která baví po celou dobu. I když tu slyším opěvné hlasy hlavně na Charlieho Coxe, tak hlavní hřeb je padouch Vincenta d'Onofria. Jeho postava je rozebrána komplexněji co Murdockova a v mnoha smyslech chápu její uvažování více: Méně naivní a hlavně více lidské. Neberte mě špatně, Charlie Cox zahrál svůj part s velkým odhodláním, ale seděl mi víc jako Daredevil než jako slepý advokát. Co ještě hodně vybočuje pozitivním směrem je efektivní hra se světly, a i když se nedočkáváme náhledu skrze Murdockovi oči, tak město opravdu připomíná hořkou příchuť pekla a špíny. Mírně mi pokulhává dějová linka někde uprostřed, ale to scénaristé vždy bravurně zachrání vloženou bojovou ekvilibristikou a choreografiíí, které mě nikdy nezklamaly. Závěr skvěle graduje a jen tesně nedávám plný počet. ()

Folky

Po prvních dílech jsem tomu opravdu věřil, ale nakonec první série zbytečně přešlapuje na místě. Na 13 dílů se toho děje až trestuhodně málo a tak seriál často klesá až do nudy a celé je to zbytečně zdlouhavé. Druhé sérii dám šanci, potenciál je pořád velký a atmosféra výborná, ale zatím je to velké zklamání. ()

bery71

Je to lehce natahovaný a až na čestné výjimky jsou souboje sice nadprůměrné, ale to znamená pořád nudné - kvalitní akce je prostě drahá. Pár dílů je pro mě ale vysoce nad standardem Marvel univerza. Seriál využívá svojí délky a nechává nás postavy poznat, poznat lidsky a netlačit při tom na pilu. Občas jsem se nudil, ale nikdy mi nebylo trapně a nikdy jsem neměl pocit, že mě autoři mají za blbce. Je to příjemně přízemní a přirozený. Fakt škoda, že to není o půlku kratší. ()

ptsd

Víc takovýchto seriálů od Netflixu... přesně takovýto hrdinský seriál tu chyběl - temný a brutální. ()

muschak

Netflixu jsem věřil a ten mě za to nezklamal. Daredevil je totiž zatím nejlepší seriál v rámci žánru, který jsem měl možnost vidět. Posledních 15 závěrečného dílu je pure epicness! ()

gumbo

1. serie : Škoda slabšího finále, které postrádalo větší gradaci a napětí. Jinak je to překvapivě zajímavá marvelovka, kde hraje prim psýché postav nad příběhem a akcí. Nikdo není černobílý a všichni mají v sobě své démony, které lépe či hůře krotí. Děj je příjemně nečekaný a nikdo nemá nic jisté. 80% - "When you climb up, you have to expect that the wind is getting stronger" P.S. Jsem zvědav s čím přijde druhá serie a jak zapojí Marvel Daredevila do svých filmů. ()

Killingjoke

Tak a je to konečně tady. Po infantilní telenovele zvané Arrow, či předchozích pitomých seriálových pokusech Marvelu je tady komiksový seriál, který se zatraceně povedl. A půjdu dokonce dále, protože tohle je nejlepší Marvelovská adaptace ze všech těch rozjuchaných a barevných filmů a seriálů, které doteď Marvel natočil. A stačilo jen málo... udělat příběh více reálný, více dramatický a stavěný na uvěřitelných a hlavně vesměs sympatických postavách, potažmo smysluplných dialozích mezi nimi. No dobrá, možná jsem ovlivněn tím, že Daredevil je mou nejoblíbenější postavou od Marvelu už hezkou řádku let, kdy jsem hltal příběhy z pera Franka Millera, Briana M. Bendise a hlavně mého favorita Eda Brubakera. A právě tyto předobrazy se v seriálu neskrývaně zrcadlí, vystihují Bendisovu dramatičnost a Brubakerovu kriminálně laděnou noir atmosféru. Nelze ani opomenout akční sekvence a jejich snímání. Konečně někdo v seriálu předvedl nový přístup a choreografii při točení bitek, konečně někdo ví, jak použít světlo a stín. Konečně se někdo nebojí ukázat krev. Vizuální stránka celého seriálu se mi prostě velice líbila. Za trefu do černého se dá označit obsazení, Charlie Cox je výborný v civilní i maskované podobě a nic dlužný své roli nezůstává ani Vincent D´Onofrio jako Wilson Fisk aka Kingpin, zatím nejlépe ztvárněný záporák marveláckého filmově-seriálového universa. Což mě přivádí k tomu, že kvituji s povděkem, že se v seriálu neobjevil ani jeden pestrobarevný šašek z marveláckých filmů, což by seriálu zcela jistě nepomohlo, ba spíše naopak. Jak říkám, nejlepší Marvelovka, civilní a přesto naprosto úžasná... Zrovna jsem se dozvěděl, že byla odklepnuta druhá řada, takže se můžeme těšit. Na druhou stranu bych byl rád, kdyby nebyl Daredevil zatažen do toho barevného filmového universa, protože mu opravdu sedí tohle seriálové pojetí, kdy bojuje s "lidským" zlem v uličkách Hell´s Kitchen_____________Druhá sezóna je libový nářez, jenž jakoukoliv epizodou strká do kapsy všechny ostatní televizní superhrdinské pokusy a stále platí, že seriálový Daredevil je to nejlepší co ze současného Marvel universa vzešlo. A je třeba si přiznat, že tohle "krvavě-drsné" pojetí by celá skupinka Avengers vydýchávala jen velmi těžce. S druhou řadou přichází i nové postavy a tak už to není jen příběh Daredevila, ale také příběh Punishera a Elektry. Punisher dostává už svou čtvrtou tvář na obrazovce/plátně, tentokrát tvář Jona Bernthala a musím si přiznat, že tohle je nejlepší pojetí Punishera, které jsem kdy viděl. Bude to asi tím, že se dost zapracovalo na psychologické rovině této postavy, i když je to pořád brutální mašina na zabíjení (viz. vězeňská scéna). Také postava Elektry dospěla od své dřívější interpretace k obrovské změně. Tahle Elektra je mnohem bližší k psychopatické vražednici, kterou na komiksových stránkách stvořil legendární Frank Miller... Druhá řada navázala tam, kde skončila ta první. Mísí výborné akční scény s hutnou atmosférou a přidává kriminální rovinu s kapkou té mytologie. A tak to mám rád. A taky se tady ukazuje, proč mám nejraději sólovky hrdinů v pojetí street-level bdělých strážců (Daredevil, Batman), ono tady totiž jde mnohem hlubší příběhy, kde není v sázce tolikrát ohrané téma záchrany světa, ale obyčejná ochrana města a jeho obyvatel před daleko uvěřitelnějším, avšak mnohem sofistikovanějším zlem. Pokud bych si tedy mohl vybrat, vykašlal bych se na nějaké Defenders a dal bych si nášup Daredevila. Netrpělivě budu vyhlížet třetí řadu, věřím, že se jí dočkáme co nejdřív, protože k tomu cliffhangery z poslední epizody přímo vybízejí..._____________Třetí řada překonala má už tak dost vysoká očekávání a vrací se ke kořenům. Není zde klan Ruka, ani ohrožení celosvětového měřítka. Na scénu se vrací Kingpin, jenž má hrozivý plán pro ovládnutí města a nebojí se jít přes mrtvoly. Daredevil musí najít svou ztracenou víru, aby sám nesklouzl na temnou stranu. Prostě paráda, příběh komornější, plný korupce a vražd, jenž kvalitativně řadím po bok dosud nejoblíbenější první řady. Bullseye! ... () (méně) (více)

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí