Moment of Truth (S01E01) (epizoda)

Akční / Sci-Fi

USA, 2016, 55 min

Luke Cage se nemohl uvést lépe. Zcela přirozeně, reálně, naprosto plynule bez leckterých excesů a nabubřelostí. Představeny nám jsou postupně všechny kladné i záporné postavy včetně jejich charakterů, avšak zadní vrátka jsou stále otevřena. Mohou s ledasčím ještě překvapit. Vlastní dějová linka je předností a to je dobře. Všechno má svůj čas a vývoj. Na druhou stranu se ale zase nic nenatahuje až zbytečně moc. Dobrá práce.(11.1.2017)

• NiaWolf

Po prvním dílu z toho mám pocit, že jsem si omylem zapnula dokument Ze života afroameričana. Jediné, co jsem se zatím dozvěděla je, že Luke pracuje načerno, neplatí daně, ráno se bije v prsa, že ještě nezapomněl na svou mrtvou manželku, a proto ho ostatní ženy nezajímají, a pak večer skočí do postele s první ženskou, které lichotí tím, že ji uráží. Samozřejmě nesmí chybět vytasené zbraně a hlášky typu "Oh, maaan! SHIT! Hey Nigga" aj. Padouch vypadá spíše jako gigolo a oproti Fiskovi z Daredevila se tváří jak nemluvně, kterému upadl dudlík. Fakt mu tu "drsnost" nevěřím. Celou dobu se vlastně nic neděje a po chvilce mi i přišlo zábavnější počítat pavouky na stěně. Ale co, prostému plebsu to bude stačit, je to přece NETFLIX, je to SUPERHRDINA, a to je přece záruka toho úplně nejvíc nejlepšího seriálu....(9.10.2016)

• kenkaku

Brutální slabota. Jako rozjezd nudné a nezáživné. Navíc nesmyslné (opravdu chování Lukea nechápu). Navíc mě celkem rozčiluje, že vůbec nevím kam sério napasovat. Je to před sérií Jesica Jones nebo po ní? Možná se dozvím časem, ale bylo zatraceně na místě sérii do MARVEL světa uvést trochu lépe. Velké zklamání.(9.12.2016)

Seriál nezačíná moc dobře. Za celých 54 minut, které tato epizoda trvá, jsem se nesetkal s jedinou opravdu zajímavou postavou. Luke je slabý odvar Matta Murdocka, to samé platí i o ostatních charakterech, které svým ekvivalentům z Daredevila nesahají ani po kotníky. Co více Luke Cage by mě nejspíš nebavil, ani kdybych neznal Ďábla z Hell's Kitchen. To, především protože mi postavy přijdou většinou opravdu nesympatické a nudné. 5/10(7.4.2017)

Příjemné překvapení. Lukovi jsem se cíleně vyhýbal, ale první díl mě přesvědčil, že by mohl jít dobrým směrem. Herecky zajímavě obsazené (včetně Misty Knight). Epizoda má sice pomalejší tempo, ale přesto funguje. Jinak... Nechápu, jak si někdo neumí seriál zařadit do posloupnosti. Za prvé na sebe série navazují podle toho, jak vychází, a za druhé je tam mnoho odkazů na Jessicu (bejvalka, co mu to našila brokovnicí do hlavy - bývalá práce barmana). Solidní 4 hvězdy.(18.3.2017)