Reklama

Reklama

Hawking a věda budoucnosti

(pořad)
  • Velká Británie Stephen Hawking's Science Of The Future
všechny plakáty
Dokumentární
Velká Británie, 2014, 6x45 min

Účinkují:

Stephen Hawking

Obsahy(1)

Pořad Hawking a věda budoucnosti se zabývá nejnovějšími inovacemi. Profesor Hawking se v každém díle zaměří na jednu oblast pokroku a vyšle pět špičkových vědců, aby aktivně otestovali vynálezy a průlomové objevy. Tým prozkoumá způsoby vylepšování lidského těla, virtuální svět, bio-mimikry či špičkové technologie v nouzových situacích. Budou se zabývat širokou oblastí od vyspělých robotů a neuvěřitelných digitálních subjektů přes špičkové inteligentní domy až po elektronické mozkové stimulace. Pořad odhalí, jak věda vylepšuje naše životy. Na základě důkazů, které shromáždí, bude tým vědců odhadovat dobu, kdy se dané invence stanou běžnou součástí našich životů a budeme z nich mít užitek. Hawking pak na základě svých úsudků předpovídá, jak náš svět bude v příštích letech vypadat. (National Geographic)

(více)

Recenze (3)

HAL 

všechny recenze uživatele

Zajímavá tematika probíraná zcela primitivním způsobem, bandou pavědců (resp pavědkyň, jejichž jedinou kvalifikací je že hezky vypadají), a Stephenem Hawkingem, který se zde projevuje výhradně jako narátor pár vět před každým "vynálezem". Pro desetileté děti efektní a dynamický úvod do vědeckotechnického světa, ale informační hodnotu má větší prakticky libovolný článek o daném tématu na internetu. Možná dokonce i na wikipedii. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Přehlídka nových vynálezů. Některé jako 3D tisk již už jsou od roku natočení dokumentu v roce 2014 všeobecně známé. ()

Reklama

ESNYR 

všechny recenze uživatele

Nudný dokument, který opět tím nejhorším americkým způsobem, prezentuje to co bude naší součástí (nebo už je) Otravnost neustále opakovaných vět jak pro mentálně retardované mě donutilo to po 30 minutách vypnout (5x všechno opakujou a vysvětlujou i v případech kdy to není potřeba) Hóking tady jen sedí a čumí. Jako pardon, nic proti němu nemám a nechci narážet na jeho postižení, ale fakt tam ta loutka musela být ?? ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama