Mariah se přizpůsobí novým okolnostem a neváhá jít do extrému, aby po sobě zakryla stopy. Luke přijde s novým způsobem, jak chránit Harlem. (Netflix)

micle21

Tady se někdo vyřádil s písničkama. Trošku mi vadilo, že je to až moc dlouhé (tady už 70min), ovšem finále jako takové se do první půlky celkem táhlo, ale v té druhé mě vlastně to temné vyznění velmi potěšilo. Luke dostal hezký obleček a zajímá mě, co na to teď řekne Danny. Claire se vracet ani nemusí. ()

kenkaku

Jako vážně? Rašple si de sednout a z Harlemu se stane divoký západ? Neuvěřitelný... Každopádně. Luke Cage potvrdil svou tragikomičnost. Občas ukáže co umí (a že to jde natočit i extra "prďácky" se předvedlo až dnes), 90% času se žvaní, zápletka s Vládcem-roští byla vlastně jen nejnaducanější vycpávka v historii seriálů (schválně se zamyslete... pusťte si první a poslední díl série a výsledek máte stejný. Luke se chová jako debil a jeho rozhodnutí jen komplikují vše co se děje = je jasné, že ijeho poslední rozhodnutí bude průser. ()

BaronMartin

SPOILERS! I když si nemyslím, že by finále druhé série Luka Cage a vlastně i celého seriálu bylo nějak špatné, podle mě je neuvěřitelně natáhnuté. Tím bych rovnou i začal. Tento díl má hodinu a 10 minut, což už je téměř filmová stopáž a podle mě je to hrozně zbytečně přepálené, jelikož první půlhodina je naprosto zbytečná. Celá linka Luka řešícího řádění italského gangu je strašně o ničem, je zbytečná, to stejné Mariah dělající nějaký blbosti ve vězení. Stejně ji tvůrci na konci zabili, tak k čemu všechny její scény, kdy zavraždí spoluvězenkyni a nastoluje si respekt ostatních. Když už jsme ale u toho, smrt Mariah je podle mě strašně dobrá scéna. Je relativně nečekaná, je dobře provedená a taky, je to hrozně uspokojující smrt :D A taky se mi líbí, že se ji tvůrci vůbec odvážili zabít. Většinou, když nějaký seriál buduje záporáka více než 1 sérii, tak se z něho stane takový ten padouch, co bude hrdinu strašit ještě dalších 10 řad. A i když tvůrci nevěděli, že z důvodu práv bude nakonec 3. série zrušena, cením, že se ji odvážili zabít. Každopádně, tento díl je i závěrečný díl seriálu, tak se chci vyjádřit k ukončení jednotlivých linek, nebo teda spíš jejich NEukončení, jelikož jak jsem již říkal, když Disney získal práva na Netflix Marvel seriály, zrušili všechna další pokračování a bohužel na Lukovi je hrozně vidět, že se se třetí sérií prostě počítalo. Viz Bushmaster, který je v téhle epizodě tak na minutu a jeho linka spíš prostě zmizí, než že by byla řádně ukončena. Jsem si na 90% jistý, že tvůrci s ním počítali právě do třetí řady. Shadesova finální scéna v baru se mi upřímně hodně líbila a Shades působí jako jediná postava, která má opravdu pořádně ukončenou dějovou linku a je to jediný dějový oblouk, který opravdu vypadá jako zakončený a že by vůbec nemusel pokračovat. A teď samozřejmě k Lukovi. A upřímně, ať je ten konec jakkoliv otevřený, ať je jakkoliv cítit, že prostě tvůrci počítali s tím, že tenhle nápad rozvinou ve třetí sérii, tak já ten konec prostě žeru :D Luke, který zaujme místo po Mariah a stane se králem celého Harlemu. Luke, který se rozhodne, že zločin v Harlemu vyřeší tak, že jej bude ovládat. Já upřímně miluju tyhle hořkosladké konce a tento ending, kdy jako diváci nevíme, jestli Luke opravdu dodrží své slovo a bude stále tím dobrákem a nebo naopak sejde na temnou stranu, to je strašně super. Tomu předchází i super scéna v holičství, kdy se tak trochu rozhádá se svým kámošem prodavačem merche, jeho finální konfrontace s Misty, která mu nekompromisně sdělí, že pokud sejde na scestí, tak je připravená ho sejmout a i závěrečné chladné odmítnutí návštěvy Claire. Na jednu stranu si strašně moc přeji, aby tvůrci koncept Luka Cage jakožto mafiánského crimebosse prozkoumali v té zrušené třetí sérii, na druhou stranu je to ale naprosto perfektní ending pro celý seriál. Luke se prostě dostal na hranu dobra a zla a divák nemá tušení, zda se stane záporákem či nikoliv. Upřímně, naprosto perfektní konec, který je sice ne až v tak dobrém díle, ale myslím si, že jako finále je to obstojné. A jsem rád, že tvůrci na závěr přidali právě proslov od Rega E. Catheyho, který v seriálu hrál Lukova otce a který bohužel ještě před vydáním seriálu zesnul, je to taková krásná třešnička na závěr, i když mi jeho postava v celém díle dost chyběla a jeho linka taky působí tak trochu neuzavřená, tady je to ale z očividných důvodů. Neskutečně rád bych ale viděl třetí sérii Luka a myslím si, že u tohohle seriálu je zrušení asi ta největší škoda ze všech Marvel Netflixovek. Hodnocení: 77% () (méně) (více)