Just to Get a Rep (S01E05) (epizoda)

Akční / Sci-Fi

USA, 2016, 52 min

Komentáře uživatelů k epizodě (9)

Claire je zpět! Jinak Luce Cage (proč se seroš nejmenuje Power Man?) pokračuje v pozvolném tempu, nenudí, zabaví, ale zase nestrhne jako druhá řada Daredevila, což už se po těch pěti dílech odhadnout dá, uvidíme jak dál.(19.11.2016)

7/10(12.1.2017)

Pátá epizoda děj zase trochu uzemnila, vrátila se stagnace vede se zbytečně mnoho řečí, což by mi nevadilo, kdyby psal scénář Tarantino, ale už mě to věčné "Hey nigga!", "You, nigga!" začíná otravovat.(4.2.2017)

Zábavnost jde opět dolů, možná, že jsem se jen namlsal předchozím dílem a obzvlášť v jeho kontrastu je to propad. Pohřeb vše zabil a epiizoda už ničím nepřekvaila. Myslím tedy, že z lehké podprůměrnosti se seriál už nevyhrabe... A nic na tom nemění výskyt milého "spojovacího článku" mezi dalšímy dvěma seriály.(9.12.2016)

Strihovy uvod s rapovym songem byl fajn, ale jak zacal pohreb a pateticke proslovy, zacalo to byt celkem nudne.(17.10.2016)

55%(28.4.2018)

"This dishwasher thinks he can prove Harlem don't need me. Let's see how bad he really wants to wear the crown. You hit the boulevard and squeeze 'em hard. And when they start crying, talking about, "Why? Why?" You tell them to go talk to Luke Cage down at the barber shop. They're paying a Luke Cage stupidity tax."(17.7.2018)

Události v Harmenu dostávají spád. Gangsterská atmosféra, zoufalost a ponížení Cornella Stokese alias Cottonmoutha a přes počáteční kritiku obyvatel získání sympatií Luka Cageho. Děj se tedy opět rozjel, avšak nepřekračuje akční mez únosnosti. Plynulost zůstává a tak je vývoj děje stále srozumitelný.(11.1.2017)

• Krub

Luke Cage mi opět ukázal, co mu jde nejlépe - Spolehlivě zlikvidoval většinu toho, co je na něm úžasné v záplavě debilit a nelogičností. Nepochopím proč Luke nezaútočí na Cottonmotha přímo. Najít důkazy, že je mafiánský boss, nemůže být tak těžké vzhledem k tomu, jak neschopný mafiánský boss je. Poměr sil je také jednoznačně na Cageově straně, protože Stokes doposud nezískal jedinou zbraň, kterou by byl schopen Lukovi ublížit. Mám (hlavně z této epizody) pocit, že si Luke Cage hraje na něco čím není - na Daredevila. Matt měl oproti Lukovi několik zásadních nevýhod: 1. Nebyl dost silný, aby Fiska porazil ve fyzickém souboji. 2. Fisk ovládal Hell's Kitchen asi tak stokrát pevněji, než ovládá Cottonmouth Harlen. Tudíž Matt Kingpina nemohl prostě unést a předat policii. 3. Daredevilovi nestačil jeden proslov, aby si ho zamiloval dav. Musel zůstat anonymní a bojovat s Fiskem i v civilu, čímž pohřbil nejeden svůj vztah. Luke je oproti tomu neporazitelný v soboji muže proti muži. Má kontakt na policii, přičemž Misty Knight je ve své práci sakra dobrá. Přestože chce Stokes poštvat obyvatele Harlemu proti Cageovi, Lukovi stačí jediný proslov, aby si získal lidi na svoji stranu. Jeho zdrženlivost ve válce, kterou rozpoutal je pro mě tedy nepochopitelná. ___ Jako kladnou stránku epiody shledávám dialogy a výstavbu vyprávění. Oba klady, ale nevyzní ani v nejmenším tak silně a skvěle, jak by mohly vyznít, nebýt Lukova debilního chování 4/10(29.4.2017)