Code of the Streets (S01E02) (epizoda)

Akční / Sci-Fi

USA, 2016, 1 h

Komentáře uživatelů k epizodě (9)

Nesdílím všeobecnou nechuť. Skvěle vystavěná epizoda. Nesouhlasím s trendem, že by se to v seriálech a filmech mělo všude bušit hlava nehlava a krev by z toho měla cákat na sto honů. Tempo mi naprosto vyhovovalo. Možná by někdy neuškodilo nekoukat na seriály v kuse nebo v krátkém časovém intervalu (během jednoho, či dvou dní celá série). Takto jsem začal první díly Daredevila a o hodně přišel... Jednou za den, či dva je to pecka. Proč taky ne?(28.3.2017)

7/10(6.11.2016)

Tak nevím, doufám, že se děj v následujících epizodách rozjede a že ubude podivných nelogičností v chování hlavního hrdiny, zatím se příliš nebavím.(3.2.2017)

Opravdu se to vleče. Co se daří je "stavět atmosféru" (jou nigga sem, jou nigga tam, hudba která harlemu sedí jak prdel na hrnec). Přesto se příliš žvaní a děj se moc nerozvíjí. Série alespoň drží standard "áčkové" produkce (ne tak jako Agent Carter mi žlučí nehnul. Zatím...(9.12.2016)

Cim se Luke Cage hodne odlisuje od dalsich Marvelovek a cim se me pomalu ale jiste ziskava je skvela cerna hudba. V tomto podani se skvelou kamerou a atmosferickym svicenim se diky tomu na to moc hezky kouka. Btw. jsem moc rad, ze holicstvi potkal brzky konec, protoze vetsi cernossky stereotyp snad neexistuje.(11.10.2016)

Druhý díl seriálu se vůbec nemění a pokračuje dle nastavené laťky svého úvodu i když se zdá být tempo přeci jen krapet rychlejší. Dějství pokračuje směle dál, kde se veškeré postavy začali vyvíjet a tím i rozvíjet atmosféru příběhu. Scénář je napsán skutečně precizně a natočen zrovna tak. Prozatím se zdá, že se tvůrci vydali tou správnou cestou.(11.1.2017)

Spoiler. Luke Cage se snaží být čím dál tím víc atmosférickým dramatem s hlubokým scénářem, než zábavnou komiksovou akcí. Luke je těžce cool, má poměrně zajímavé schopnosti, kterým je ale věnováno sakra málo pozornosti. Místo toho chtějí tvůrci zkomlikovat charaktery jednotlových postav. To se jim celkem podařilo, bylo by to ale mnohem uvěřitelnější, kdyby se kvůli této hloubce nechovali tak nepřirozeně. Nepochopím proč se Luke po přestřelce v holičctví nesebral a nešel si to vyřídit s útičníky. Je poměrně jasné, že Pop nemůže přežít takovou dávku olova... Pevně doufám, že se tvůrci pokusí v dalších epizodách více ukázat, že Luke Cage umí víc, než jen zdlouhavě kecat a chytat kulky. 5/10(22.4.2017)

"You even know who Crispus Attucks was? A free black man. The first man to die for what became America. He could've acted scared when those Brits raised their guns. Blended in, in the crowd. But he stepped up! He paid with his life. But he started something. That's what Pop did. Not me. I laid in the cut until he stepped up! And it cost him his life, too. I ain't laying back no more! You wanna shoot me? Do it. Pull the trigga, nigga! I ain't got all night!"(17.7.2018)

55%(28.4.2018)