Daredevil

• USA Marvel's Daredevil (více)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Předloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (více)

Série(3) / Epizody(39)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

Wiceman

WOW! Jinak to se to ani napsat nedá. I když se mi líbíl film s Affleckem, tak tohle je prostě bomba. Moc jsem si od toho nesliboval, ale nakonec se ten hype projevil jako oprávněnej. Každá postava (bez výjimek) je sympatická až na půdu a každá z nich má svůj zajímavej a fungující příběh. Matt Murdock a Foggy Nelson spolu tvoří opravdu skvělý a fungující pouto, který seriál vyzdvihuje ještě výš. U postavy Wilsona Fiska jsem si nebyl až tak jistej. Nejistota opadla ve chvíli flashbacků do jeho života a hned mi byl sympatičtější :D Pokud váháte nad tímhle seriálem, radím Vám, neváhejte a po hlavě do toho :D ()

mad.dog

Po prvních dílech má neskutečnou šťávu a baví mě. Pokračuju ve sledování. Po první sérii jsem ohromen, jak je seriál temnější než vše, co jsem od marvelu viděl. Casting dokonale zvládnutý. Musím se zmínit hlavně o Fiskovi a Murdockovi, oba herci jsou neskuteční. Druhá série je skvělá, představuje zatím nejlepšího Punishera a velmi atraktivní Elektru. Sice v polovině lehce ztrácí tempo a chybí tu výrazný a charismatický záporák, ale je to skvělý seriál. ()

anythingelse

Zvládol som 4 diely. Čakal som od toho viac vzhladom na hodnotenie cez 80%. Je to dobrý seriál, avšak nič viac. V porovnaní s tým, čo v mojich očiach vyniká (true detective, game of thrones...) je to absolútny priemer. Typické slniečkové komiskovo-hrdinovské názory a boj zo zlom v štýle walkera texaského ragera. Pretože kopanec do zadku zastaví masového vraha. ()

eoj

Ze začátku na můj vkus ufňukaný, ke konci zlepšení, ale zatím to na 4* není, třeba to druhá série změní. ()

Elanornegra

Ked zacina filmovy svet od Marvelu jemne upadat, musi ho dorovnat serialova tvorba.1. seria: To realne vyobrazenie bez viditelnych CGI ako napr v Avengers., plno zvratov, velky rozkol u Daredevila, ktory postupne naberal na obratkach. Krasne fighty. Samozrejme zaporak Fisk, opat velmi silna postava a Vincent ju zahral genialne. Prvy comicsovy serial, ktory si ma uplne ziskal 100% ()

Trollmaister

Po hořkém zklamání jménem: ''Avengers: Age of Ultron'' jsem měl chuť skončit s Marvelem nadobro, pak jsem se však doslechl o veledílu jménem: ''Daredevil''. Téhož dne jsem se podíval na první díl a po skončení titulek jsem ještě několik minut seděl na křesle jako přilepený. Narozdíl od ostatních ''Marvelovek'' je Daredevil mnohem temnější a reálnější, což je v obou případech úžasná změna a nezbývá než se těšit na pokračování. 95% ()

kinoprofik

Komiksová klasika na kterou jsem se těšil. Skvělé obsazení hlavního hrdiny, Charlie Cox hraje bravurně, stejně jako ostatní. Pokud přede mnou někdo vzpomene hlášku ulízaný padouch, vybavím si Vincenta D'Onofrio jako Vincenta Fiska. Když běhěm posledních epizod zastřelí Deborah Ann Woll Fiskovu pravou ruku, vyskočil jsem v obíváku a zařvel radostí z plných plic, tak přiběhl soused co že se to děje. zhlédl jsem to bezmála v jednom kuse a můžu všem vřele doporučit 90%. ()

JancakV

Moc jsem toho nečekal a dlouho odkládal skouknutí. To však byla chyba. První i druhá řada patří k tomu nejlepšímu v superhrdinských seriálech. ()

BR23

fúúúha, zaujímavé, kvalitné... 1. séria priemer ba až jemný nadpriemer. 2. séria výraznejší nadpriemer i ked občas je to také frustrujúce, nenaplňujúce (čo sa vzťahov hl. hrdinov: Nelsona a Mattewa týka v 2 sérii.).. najviac sa mi páčia tie akčné scény na jeden strih. :) a majú definitívne najlepšieho záporáka- Fiska hned za ním je (bol) Killgrave :D okrem toho sa mi páči že nevykresluju postavy čiernobielo ale zobrazujú ich vrstvy... EDIT: po vzhliadnutí aj 2. série to finále bolo AWESOME. presne takto sa to má robiť. :) ()

Yettihomatka

Tento seriál mě opravdu překvapil. Čekal jsem něco podobného, jako klasické filmy od Marvelu, jen rozřezané na několik částí. To co jsem nakonec uviděl je něco naprosto jiného. Skvělé herecké výkony, kvalitní scénář atd. Jediné, co bych tomuto seriálu vytkl, je kamera. Většinu času byla dobrá, ale ke konci 2. série začaly být posuny kamery na mě moc rychlé a trhané. Za mě 9,5/10 ()

Majkowski

Znovu se přesvědčuji o tom, že lidi ze Netflixu zkrátka vědí, jak se dělají skvělé seriály. Asi nejvíce se mi na Daredevilovi líbí to, že nemá v sobě takovou tu typickou "přihlouplost" většiny ostatních Marvel filmů, naopak má notnou dávku realističnosti, do jisté míry, kterou především představují realistické charaktery většiny postav, jejich vývoj, jejich pocity, člověk se do nich dokáže vcítit. Seriál skvěle kombinuje ty nejdůležitější aspekty, které se kolikrát jiným tvůrcům nedaří skloubit dohromady tak, aby spolu takto skvěle fungovaly. Sice jsem byl ze začátku skeptický ohledně herce, který ztvární hlavní postavu, ale po prvních dvou dílech jsem byl velmi rychle přesvědčen o tom, že mu ta role padla jako ušitá a umí ji zahrát přesně tak, jak bych si představoval. Poslední díl první série byl dech beroucí. Tento seriál je hlavním důvodem, proč jsem se rozhodl pořídit si účet na Netflixu. | 1. Série - 90% | 2. Série - 85% | 3. Série - 95% ()

Marek.Skalka

Třetí (zatím neznámé) série se trošku obávám. Ale hlavně proto, že tohle zatím je ten nejlepší seriál podle komiksu. Už před druhou sérií jsem si říkal, že ta druhá nemůže být tak dobrá jako ta první. Spletl jsem se. Byla. :-) ()

Simon.Gal

"I'm Just Trying To Make My City A Better Place"/// Neskutečná syrová pecka. Podstatně lepší než filmové zpracování. Nejlepší super-hrdinský seriál co momentálně existuje. Skvělá hudba, skvělý příběh, skvělá akce, (příklad - Hallway Fight - víc netřeba dodávat ) skvělé postavy - Charlie Cox nehraje Daredevila, on je Daredevil. Vincent D'Onofrio nehraje Wilsona Fiska, on je Wilson Fisk. Jon Bernthal nehraje Franka Castla, on je Frank Castle (to byl pro mne dlouhou dobu výborný Thomas Jane) ... a tak bych mohl pokračovat s každou postavou v seriálu, prostě definitivní verze zpracování komiksů Daredevila. Už aby byla třetí série. 5* ()

Rorschach_SK

"Musím povedať, že niekedy ... niekedy si naozaj myslím, že môžeš byť diabol. - Niekedy si to myslím tiež." Aj medzi komiksovou filmovou či keď chcete seriálovou tvorbou sa občas nájdu diela, ktoré svojou produkčnou kvalitou prekračujú pomyselný tieň a bez pochýb môžu konkurovať dielam naprieč filmovým spektrom. Pre mňa osobne takými dielami sú Watchmen či The Dark Knight, po ich bok musím zaradiť aj seriálového Daredevila z produkcie Netflixu. Ten je zároveň dôkazom, že niektoré námety by sa pre ich vlastné dobro nemali dostať na strieborné plátno, nie pre ich nízku kvalitu, to sakra nie, ale preto, že potrebujú dostatok priestoru pre svoj rozkvet. Daredevil ponúka dostatok priestoru pre dôkladné sa zoznámenie s postavami, kde nestačí len ukázať že ten je dobrý a ten zlý, ale treba vedieť aj to, čo ich na konkrétnu cestu doviedlo. Ak je takýto potenciál podporený výbornou réžiou, kamerou, brilantným scenárom a hudbou, doplnený bezchybným castingom a choreografiou bojových scien - dostaneme vskutku výnimočné dielo. Herci v čele s Charlie Coxom, Vincentom D'Onofriom či Jonom Bernthalom podávajú výkony, akých som sa nedočkal v žiadnom filme od Marvelu a nepotrebujú k tomu špeciálne efekty za desiatky miliónov či prvoplánový humor. Stačí ak vznikne temná detektívka s R ratingom, ktorá nezatvára oči pred svetom okolo seba. Nezabudnuteľné sú taktiež niekoľko minútové bojové scény natočené na jeden záber (a pokiaľ to tak v jednom prípade nie je, tak je to len pochvala pre strih) či len konverzačné scény, ktoré majú väčšiu výpovednú hodnotu, ako drahý blockbuster (áno, Punisherova scéna na cintoríne). Neostáva mi nič iné, ako len dúfať, že tým okolo Daredevila ostane pokope a v ďalších pokračovaniach sa od nich dočkám rovnako pekelne dobrej práce. ()

SHERLOCK5443

Marvel dokázal že okrem filmov dokáže robiť aj seriály. Neskutočne dobrý seriál. Drsný, surový taký je Daredevil. 5* jednoznačne. ()

MEGAmarvel

_________________________________________________________________________________________________ S01- Na tohle jsem čekal! Konečně dobře ztvárnili Daredevila! Co dobře, ztvárnili ho excelentně! Jak postavy, příběh tak i akce fungují na jedničku s hvězdičkou. Samotný Daredevil v podání Charlieho Coxe je výborný, co ale je na ta této sérii nejlepší je jistě záporák v podání Vincenta D'Onofria. Epizody se netáhnou, příběh vás drží v napětí, takže těch 5* čtěte jako 6* _________________________________________________________________________________________________ S02- Přichází Punisher a přichází ve velkém stylu! Kdybych měl hodnotit pouze první čtyři epizody nevystačily by mi hvězdičky, ale poté přijde na scénu Elektra a příběh se trochu zklidní, ale i když jde Punisher do pozadí, tak je to zajímavá podívaná, která rozšiřuje mytlogii okolo nadpřirozenější stránky seriálu. Od deváté epizody dostane Punisher zase prostor a vše vede k finále, které bylo skvělé, ale myslím si, že finále 1. série bylo o chlup lepší. Za mě se tato série drží kvality té první, takže 6* ()

PravekyLovec

Jednou jsem takhle doma ležel v horečkách a neměl co na práci, a v tom mě napadlo, co se takhle podívat na nějaký seriál. Ani už nevím, jak jsem se dostal k Daredevilovi, ale nikdy toho nebudu litovat. Díky skvělému zakončení pilotního dílu jsem se do něho úplně ponořil a celý jsem ho shlédl za čtyři dny. Hlavní plus seriálu je v postavách. Daredevil už podle mě ani.nemohl dostat lepšího představitele. Charlie Cox je v jeho roli bezchybný, i když je to téměř neznámý herec. Jeho postava je sice něco jako nadčlověk, a vydrží toho strašně moc, ale stejně jsem cítil sebemenší škrábanec na jeho pleti. Jeho partneři, Foggy a Karen jsou taky super, dokonce i podtavy, které se objeví sotva v jednom díle hrají lépe než většina slavných herců. Co ale musím zmínit, že ani tyto výkony se nedají srovnávat s Vincentem D'Onofriem jako hlavní záporák první série, nebo s Jonem Bernthalem jako hlavní "záporák" série druhé. Tyto postavy jsou podle mě zatím nejlepší padouši/antihrdinové od Marvelu, co jsem kdy viděl. Nyní se ale přesuňme k seriálu samotnému. První série vypráví o Mattově minulosti, o tom, jak se stal Daredevil a o jeho úhlavním nepříteli Kingpinovi (D'Onofrio). Ze začátku se seriál opravdu rozjede a tempo si drží až do konce, i když, a to je podle mě jediný problém první série, ke konci už začíná trochu zpomalovat, a občas i nudit, ale finále samotné je super. Kvůli tomu dávám první sérii 95%. Ve druhé sérii už se objevuje jako Daredevil ve svém ikonickém červeném obleku a jeho cesta se setkává s Punisherem (Bernthal), který sice stojí na stejné straně, ale narozdíl od Daredevila zločince brutálně zabíjí. Druhá série už byla v podstatě dokonalá, mám zde pouze jedinou, a to však opravdu malou výtku a to k postavě Elektry. Ta pro mě byla ne až zas tak moc zajímavá a přišla mi vcelku zbytečná. A díky tomu dostává druhá série 99%. Rozhodně seriál všem doporučuji, pokud se vám líbil Arrow, Daredevila budete milovat, pokud ne, budete ho podle mě milovat stejně, protože je asi dvacetkrát lepší ☺ ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí