Luke Cage (TV seriál)

Marvel's Luke Cage

Akční / Sci-Fi

USA, 2016 - 2018, 24 h 27 min (Minutáž: 46–69 min)

Manuel Billeter

Mike Colter, Simone Missick, Theo Rossi, Alfre Woodard, Rosario Dawson, Mahershala Ali, Mustafa Shakir, Ron Cephas Jones, Frank Whaley, Rob Morgan, Gabrielle Dennis, Reg E. Cathey, Sean Ringgold, Parisa Fitz-Henley, Frankie Faison, Peter Jay Fernandez, Thomas Q. Jones, Elden Henson, Finn Jones, Jessica Henwick, John Scurti, Erik LaRay Harvey, Karen Pittman, Jaiden Kaine, Jacob Vargas, Michael Kostroff, Method Man, Corri English, Chance Kelly, Sônia Braga, David Chen, Jade Wu, Khalil Maasi, Marko Caka, P.J. Marshall, Sonja Sohn, Stephen Hill, Justin Swain, Deborah Ayorinde, Craig muMs Grant, Dawn-Lyen Gardner, Cassandra Freeman, Hugues Faustin, Brian Marc, Andrew Pang, Manny Perez, Stan Lee, Raphael Saadiq, Marquis Rodriguez, Stephen Rider, Roger Wayne, Ninja N. Devoe, Justin Clarke, Danny Johnson, Andy Schneeflock, Daniel Keith, Jermel Howard, Mj Rodriguez, Ian Lyons, Robert Neary, Annabella Sciorra, Dorian Missick, Otto Sanchez, Sahr Ngaujah, Carolyn Michelle Smith, Hakim Callender, Stefan Holdbrook, Harold Surratt, Derrick Simmons, Alyma Dorsey, Erika Rolfsrud, Antonique Smith, Freddie Kuguru, Ghostface Killah, Faith Evans, Jadakiss, LaTanya Richardson Jackson, Curtiss Cook, Henry Yuk, Krista Donargo, Marcus Choi, Parisa Fitz-Henley (a.z.), Reg E. Cathey (vyp.)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (108)

Nejlepší je soundtrack, druhý nejlepší je černo(ehm... afroamericko?)bílý Cottonmouth, pak dlouho nic, pak poskok v tmavých brýlích. Nejhorší je Diamondback se svojí energii pohlcující montérkovou kombinézou, druhý nejhorší je Luke Cage se svojí topornou morálkou a celkovou neschopností. Nejzajímavější mi pak přijde rozpor (nebo souhra?) v pojetí černobratrských proklamací morality a negerské kriminality, které jsou permantentně promíchávány a střídavě glorifikovány a haněny. Kdo se jim v tom má vyznat... já bych tam policajta dělat nechtěl.(18.10.2016)

Bavilo mě to mnohem víc než druhá série Daredevila, což jsem rozhodně vzhledem k těm kritickým ohlasům na Cage nečekala. Takže velmi milé překvapení. Především pro mě osvěžující, Daredevil už pro mě byl moc stereotypní a ve výsledku nudný. 1. série - 80%(8.8.2017)

Marvelovsko-netflixovský blaxploitation v podobě výtečné minisérie (s vynikajícím soundtrackem), která je však k vlastní škodě rozmělněna v neopodstatněně třináctidílném formátu. Především druhá polovina jde kvalitou dolů a veze se na přestřelené vlně nekorespondující s první polovinou. Cage s Místy to v mnoha slabých pasážích sice (u)táhnou, ale citelně jim chybí pořádný protihráč. Zdejší záporáci sice nejsou vyloženě do počtu a bez potenciálu, ale jsou buďto nijací (Cottonmouth) či pojatí proti mému gustu (Diamondback); a tuplem pak s Fiskem a Kilgravem v zádech. Špatné to ovšem rozhodně není, jen je to zatím nejslabší (byť stále solidní) příspěvek v "marflixovém" televizním univerzu.(2.10.2016)

1. série - 80% - Nejproblematičtější netflixovský Marvel, který se až podezřele dlouho tvářil jako zbytečný příspěvek do perfektně sestavené mozaiky. Jenže právě to, že Luke je nám známý díky svojí zásadní účasti na příběhu Jessicy Jones, není zádrhel, ale ta největší devíza. Jeho zápal a neústupnost působí přirozeně a do nelítostného prostředí Harlemu dokonale zapadá. Právě zdejší atmosféra plná gangsterů, korupce, rapu a jazzu diváka velmi rychle topí v labyrintu, ze kterého není úniku a dává alespoň částečně zapomenout na až zbytečně pomalé tempo druhé poloviny. Obrovským plusem zůstávají také vedlejší postavy, nejvíc mi k srdci přirostla zavilá Misty v až sugestivním podání Simone Missick.(18.3.2017)

S01: Rozporuplný. Začátek v holičství byl super s vrcholem ve vězeňský epizodě, pak jsem ale bojoval s nudou a chtěl to mít co nejdřív za sebou. Mělo to pak prostě na víc než plochou zdlouhavou honičku policie a idiotskýho Diamondbacka. Každopádně cením okénko do Harlemu a jeho kultury, samozřejmě hodně spojený se super muzikou, pár super herců a sympaťáka v hlavní roli. Jinak ultimátní reklama na Carhartt :D 75% (a na druhou sezónu už se nevidím)(2.11.2016)

Něco super, něco méně a samo sobě je to v podstatě moderní blaxploitation, který využívá některých prvků ze sedmdesátek (teda pokud se v té době tyhle černošký emancipační filmy točili, vlastně fakt nevim ((o= ), někde to funguje skvěle - hudba je výborná celkově a v momentech, kdy se Luke rozhodne někoho prohodit stěnou, nahodí přesně takové tóny, které dělají co nejvíc cool doprovod tomu, když někomu láme dvoumetrovej černoch kosti. A to negativní je vlastně totéž, rasová otázka se někdy řeší zbytečně moc a v některých momentech je vyloženě otravná, třeba v samotném finále je několik takových momentů vyloženě rušivých, ale co, holt je to odkaz postavy, která přesně k tomuhle vznikla (a vtípky na odkaz Lukovo komiksové podoby jsou boží). A zbytek je vlastně hodně fajn, akce je zábavná, padouchů je tu sice jako máku a někteří zbyteční, ovšem nijak to neubírá na standardní (tedy vysoké) kvalitě Netflix-Marvel produkce. Teda kdyby nebylo zbytečného natahování, díky kterému jsou tu vlastně dvě série v jedné (prvních šest dílů by se dalo srazit do poloviny), za což jde ta čtvrtá hvězdička dolu.(6.10.2016)

1. séria 70%. Celkom slabota, na Daredevila sa to nehrabe ani náhodou a aj v Jessice Jones mi prišiel Luke Cage o niečo lepší. Príbeh ma moc nebavil, ale Luke Cage bol fajn. Škoda len, že nie som čierny, pretože som mal pocit, že tento seriál je točený hlavne pre nich. Každá dôležitá postava je tmavšia ako podklad tohoto komentu. Ale kašlať aj na to. Predovšetkým ma to nebavilo preto, lebo sa tam až príliš zbytočne kecalo, záporaci moc toho neponúkli a nebyť niektorých zaujímavejších vzťahov a akcii moc by ma to nebavilo. Finále dosť veľké sklamanie.(18.11.2016)

Předchozí komiksové série od Netflixu jsou skvělé, ale Luke Cage mě v nich jako vedlejší postava moc nezaujal - ale jako vždy to tady dohání výborně propracovaní záporáci, většina z nich s velmi plastickým a nečernobílým charakterem. "Většina" - takže to nevydrží až do konce, jak v jejich týmu dojde k obměně a objeví se hlavní boss, tak příběh od "docela zajímavý" rychle směřuje k "full-blown stupid", a ke konci už je vážně bolestivé se na to dívat. Hlavně když pak už selhává i vykreslení Luka Cage jako obyčejného chlápka který je přes svou sílu tak trochu posera, a čím dál blbější je i zaměření na problémy černochů v Harlemské komunitě. I s tím vším by to byl dobrý materiál na výživný blaxploitation, ale právě tomu se seriál ze všech sil brání a tlakem na vážnou notu přiškrcuje veškerou zábavnost - až na pár vyloženě parodických zkratek, které tu tak působí jako pěst na oko. Tenhle výstřel Netflixu se, na rozdíl od obou řad Daredevila a Jessicy Jones, místo zavrtání se pod kůži odrazil, a skončil dost mimo. 6/10(3.2.2017)

Přichází další člen netflixové party Defenders. Rozjezd je trochu pomalejší a tak se to táhne skoro celou dobu. Postavu Lukea známe už z Jessicy Jones. Vylepšený vězeň, který stále váha, jestli své schopnosti využít nebo ne. Ze začátku se drží v ústraní, ale to se později. Záporáky tu má hned dva. První je Cottonmouth, který není nic moc. Po něm přichází Diamondback, který je jiný kalibr. Trochu mi vadí rasová nevyváženost seriálu, protože je tam 90% černých. Asi to tak newyorském Harlemu fakt vypadá. Taky mi vadily časté odkazy na černé celebrity, které bohužel neznám. Objevuje se tu i zdravotní sestra Claire Temple, kterou jsme mohli vidět v Daredevilovi i Jessice. Na oba zmíněné seriály to ale bohužel nemá. Ani ke konci se to moc nerozjede. Finále je docela slabé. Snad ostatní seriály ze stáje Defenders budou lepší... Příští rok bychom se měli dočkat kompletních Defenders. Názvy epizod jsou pojmenované po slavných rapových sonzích. Je tu 2. série a s ní i nový záporák. Dost postav děj opustí a některé nové se do něj přidají. Finále mě docela naštvalo, zvláštní poměna postavy... "Nebaví mě si pořád kupovat nové oblečení." :D(1.10.2016)

Luke je sympaťák každým coulem své většinou neprůstřelné kůže. Rozjezd série nemá chybu, ať už jde o vykreslení jednotlivých postav nebo o způsob, jakým na jedné straně zatahuje Luka do událostí a současně poodhaluje jeho minulost. Výborný je i záporák Cottonmouth. Jenže pak se série přehoupne do druhé půlky a téměř všechno jde do kopru. Luke se motá epizodami, které bezradně tápou a netuší kudy kam, z všemocného superpadoucha se vyklube groteskní kašpárek s dětinskými motivy, a finále, kde bych jako divák měl napětím nedýchat, jenže místo abych ho prožíval, tak jsem ho prozíval. Škoda, po skvělé Jessice Jones jsem se na další sólovky Defenders těšil, zatím však ani jedna, i když nejde o vyložené slabé série, nenaplnila mé očekávání. Nad vodou tak, alespoň pro mě, drží sérii hlavně Simone Missick jako skvělá Misty, bezpochyby nejvýraznější postava.(3.12.2017)

// Bitva o srdce Harlemu, zhruba tak se dá shrnout první série Luka Cage. Bohužel došlo k tomu, čeho jsem se obával. Tvůrci si dali mnohem víc záležet na celkovém významu seriálu a zprávě, kterou tím vším chtěli vyslat a příběh, postavy a konečně taky komiksová estetika už jim byla volnější. Seriál doplácí na přílišnou roztahanost, slabé záporáky, slabé hrdiny, slabou story a celkově nezáživný vizuál. Nicméně jo, to poselství se tvůrcům povedlo. Komunita může jásat, komiksový fanoušci ale budou odcházet zklamaní... a já si nejsem jistý, jestli se s takovou cenou budu ochotný někdy smířit. 5/10(1.10.2016)

• ARI50

Tenhle černoch plný nadlidské síly mě vůbec nepřesvědčil celkem sem díl co díl očekával nečekaný zvrat a větší zájem a tak odcházím z normálním pocitem ze seriálu.(6.9.2018)

Hodně povedený seriál a pěkné uvedení nového hrdiny, včetně postav s ním spojených. Pojetí záporáků a i místa konání seriálu sedl. Za mě 80% :)(15.2.2017)

Začněme tím horším, protože Luke Cage je pro mě jedním z nejslabších článků celého MCU. Důvodem je příliš velká roztahanost, protože kromě asi 3 epizod se 3/4 epizody nic nedělo. Druhým problémem je záporák, na Cottonmouthovi bylo alespoň něco, ale Diamondback je suverénně nejhorší záporák v MCU (ano, i Malekith byl lepší, ne o moc, ale byl). To je vidět zejména, když si to porovnáte s ostatními MCU seriály (Garret, Ward, Kingpin, Killgrave). Všechno zachraňují konce epizod, díky kterým má člověk pocit, že se děje alespoň něco. Pak je skvělou postavou Misty Knight, která je jednou z nejlepších ženských postav MCU. A sám se divím, že to píšu, protože mě černošská hudba nikdy moc nebrala, ale sound track je úžasný. 70 %(17.11.2016)

• MoiJe

Wow. Such boredom.(10.10.2016)

S01: Začátek série slušné, ale postupně se to rozplyzne v nejuplakanějšího hrdinu ever. Hrozná nuda v posledních episodách pak vrcholí závěrečným soubojem, který jsem měl sto chutí vypnout. 2/5S02: Tak to už bylo jiné kafe, parádní temná jízda se skvělou hudbou (hlavně ten jazz v první půlce sezony). 5/5(5.11.2016)

Dávám po první sérii tři hvězdy, ale reálně je to někde mezi třemi až čtyřmi. Mám podobné výhrady jako ostatní - Luke Cage (a ještě víc Black Panther) vznikl jako odpověď Marvelu na poptávku po černém superhrdinovi, který bude v týmovkách reprezentovat určitý princip (a rasu). Jeho první komiksy tohle téma dost akcentovaly, což už z dnešního pohledu působí trochu směšné. Tvůrci seriálu se však rozhodli, že rasové téma bude jedním z high-lightů jejich díla a v zásadě je motivicky propojili s prvky blacksplotation, tedy sub-žánru, který je dnes konzumován spíše jako parodie (působící mnohdy kouzlem nechtěného). Místy je to zábavné (třeba, když to dá prostor pro cameo-vystoupení Method Mana), místy křečovitě patetické (jako v Lukově závěrečném proslovu na policejní stanici). Odhlédneme-li ale od toho, je sympatické, že se Luke Cage vydal cestou marflixovské Jessicy Jones, kde také hlavní hrdina není úplný übermensch, který řeší globální problémy lidstva v podobě útoku mimozemšťanů, ale spíš jde o tak nějak obyčejného člověka s vlastními problémy, jehož největším úspěchem je něco mezi zmlácením lupičů v obchodě a mařením obchodu s drogami. Tomu odpovídá i mikrosvět jedné čtvrti, kde se většina příběhu odehrává a povaha záporáků, kteří jsou mimochodem zapamatovatelnější, než kdokoli z marvelovského filmového univerza.(3.11.2016)

Seriál o třetím Defenderovi pokračuje v tradici temných, stylových, nadmíru zábavných marveláckých adaptací, které se nebojí načnout závažnější témata. Proto jdu s hodnocením tak vysoko nehledě na několik zásadních problémů, které s Lukem Cagem mám. Třeba ten, že jsou evidentně všechny postavy v seriálu naprostí idioti, co nedokážou přemýšlet ani v rámci vlastního žánru (natož uvažovat jako lidi). Vždyť co je první věc, kterou udělá každý rozumný antagonista, když mu po čtvrti pobíhá neprůstřelný hromotluk se jménem Luke Cage? Přece se zaměří na jeho nejbližší! Ale ne, to tu místní gangsterskou sebranku ani nenapadne. Stejně tak do propasti zapomnění vyšumí jakoby mimochodem nadhozená idea toho nepřůstřelného mstitele utopit, otrávit, ... a místo toho se všichni ženou za superkulkou, co tu jeho hroší kůži provrtá. Cottonmouth, ač pitomec, je ale aspoň zajímavou postavou, dalším z řady vyvedených netflixáckých záporáků, a jeho sestřenka Maria je docela povedená mrcha. Tradice svělých záporáků tak umírá až s Diamondbackem, retardovaným králem podsvětí, co z něj sice jde docela strach, ale po většinu času je to jen ufňukanej zhrzenej blbeček. Ve skutečnosti bych pro tyhle a další blbečky a blbosti Lukeovi srazil vaz podobně jako nedávno Doctoru Strangeovi, ale tady celý seriál (nehledě na to, jak idiotský celý poslední díl byl) vytahují vedlejší charaktery - nejprve Pop, později a o to víc Shades a Claire, které jsem si možná až příliš oblíbil.(6.11.2016)

Daredevil byl (minimálně ve své první sérii) akčňákem o dilematech rodícího se undrgroundového superhrdiny. Jessica Jones byla mrazivým horrorothrillerem. A Luke Cage je skoro až sociálněpolitické thrillerodrama.. Jinými slovy.. Luke Cage se neveze na funkční šabloně, ale má svůj vlastní specifický face. Chvilkama to má takovou lehkost a hravost, že to působí jako luxusní pocta starým blaxploitationům o kterou se křečovitě snažil Tarantino v Djangovi... Funkovo-soulovo-hiphopový Harlem tu hraje jednu z hlavních rolí a atmošku má takovou, že by se tam jeden hned jel nastěhovat... Cage je sympaťák kterému člověk prostě fandí.. Záporáci zabírají celou škálu od psychopatických sviní až po týpky s relativně "lidskou tváří".. A celé se to zase hezky propíjí do okolního defendersovského světa ve kterém jsou šášulové poletující v oblacích spíše jen pro smích..... Dobrý..(10.9.2017)

• Ratemus

Bohužel, jak byla Jessica nudná tak toto je tak nějak ještě více. Jessica měla skvělé epizody ze kterých by se dal poskládat super seriál o např osmy dílech ale Luke Cage? je to sympaťák, ale tim to končí. Padouchů je tu, jak když naserete a ani jeden není zajímavej a oproti skvělému Fiskovi a Kilgravovi jsou fakt směšní. Je tu vysokej černoch s knírem, kterej se směje jak idiot, mluví tak, že by uspal i huskyho a ,,hraje,, na klávesy, potom je tu jeho načesaná sestřenka, která vám v každém díle řekne jenom stokrát, že se seriál odehrává v Harlemu, potom teda štěně Shades, který má ve scénáři se jen usmívat a nosit brýle i ve tmě, je tvrdej a nebojí se ničeho...no a nakonec to schytá od dvou holek. No a nakonec je tu největší borec Diamondback, který vlastně ve výsledku jde proti Lukovi, protože si ho rodiče málo všímali :-D nejlacinější zápletka.....závěrečný souboj? jako já byl zklamanej ze závěru Jessicy, ale s porovnáním s Lukem to bylo skvělé. Diamondback si na sebe vezme suchý potápěčský oblek a pak si dávají pěkně po hospodsku po čuni....jako náznaky na MCU pěkné akorát se zapomněli zmínit o zničení Harlemu Hulkem z filmu Incredible Hulk.....jedinej sympaťák je tam Luke a Claire, která neslouží jako nic jiného než oslý můstek pro spojení všech street heroes v Defenders.....jako lepší průměr, ale bohuel, Jessica byla lepší a s Daredevilem to srovnávat ani snad nejde, ten je o několik tříd jinde(5.11.2016)

Odtažitost a zpomalování tempa mi tolik nevadily, aspoň měl seriál vlastní tvář, která mu seděla. Druhá věc je, že mě na něm nejvíce bavilo, když se objevila „komiksovost“. Cageovi protivníci sice působili jako levná kopie Wilsona Fiska, ale zbytek postav, ať už nových nebo starých, dokázal sledování zpříjemnit, zvlášť když měly příležitosti, kde mohly vyniknout. A díky různým lákadlům se už nemůžu dočkat Defengers. 3,5* (Netflix)(10.10.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6