Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Yoshitsune
  *****

  Luke Cage má dobrou první sérii, o tom neni pochyb, ze seriálu je cítit ten pravý nádech Harlemu, Wu-Tang Clan (v jedné epizodě i Method Man) Čínská restaurace, holičství uprostřed, nad tím vším tkví král ulice Cornell. Do toho všeho neochotně vstupuje Luke Cage, který první co chce, je dělat problémy, nakonec si ale problémy najdou jeho a on přestože nechce přijmout svůj úděl hrdiny, je to něco co ho nakonec dožene, tak jako všechny v Harlemu. Herec Mike Colter, se role Luke Cage zhostil, velice dobře, hned v první epizodě sem si ho oblíbil. Co se týče záporáků, Cornell je fajn má kuráž a umí být nebezpečný, ale přeci jenom větší svaly má Diamondback, který je lépe vybaven na Luka a celkově, je Diamondback mnohem nebezpečnější než Cornell. Ale jak Cornell, tak i Diamondback sou jenom svaly, sice mají své plány, ale nejvíc nebezpečným záporákem pro mně byla Mariah, nejen že ji to myslí, ale zároveň umí prodávat, umí lidem prodávat strach a nenávist, umí lhát a tvářit se, že je to pravda, takovýhle člověk je horší než kdejaký psychopat. Mariah Dillard, snad přeroste všechny záporáky, co kdy Marvel stvořil, Thanos, Ultron, Annihilus, Azazel a další sou ve srovnání s Mariah ničím, protože lidi jako ona, dokáže v lidech probudit to nejhorší co v nich je, takový záporák nelze vyřídit násilím, na takové se musí chytře. Seriál se mi hodně líbil, dvě epizody měli sice slabší, průběh, ale neni to nic strašného. Akce jako taková, až na závěrečný díl, nepředvede nic velkého, ale tenhle seriál neni a nechce být o akci, je to o lidech a to je lepší než všechna akce.(30.8.2018)

 • tron
  ****

  "Názor je ako zadok. Každý nejaký má." Kvalitou je to skôr Jessica Jones alebo prvá séria Daredevila, než druhá séria Daredevila. Čiže to má zopár výraznejších mínusov, ale napriek tomu prevláda spokojnosť za 70%. Luke Cage je veľký sympaťák, možno ešte väčší, než Daredevil. Takisto ústredný zlosyn, proti ktorému stojí, je takmer rovnako dobrý, ako Kingpin v prvej sérii Daredevila. Nečudo, veď ho tvorcovia do nemalej miery okopírovali, akurát zmenili farbu kože. Ale mne to nevadilo, skôr naopak (až neskôr som si spomenul, že toho týpka poznám z Predátorov). Marvelovské seriály sú ale veľmi originálne, takže s tým ústredným zloduchom je to troška komplikovanejšie a to, k čomu dôjde v polke seriálu, je pomerne prekvapujúce (bohužiaľ práve príchod novej postavy uprostred deja je asi najvýraznejším mínusom celej série, pretože táto postava sa Mahershalaovi Alimu nemá šancu vyrovnať a je skôr smiešna a trápna, než pôsobivá). Poteší tiež nenápadné napojenie na DD, Jessicu a Avengers ("z oblohy k nám zlietajú bohovia", Jessicina ségra z rádia, "Poznám skvelého právnika z Hell´s Kitchen"). Od akcie som pravdupovediac - vzhľadom na Lukeove schopnosti - čakal viac. A dosť ma štvalo, že nikto mu ani raz nestrelil do hlavy alebo sa ho nepokúsil zadusiť (aj nepriestreľní ľudia musia dýchať, či?). Ako v DD a Jessice, aj do tretice je atmosféra úplne iná (blaxploitation). Síce scenár v druhej polke začne brutálne haprovať (mafián zamestnávajúci iných mafiánov si ide vybavovať osobne účty? WTF???). Napriek tomu je dosť neuveriteľné, akú kvalitu do nás Marvel páli aj na televíznej obrazovke, nielen v kinách. A teraz počúvam vaše sprisahenecké teórie o tom, či Alfre Woodard hrá rovnakú postavu, ako v Občianskej vojne.(15.11.2016)

 • liquido26
  ****

  Třetí Marvel/Netflix seriál se opět povedl. Daredevil sice vede, ale Luke je v těsném závěsu. Od prvního dílu chytne a vtáhne do děje. Vše je drsné a uvěřitelné a má to skvělou syrovou atmosféru ulic černošského Harlemu a přestože se to odehrává v současnosti, tak taky takový retro sedmdesátkový feeling. Rovněž se na dokreslení atmosféry povedl výběr hudby. V neposlední řadě musím pochválit i herce. __ Jediná věc, která mi tu prostě vadila, je že do tohoto temného a uvěřitelného světa jsou mixovány narážky na hlavní marvelovské filmy (zelená příšera, chlápek s kladivem ...), sice je fajn, že Marvel narozdíl od DC má všechny své filmy a seriály propojené do jednoho světa jako v komiksech, ale sem se to prostě nehodí.(12.12.2016)

 • Necrotongue
  **

  Nejsem vůbec spokojený, viděl jsem první řadu a u posledních čtyř dílů jsem se už jen těšil, až bude konec. Většinou jsem se nudil až na občasné kvalitní chvilky a na stále častější momenty, kdy jsem v ději marně pátral po logice a smyslu. Oba předchozí seriály se mi líbily mnohem víc, jediné, co se mi opravdu líbilo, bylo obsazení hlavní postavy, protože Mike Colter dokázal opravdu vypadat nezastavitelně, ale ten scénář...(5.2.2017)

 • Spiker01
  ****

  Ano, je to určitě nejslabší seriálový mcu přírustek, v rámci Netflixu určitě, ovšem stále to má vysoké produkční hodnoty, o kterých si mnozí seriáloví tvůrci mohou nechat jen zdát. Výsledek je takový vláčný, více než kdy jindy natahovaný a propojení do budoucna s Dannym Randem do jednoho seriálu bude jistě optimální. Nicméně Mike Colter jako představitel Luka mě přesvědčil už v Jessice a na jeho sólovku jsem se celkem těšil. Cottonmouth a Diamondback se zapíší do blacklistu obyčejných MCU záporáků, ačkoliv tedy úplně nahoře nebudou jelikož mě první zmiňovaný i přes málo prostoru občas bavil. No ale mojí absolutní favoritkou je Simone Missick a její neohrožená Misty Knight, jejíž jsem si při sledování doufal v comeback v jakémkoliv Defenders seriálu a jsem rád, že se tak stane, ačkoliv mě nezaujala úplně od začátku. Celkově jsem se až na několik vyloženě výplňkových dílů uprostřed bavil obstojně a nemůžu se dočkat až se všichni street heroes objeví bok po boku...7/10(29.12.2016)

 • - Hlavními záporáky série jsou Cornell ''Cottonmouth'' Stokes (Mahershala Ali), který se poprvé objevil v roce 1974 v komiksovém sešitu "Power Man #19" a Willis ''Diamondback'' Stryker (Erik LaRay Harvey), kterého jsme mohli poprvé vidět v roce 1972 v komiksovém sešitu "Luke Cage, Hero for Hire #1". (Bube1)