Luke Cage (TV seriál)

Marvel's Luke Cage

Akční / Sci-Fi

USA, 2016–2018, 24 h 27 min (Minutáž: 46–69 min)

Mike Colter, Simone Missick, Theo Rossi, Alfre Woodard, Rosario Dawson, Mahershala Ali, Mustafa Shakir, Ron Cephas Jones, Frank Whaley, Rob Morgan, Gabrielle Dennis, Reg E. Cathey, Sean Ringgold, Parisa Fitz-Henley, Frankie Faison, Peter Jay Fernandez, Thomas Q. Jones, Elden Henson, Finn Jones, Jessica Henwick, John Scurti, Erik LaRay Harvey, Karen Pittman, Jaiden Kaine, Jacob Vargas, Michael Kostroff, Method Man, Corri English, Chance Kelly, Sônia Braga, David Chen, Jade Wu, Khalil Maasi, Marko Caka, P.J. Marshall, Sonja Sohn, Stephen Hill, Justin Swain, Deborah Ayorinde, Craig muMs Grant, Dawn-Lyen Gardner, Cassandra Freeman, Hugues Faustin, Brian Marc, Andrew Pang, Manny Perez, Stan Lee, Raphael Saadiq, Marquis Rodriguez, Stephen Rider, Roger Wayne, Ninja N. Devoe, Justin Clarke, Danny Johnson, Andy Schneeflock, Daniel Keith, Jermel Howard, Mj Rodriguez, Ian Lyons, Robert Neary, Annabella Sciorra, Dorian Missick, Otto Sanchez, Sahr Ngaujah, Carolyn Michelle Smith, Hakim Callender, Stefan Holdbrook, Harold Surratt, Derrick Simmons, Alyma Dorsey, Erika Rolfsrud, Antonique Smith, Freddie Kuguru, Ghostface Killah, Faith Evans, Jadakiss, LaTanya Richardson Jackson, Curtiss Cook, Henry Yuk, Krista Donargo, Marcus Choi, Parisa Fitz-Henley (a.z.), Reg E. Cathey (vyp.), Peyton 'Alex' Smith, Jamar Greene

PRVNÍ série: Tady už se překvapení nebo nadšení nekoná. I když je hlavní hrdina sympaťák a i zbytek obsazení se náramně povedl, nebavilo mě to ani zdaleka tolik jako Daredevil nebo první série Jessica Jones. Nemůžu se zbavit pocitu, že jsem většinu epizod zhlédla hlavně z povinnosti. Doufám ve zlepšení. Ale pořád se jedná o koukatelný průměr. ----- DRUHÁ série: tvůrci to nakonec dokázali. Rozjezd je opět pomalý a některé epizody jsou dost nezáživné (chápu, že to po nich někdo zabalí), ale tak v půlce se to konečně zlomí. Fakt že jsem se na těch posledních pár epizod i těšila. Zatímco i Jessicy šla ve druhé sérii kvalita spíš dolů, tady jde nahoru (škoda, že to tak nebylo i u první série). Zajímavé je, že mi Luke Cage ve druhé sérii často nepřišel jako seriál o Lukeovi, ale o všech ostatních. P.S.: S prominutím mě v několika epizodách už s*alo, jak Bushmaster každého, kdo řekl Mariah Dillard, opravil a řekl Mariah Stokes. Ale Mariah byla fakt svině. Alfre Woodard se do toho opřela, ale i tak se při pohledu na ni neubráním vzpomínce na její roli v Captain America: Občanská válka. A taky chci spin-off pro Misty Knight. ----- Přestože tady znělka nic nekopíruje a je po vizuální stránce ok, ta hudba se pro mě stala po pár epizodách první série skoro až otravná a ve druhé sérii jsem ji vynechala úplně. 7/10(5.12.2017)

Seriál o třetím Defenderovi pokračuje v tradici temných, stylových, nadmíru zábavných marveláckých adaptací, které se nebojí načnout závažnější témata. Proto jdu s hodnocením tak vysoko nehledě na několik zásadních problémů, které s Lukem Cagem mám. Třeba ten, že jsou evidentně všechny postavy v seriálu naprostí idioti, co nedokážou přemýšlet ani v rámci vlastního žánru (natož uvažovat jako lidi). Vždyť co je první věc, kterou udělá každý rozumný antagonista, když mu po čtvrti pobíhá neprůstřelný hromotluk se jménem Luke Cage? Přece se zaměří na jeho nejbližší! Ale ne, to tu místní gangsterskou sebranku ani nenapadne. Stejně tak do propasti zapomnění vyšumí jakoby mimochodem nadhozená idea toho nepřůstřelného mstitele utopit, otrávit, ... a místo toho se všichni ženou za superkulkou, co tu jeho hroší kůži provrtá. Cottonmouth, ač pitomec, je ale aspoň zajímavou postavou, dalším z řady vyvedených netflixáckých záporáků, a jeho sestřenka Maria je docela povedená mrcha. Tradice svělých záporáků tak umírá až s Diamondbackem, retardovaným králem podsvětí, co z něj sice jde docela strach, ale po většinu času je to jen ufňukanej zhrzenej blbeček. Ve skutečnosti bych pro tyhle a další blbečky a blbosti Lukeovi srazil vaz podobně jako nedávno Doctoru Strangeovi, ale tady celý seriál (nehledě na to, jak idiotský celý poslední díl byl) vytahují vedlejší charaktery - nejprve Pop, později a o to víc Shades a Claire, které jsem si možná až příliš oblíbil.(6.11.2016)

S1 4/5. O chlup lepší než Jessica Jones. Colter je těžký sympaťák a ten Cageův život jsem mu fakt věřil. Záporáci do jednoho parádní (herecky jsou tyhle postavy v Netflix Marvelovkách pomalu na vyšším levlu než v těch filmových), a ikdyž stejně jako u Daredevila 2 i Jess Jones bych uvítal tak o 3 díly méně, byl jsem nakonec, i díky luxusnímu finále, dost spokojený. _ S2 3/5 Pořád a pořád stejný problém. Zase je tady o nějaké 3-4 díly víc, než by bylo vhodné. A je to škoda, protože ač mi Mariah jako záporák moc nesedla, tak to dost tahá zajímavý Bushmaster a hlavně překvapivě Shades, jehož morální dilemata patří k tomu nejlepšímu z obou sérií. Samotný Luke už mi přišel takový docela ospalý, ale od 10. dílu a návštěvy Dannyho to už nabere solidní obrátky.(21.11.2017)

Předchozí komiksové série od Netflixu jsou skvělé, ale Luke Cage mě v nich jako vedlejší postava moc nezaujal - ale jako vždy to tady dohání výborně propracovaní záporáci, většina z nich s velmi plastickým a nečernobílým charakterem. "Většina" - takže to nevydrží až do konce, jak v jejich týmu dojde k obměně a objeví se hlavní boss, tak příběh od "docela zajímavý" rychle směřuje k "full-blown stupid", a ke konci už je vážně bolestivé se na to dívat. Hlavně když pak už selhává i vykreslení Luka Cage jako obyčejného chlápka který je přes svou sílu tak trochu posera, a čím dál blbější je i zaměření na problémy černochů v Harlemské komunitě. I s tím vším by to byl dobrý materiál na výživný blaxploitation, ale právě tomu se seriál ze všech sil brání a tlakem na vážnou notu přiškrcuje veškerou zábavnost - až na pár vyloženě parodických zkratek, které tu tak působí jako pěst na oko. Tenhle výstřel Netflixu se, na rozdíl od obou řad Daredevila a Jessicy Jones, místo zavrtání se pod kůži odrazil, a skončil dost mimo. 6/10(3.2.2017)

--- PRVNÍ SÉRIE --- Stejně jako mnohým, i mně přišel Luke Cage od začátku jako poměrně zbytečná postava a i když v první sérii Jessicy Jones své důležité místo měl, věnovat mu vlastní seriál se mi nejevilo jako zrovna šťastné rozhodnutí. Svého času jsem pilot ani nedokoukal, pravděpodobně proto, že jsem neměl náladu na tak slow-paced seriál. A yeah, Luke Cage je především v první polovině utahaný jak sopel. Dal jsem mu ovšem další šanci a prokousal se přes první díl a ačkoli mě problematika černé ameriky zas až nezajímá, seriál mě překvapivě dost chytnul. i ta obávaná civilnost černošského Harlemu mě postupně upoutala, možná i proto, že to není přehnaně nigga gangsta, ale opravdu to vypráví příběh o nelehkém životě lidí z ulice. A samozřejmě je to superhero seriál (ačkoli si tak Luke říkat nechce), takže nechybí ani nějaké to zlo. Postavy, ať už to byl samotný Luke, neústupná Misty nebo neodolatelná mrcha Mariah, si mě tak omotaly kolem prstu, že bych i seriálu odpustil plochého záporáka v druhé polovině a místy opravdu až příliš rozvláčně tempo. Hodnocení série: 4/5(2.12.2018)

• - Dwayne "The Rock" Johnson vyjádřil na svém twitterovém profilu zájem o roli Luka Cage. Roli však dostal Mike Colter. (martanius)

• - I v tomto komixovém seriálu se objeví legendární Stan Lee, ale pouze na fotografii reklamního plakátu s nápisem: "See a crime? Report it!" ("Viděl jsi zločin? Ohlaš to!"). Jedná se konkrétně o 12. epizodu 1. série "Soliloquy of Chaos". (Chevees)

• - Rosario Dawson (Claire Temple) sa objavila aj v iných seriáloch (Jessica Jones aj Daredevil) Marvelu na Netflixe. (toi-toi)