Daredevil

• USA Marvel's Daredevil (více)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Předloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (více)

Série(3) / Epizody(39)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

OrtonJaime

Neskutečný klenot a to nejlepší, co nám kdy Marvel nabídnul. Absolutorium za akční scény, choreografii, kameru a herecký výkon Charlieho Coxe. Pan Vincent v roli "Wilsona Fiska" neméně skvělý a mohl bych zmíňit i další postavy které jsou ve většině případech skvěle napsané. Dialogy chytlavé a nenudí. No pecka se vším všudy, je to krvavé, temné, brutální no prostě Marvelácký Masterpiece. ()

BaronMartin

Daredevil vždy byl, je a vzhledem k tomu, jak se vyvíjí současná situace s Marvel seriály na Disney+, tak dost možná i navždy bude to nejlepší, co Marvel ve světě seriálů představil. Na rozdíl od ostatních Defenders seriálů, od dalších Marvel pořadů a od dnešních MCU projektů na Disney+ má totiž Ďábel z Hell's Kitchen parádní a špičkově promakaný snad každý aspekt, co dobrý seriál potřebuje. Ať už je to příběh, postavy a obsahová stránka, ať už je to vizuál, kamera a akční scény, ať už to je perfektní hudba či výborná atmosféra, vše je do posledního detailu promyšlené a ve vzájemné kombinaci nám vzniká parádní a bombastický seroš. Určitě musím začít příběhem a postavami, jelikož to je jádro Daredevila, je to samotný základ a primární důvod, proč se na tento seriál vůbec dívat. Postavy jsou skvělé, hlavní trojka je perfektně napsaná, skvěle obsazená a výborně zahraná a zpracovaná. Charlie Cox v hlavní roli je naprostý borec a jestli jsem rád za to, že se někdo z celého tohohle Defenders vesmíru vrátil do MCU, pak je to právě Charlie a jeho Matt Murdock. Jeho postava působí neskutečně realistickým dojmem, má tady hned několik výrazných a opravdu všechno měnících dějových linek. Matt je sympatický, to ale rozhodně neznamená, že s ním divák souhlasí ve všech chvílích. Jsou zde momenty, kdy se chová jako naprostý pitomec a vy máte chuť ho zabít, jenomže v hloubi duše víte, že kdyby jeho postava skutečně žila, tohle její chování by bylo naprosto namístě. Taky se mi líbí, že Matt se opravdu každou sérii vyvíjí a nikdy nestojí na místě. Ať už je to první série, kdy se z něj plnohodnotně stává Daredevil, druhá série, kde hledá sebe sama a jestli vůbec věří v to, co dělá, nebo pecková dějová linka v třetí řadě o tom, jak si Matt musí začít vážit své vlastní identity. Vedlejší postavy jsou na stejně dobré úrovni, ať už to jsou Mattovi přátelé Foggy a Karen, ať už to jsou záporáci, ať už to je jakákoliv maličká vedlejší postava, všichni jsou do detailu promyšlení a skvěle napsaní. K příběhu, ten je výborný. Je úderný, je temný a drsný, řeší dospělá témata jako je krize identity, poznání sebe sama, chuť k životu nebo třeba víra v systém, což rozhodně nejsou věci, které byste viděli v každém superhrdinském filmu či seriálu. Každá série má svůj vlastní příběh, své vlastní linky, všechny jsou ale velmi podařené (až na jednu, ke které se později dostanu). Velmi rychle se vyjádřím i k záporákům, kteří jsou taky výborní. Asi žádný jiný hrdina z tohohle Defenders vesmíru neměl tak prokreslené, tak extrémně charismatické a tak výrazné a zapamatovatelné záporáky, jako právě Daredevil. A je úplně jedno, na jakou sérii se díváme. Všichni záporáci jsou prostě skvělí. Ať už je to Kingpin, Punisher nebo třeba Bullseye. Hlavně první jmenovaný, což je řekněme ten hlavní záporák celého seriálu je rozhodně jeden z nejzajímavějších, nejděsivějších a všeobecně nejlepších seriálových záporáků všech dob. Další aspekt Daredevila, který určitě stojí za zmínku, tak je vizuál. Těžko byste totiž hledali lépe vypadající Marvel seriál (i když se dle mého dá najít :D). Kamera je vynikající, všechno je naprosto nádherně natočené, nasvícené (i když jsou zde pasáže odehrávající se ve tmě, vše je krásně vidět), jsou zde výborné a zapamatovatelné sety. K tomu si rovnou přidáme i technickou stránku některých scén, mluvím především o akci. Akční scény jsou zde totiž fenomenální. Mají naprosto výbornou, promyšlenou choreografii, jsou velmi přehledně a pěkně natočené, jsou zajímavé a unikátní. A jako krásný bonus, v každé sérii máme minimálně jednu akční scénu, která je natočená naprosto bez střihu, což jsou vždycky ty největší bomby. Za zmínku hlavně stojí ta z první série, což je asi nejznámější scéna celého seriálu, a taky ta z řady třetí, která je naopak totálně božská, hlavně díky tomu, že má šílených 10 minut. 10 minut bez střihu, natočených na jeden záběr. Pecka. Další věcí je určitě soundtrack, který je božský. John Paesano je génius, jeho hudba je epická, emocionální a hlavně dost kinematografická, soundtrack Daredevila zní, jak kdyby patřil k nějakému filmu. Určitě musím ještě zmínit brutalitu a surovost, kterou Daredevil rozhodně nešetří, což je jedině dobře, krásně to dopomáhá tvořit atmosféru a pocit toho, jak je celé město zkorumpované a hnusné. Na závěr této kladné sekce chci mluvit ještě o právě zmíněné atmosféře celého seriálu, která je taky super. Prostředí špinavého a zkorumpovaného Hell's Kitchen na vás dýchá ze všech stran, opravdu máte pocit, že zde nikdo není poctivý a všichni jsou jenom banda zaprodanců, a obecně je atmosféra neskutečně hutná a působivá. Bohužel, ačkoliv je Daredevil božský seriál, má i tak pár much a nedostatků. Konkrétně mám na mysli hlavně tři věci :D Tak zaprvé, tempo je občas celkem pomalé. Rozhodně to není tak špatný jako v jiných Defenders seriálech, ale hlavně ve druhé sérii je to občas fakt nepříjemné. Zadruhé, když už mluvíme o té druhé sérii... celý druhý arc druhé řady je dle mého mnohem slabší, nezajímavější a horší než cokoliv ve zbytku seriálu. Řeší se zde prastará organizace the Hand, nesmrtelní nindžové, Mattova stará známá Elektra a jeho mentor Stick. A celá tahle část je vlastně jenom jeden velký set-up na seriál Defenders, navíc si myslím, že prvky jako magická organizace a nesmrtelnost se úplně nehodí do přízemního seriálu o hrdinovi, který zachraňuje běžné lidi před zločinem. Navíc díky celé tento lince trpí jinak neskutečně božský zbytek druhé série o Punisherovi, který je fakt super. A můj třetí problém s Daredevilem je velmi prostý. Mezi druhou a třetí řadou se totiž odehrál příběhový event v podobě již milionkrát zmiňovaných Defenders, který je celkem potřeba vidět, jelikož bez něj úplně nepochopíte, proč je najednou na začátku třetí série Matt téměř mrtvý a co mu vlastně je, když na konci druhé sérky byl úplně v pohodě. Je to poměrně otravné, jelikož Defenders nejsou ani zdaleka tak dobrý seriál, jako Daredevil, a navíc, pokud vás žádný širší vesmír Marvelu nezajímá, tak vás to bude akorát zdržovat od jinak perfektní třetí řady. Abych dodal pár slov na závěr, Daredevil je boží seriál. Výborně napsaný, zahraný, natočený, se skvělými postavami a příběhem a boží akcí. Je jen málo projektů od Marvelu, které se dokáží rovnat Daredevilovi a já už jsem se tak nějak smířil s krutou realitou, že Marvel již nikdy nic podobně kvalitního nevytvoří. Teď se akorát musíme modlit a doufat, že Born Again bude aspoň z poloviny stejně kvalitní, jako tento skvost. Perfektní seriál ve všech ohledech. Ať už jsou to postavy a děj, ať už je to kamera, vizuál a akční scény, ať už je to soundtrack či práce s atmosférou. Je Daredevil nejlepší Marvel seriál vůbec? To nevím, ale je určitě nejkvalitnější a můj nejoblíbenější :D Hodnocení: 90% () (méně) (více)

mr.twizta

Hodnoceni za vsech trinact epizod. Proc taky hodnotit serial po pilotu, ze? Jenze ja zapomnel, ze jsem na CSFD. Ale lamenty stranou - obsazeni, choreografie, kamera, to vse dela z DD televizni (?) udalost roku. Kostym nechme stranou, nemusi se libit kazdemu, ale atmosfera i vypraveci struktura jsou tak spravne komiksove, ze snad na chvili zapomeneme na kecy o tom, ze Marvel neumi hrat temne noty a tony. Mrzi me, ze Goddard u projektu nezustal, protoze jeho odchod (a DeKnightuv prichod) je pomerne patrny lehkou zmenou optiky a rozstristenosti jednotlivych zajmu, ale co si budu stezovat. Hlavni postavou DD je totiz Hell's Kitchen - a v cele sve spinavosti, moralni dvojakosti a zakotvenim v realite bezneho cloveka nemuze byt vzdalenejsi nablyskanemu lunaparku nejmocnejsich hrdinu sveta. DD neprodava happy mealy, ale plni sny komiksovym fanouskum. Tem fanouskum, na ktere se pomalu zapomina. ()

SvobiQ

Charlie je jeden z nejvíce charismatických antihrdinů za poslední dekády, a je to kompletní satisfakce za tu kravinu s Affleckem ()

Raiden_cz

Po dokoukání 13. dílu sem měl chuť přidat ještě jednu hvězdičku, jenže to nejde. V Daredevilovi je všechno co by ve správném komixovém seriálu mělo být, a k tomu fenomenální Vincent D'Onofrio. Fanoušci komixů budou nadšením hltat každou epizodu a fanoušci dobrých seriálů se budou určitě dobře bavit. ()

Roxeet

Já to říkám pořád, v seriálech je budoucnost. A jedno, jestli se do tohoto odvětví pustí DC Comics nebo Marvel, výsledek je vždycky úžasný. Seriálový Daredevil svého staršího filmového kolegu hravě strčí do kapsy. Po dvou shlédnutých dílech jsem docela nadšený. Finální scéna z druhého dílu, mimochodem geniálně natažená asi do jediného, cca pět minut trvajícího záběru, pobavila a ohromila zároveň :) Takže vzhůru na další díly, ale pochybuju, že bych se dočkal zklamání. ()

kyrysar

Když pominu pár detailů, tak je to ten nejvíc realisticky komix seriál, jaký jsem kdy viděl. Dokonce více než nynější Arrow. A to nás čekají ještě seriály A.K.A. Jessica Jones, Luke Cage a můj favorit Iron Fist, které pak uvidíme ve společné seriálu Defenders. A co víc! Vše je to v jednom velkém MCU. ()

Vengeance6

Marvel mě téměř nikdy moc nepotěší, ale v tomhle případě je tomu úplně jinak. Je to narvané akcí, skvělými fighty a hlavně krví a brutalitami (myslím to vážně, jakožto fanda hororu - excelentní). Celkově záběry jsou velmi temné, což dodává New Yorku a celkově seriálu skvělou atmosféru. Marvel se konečně ,,pochlapil¨ a udělal něco i pro jinou sféru diváků, mám na mysli to, že dělají především rodinné filmy, akčňáky atd., tímhle mě však dostali - díky za krásně ztrávených 13 hodin, ikdyž pochybuji, že se na celou řadu budu dívat pouze jednou! ()

hufnagel

Prekvapivá a kvalitná sonda jednotlivých postáv seriálu,čo som od Marvelu vôbec neočakával.Kingpin alias Fisk to valil na jedničku.Prosím vás dajte už nejakú cenu Vincentovi D'Onofrio.Zaslúži si ju.Netfix sa nezdá,ale stále drží laťku vysoko.Druhá séria viac akčnejšia,ale miestami tie bitky už boli dosť nuda,z dôvodu etiky postavy Daredevila i ked tvrdosť vyvažoval Punisher a Elektra.Pamätám pár momentov nepochopiteľného konania postáv.Ale stále je to dobrý priemer.3,5 hviezdy ()

othoson

Brutalita a temnota tentokráte Marvelu velice sluší a po první sérii jistě zapomenete na filmový propadák stejného jména s Affleckem v hlavní roli. Jsou zde i drobné odkazy na MCU, ale zase ne tolik, jako např. v Agents of S.H.I.E.L.D., protože si tento seriál hraje hlavně na svém písečku a umetá cestičku pro budoucí Defenders. Navíc se zde představuje zatím možná nejlepší záporák filmového Marvelu v absolutně vynikajícím podání Vincenta D´Onofria. Ostatní hlavní i vedlejší postavy mu však zdatně sekundují, takže nemůžu zapomenout ani na ně. Jsem velice zvědav kam se do budoucna bude Daredevil a ostatní Defenders ubírat... ()

doriana.g

Mně se vlastně asi nejvíc líbí to, že superhrdinou se Murdock stává až na konci. Že můžeme sledovat tu cestu, od dětství přes desítky slíznutých nakládaček až po obleček.... A cumlík Cox dozrál v pořádně charismatického chlapa a Vincent je prostě dokonalý v dokonale napsané roli, zvlášť, když se krapet nasere. Jediné, co mi vadí, je ta umaštěná shrbená věčně posmrkující Nataša, ale tak přemůžu se, že. ()

Dajtin

Hodnotím po druhej epizóde čo často nerobím, ale absolútne ma to nebaví. Fuck logic načo by niečo spravil nenápadne, načo by som využíval svoj ultra super sluch, keď môžem polomŕtvy napochodovať do domu tých "zlých" a všetkých vymlátiť, popritom pres istotu zapojím zbytočné ale efektné akrobatické prvky. Yehha áno, takto sa to presne nemá robiť. ()

lomikarus

Moc nechápu, kde se bere to nadšení a vysoké hodnocení. Trochu drsnější Marvelovka a hned se z toho můžou všichni zvencnout, i když nejde o žádné veledílo. Seriál vrší jedno klišé za druhým a výjimečný není ani dějově ani prokreslením postav. Prostě nudný průměr. ()

kramatos

Další ze sorty naprosto bezduchých a oničem seriálu s klasicky nesympatickým a vylízaným, v tomto případě ještě k tomu slepým jak patrona hrdinou. ()

anomandaris

Tři nesympatické, ubrečené postavy utapějící se v nekutečně nudných debatách, bojové scény spíše připomínájící bojový tanec Capoeira než skutečné šarvátky (Jako salty uhnout kulce? WTF), do nekonečna omílájící epifat tří hrdinů vůči staré bábě, kterou sotva znali, i tak by se dal definovat tenhle počin od Netflixu. Naštěsti tam není všechno úplně špatně, zachranujě to naprosto bezkonkurenčně skvělý Vincent D'Onofrio jako Fisk, který si krade všechne prostor pro sebe a jen kvůli němu jsem to dokoukal, i tak letošní nejslabší počin od Netflixu. 40% Druhá série ve všech směrech lepší než první až na ty otravné dvě postavy. 90% ()

Uccueta

Musím sa priznať, že pôvodne som dával prvenstvo komiksovému prekvapeniu roka rýchlemu chlapíkovi v červenom, no nakoniec som musel priečky prehodnotiť a práve "vyzývateľ diabla" vyhral. Sympatické postavy, dobré dialógy, kvalitné akčné scény, ktoré sa v priebehu série zdokonaľujú, ale aj komplikujú a pre začínajúceho super hrdinu aj úctyhodní protivníci. ()

Wolftalon

V současné době u mě vedl Gotham svojí temnou atmosférou, díky který mi až běhal mráz po zádech díky mafiánským praktikám a zkorumpovanému městu. Avšak přece jenom tam chybí Batman. A teď si představte, jak by to vypadalo, kdyby v takovém městě byl, aby nakopal pár prdelí - přesně tak vypadá Daredevil... i když jsem nevěřil, že Marvel z toho neudělá pohádku. Prostě bomba. ()

Jason13

1. série: Směle mohu prohlásit Daredevila za Marvelovský počin roku! Agent Carter byla příjemná minisérie a proti druhým Avengers taky nic nenamítám.. Ale Matt Murdock je tentokrát všechny strčil do kapsy! 2. série: A tady to šlo ještě o level výš. Punisher, Elektra, Fisk, Stick, Nobu - spoustu skvělých postav, spoustu úžasných soubojů.. Nemám co vytknout... ()

Setanta

PARÁDA! Jeden z mála seriálů/filmů, kde jsem měl o hrdiny skutečně strach, nebo věřil, že mohou zemřít. Děj se rozvíjí jako květina a až na jedno-dvě hloupá klišé směřuje k epickému konci. Na seriálové poměry skvěle zpracovaná akce (jejíž vrchol bohužel přichází už ve druhém dílu, kdy zcela nepokrytě vykrádá Oldboye, ale vykrádá ho s grácií). Na filozofické rovině se drží jediného tématu (má se zlu bránit zlem?), které omílá do nekonečna, až mě to v půli začalo nudit. S druhou půlí jsem ale ocenil snahu o propracování tématu do hloubky. A nejvíc ze všeho mě potěšil docela civilní kostým (škoda té směšné maškarády, kterou na sebe Murdock obleče v závěru). Chci druhou sérii! Rychle! ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí