poster

Marvel's Luke Cage - Série 2 (série)

Akční / Sci-Fi

USA, 2018, 12 h 40 min (Minutáž: 55–69 min)

Kamera:

Petr Hlinomaz

Hrají:

Mike Colter, Simone Missick, Theo Rossi, Alfre Woodard, Mustafa Shakir, Gabrielle Dennis, Reg E. Cathey, Ron Cephas Jones, Rosario Dawson, Finn Jones, Annabella Sciorra, Antonique Smith, Danny Johnson, Sean Ringgold, Thomas Q. Jones, Peter Jay Fernandez, Jessica Henwick, Elden Henson, Dorian Missick, Justin Clarke, Frank Whaley, John Scurti, Rob Morgan, LaTanya Richardson Jackson, Curtiss Cook, Jadakiss, Daniel Keith, Ian Lyons, Robert Neary, Otto Sanchez, Sahr Ngaujah, Justin Swain, Carolyn Michelle Smith, Hakim Callender, Stefan Holdbrook, Harold Surratt, Derrick Simmons, Alyma Dorsey, Erika Rolfsrud, Freddie Kuguru, Ghostface Killah, Jade Wu, Andrew Pang, Karen Pittman, Faith Evans, Henry Yuk, Krista Donargo, Marcus Choi, Ninja N. Devoe, Cassandra Freeman, Stephen Rider, Parisa Fitz-Henley (a.z.), Reg E. Cathey (vyp.), Jamar Greene, Jeff Auer, Aseem Tiwari, John Clarence Stewart, Chaz Lamar Shepherd, Truck Hudson, Camrus Johnson, Taylor Selé
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dO_od
  ***

  // 2. série chytila v závěrečné třetině konečně dech a díky stoupající kvalitě to nakonec celé nebyla taková ztráta času, jak jsem ze zprvu obával, ALE... klasický syndrom netflixové marvelovky, vata, vata, vata a pět naprosto zbytečných epizod, místo kterých se to dalo smrsknout v mnohem kompaktnější příběh. Čekám, kdy to tvůrcům konečně dojde, zatím ale marně. 6/10(13.7.2018)

 • VanTom
  ****

  Pochopitelný, respekt vzbuzující záporák Bushmaster přitáhl do Harlemu vyřizování starých "rodinných" účtů, jako prvotřídní svině se ovšem odkopala Black Mariah, už z minula křivá a podlá, tentokrát však překračující všechny zábrany. Jenomže Lukeovy konfrontace s ní (a slizkým Shadesem) se dlouho točily dokolečka dokola (po chvíli už opravdu jako kolovrátek) při pokusech "udělat věci správně" (tzn. dostat ji zákonně za mříže), do toho on sám repetitivně podléhal zakořeněnému vzteku, výbušnosti i samotářské samolibosti. Konec se hodně povedl, solidně vygradoval a dá se říct, že i uzavřel všechny linky; ne, že by nenechal na co navazovat ("šerif" Harlemu), ale… bohužel.(31.1.2019)

 • filmmovier
  ****

  Musím říct, že druhá série Luka Cage mně nakonec bavila o malinko méně, než ta první, což je s podivem, protože příběhově je to rozhodně po všech stránkách lepší a třeba finále nebo "Heroes for Hire" týmovka byly vyložené lahůdky. Ani Luke Cage se ve svém druhém samostatném partu samozřejmě nevyhnul klasickému syndromu "Marvel-Netflix" seriálů a sice tím, že je (opět) moc dlouhý. Řekněme třeba zase tak klasicky o tři, čtyři díly. Tentokrát to ale nebylo zdaleka tak otravné, jako jindy. Postavy a vztahy mezi nimi jsou zajímavější a propracovanější, a záporáci jsou všechno, ale rozhodně ne směšní. I akce je lepší a vtipy a hlášky výborně fungují a Mike Colter je prostě neskutečný sympaťák. Možná za to nakonec vlastně můžou ty odporný vedra, že mi to zas tak nesedlo a sledoval jsem to skoro čtrnáct dní. Ale víte, co je rozhodně nesmírně potěšující? Že je to lepší, než druhá série Jessicy Jones, takže jejich role se velmi sympaticky otočily. Třetí série je po tomhle, doufám, samozřejmostí. 80%.(6.8.2018)

 • holub109
  ****

  O kus lepší, než minulá řada. Bál jsem se, že když vyřadí Cottonmoutha, tak už to nebude stát za to, ale opak je pravdou. Mariah je naprosto výborná záporačka, Bushmaster taky ok a celá ta jejich dějová linka naprosto top. Moc mě potěšila přítomnost jiných postav z předchozích sériálů (Foggy, Colleen). Postava Luka mě bavila ještě víc než v prvním sérii, a kdyby to tempo nebylo opět tak ultra pomalé, sázel bych plný počet. Finále super. Pokud bude třetí řada, tak rozhodně víc Iron Fista nebo jiných postav (Daredevil by mě potěšil :). Dost velké překvapení. 89%(2.7.2018)

 • Lima
  ****

  Season 2 jako černý Kmotr. Z původně odstrkované komiksárny se stalo výživné gangsterské drama, s fantastickým záporákem (Bushmaster!), který sice protivníkům řeže hlavy, ale na konci mu regulérně fandíte, ať tu svini Mariah (skvěle zahranou Alfre Woodardovou) zkrouhne. Ke konci se hranice mezi dobrem a zlem stírá, přesně jako v životě, kde je vše relativní. Mike Colter je charismaťák až na půdu, líbí se mi jeho klidné herectví, ze kterého vyzařuje síla, znovu musím vyzdvihnout Bushmastera alias Mustafa Skahikra a jeho prima jamaštinu, který mi fakt přirostl k srdci. A k tomu všudypřítomný jazzík, blues a sem tam slušný hip-hop a taková zvláštní posmutnělá atmosféra, která je u komiskárny neobvyklá. Ke konci se dokonce v jednom záběru cituje Coppolův Kmotr, tvůrci si přesně uvědomovali, co jejich dílko připomíná. Fakt je mi moc líto, že už to nebude pokračovat.(17.7.2019)

 • - V epizodě se objeví hláška ze seriálu Hra o trůny (od r. 2011): „Dracarys“. Což je nemožné, aby seriál existoval v MCU, jelikož herec Dannyho Renda (Finn Jones), hrál v seriálu jednu z významných postav. (Jozefuz)