Reklama

Reklama

Vojačky

  • Izrael Zero Motivation (více)
Trailer 2
Komedie / Drama
Izrael, 2014, 90 min

Obsahy(1)

Zohar a Daffi jsou nejlepší kamarádky, které svoji povinnou vojenskou službu tráví v kanceláři na osamělé základně na jihu Izraele. Sdílejí palandu i svá tajemství a zálibu v hraní počítačových her. Daffi věnuje veškerou svojí energii snaze být převelena do Tel Avivu zatímco Zohar se obává, zda do konce vojny nezůstane jedinou pannou na základně. Jejich přísná velitelka Rama se už těší na blížící se povýšení, ale příchod nové vojačky jim všem pěkně překazí plány. Černá komedie z vojenského prostředí měla světovou premiéru na festivalu Tribeca v New Yorku. (Ostrava Kamera Oko)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (22)

dragoliz 

všechny recenze uživatele

Nejak to nemalo nohu a pätu, počas sledovania som rozmýšľal, o čom to vlastne je. A nedá sa povedať, že by to bola komédia, moc som sa totiž nezasmial. Rovnako tak som čakal pútavejší vizuál, no celý film sa odohráva v jednej miestnosti. A ani Zohanka a jej kolegyne ma nepresvedčili, aby som ich postavám uveril. No bieda... 30% ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Námet sa mi páčil, rovnako aj atmosféra pracoviska kancelárie na vojenskej základni s dievčatami, ktoré mali na starosti administratívu. Zohar mi teda prišla ako poriadna krava, tak sa čudujem, že ju tam nikto poriadne neukáznil a napriek tomu, že bola súčasťou vojska, tak po disciplíne ani stopa. Daffi, to bola iná káva, snaživá a milá dievčina, ktorá mala svoje sny a túžb, no kvôli sebeckej "kamoške" Zohar sa to často končilo fiaskom. Film mal potenciál na to byť dobrý, keby tam však bola aj nejaká poriadna zápletka alebo aspoň dramatickejšie vyostrenie situácií. Celý dejový rámec však prakticky spočíval v Zoharinom vzopretí sa a Daffinej snahe o lepšiu budúcnosť. A to je tak všetko... ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Tak já když vidím vaše hodnocení, tak přiznávám, že jste mě trošku nakřápli, ale já tam viděl jen kupu ženskej jak řešej, která má kde ležet, panenství a vůbec to bylo jako nějaký "live z drůbežárny". Jako mám Izrael moc rád a hledám sebemenší záminku k dobrýmu hodnocení, ale krom toho že některý holky se mě líbily, jsem fakt nenašel nic, čím bych si vyargumentoval větší hodnocení, bohužel. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Dlouho jsem se zdráhal, abych tenhle film nějak ohodnotil. Pořád jsem si říkal, že po shlédnutí filmu mě to nenadchlo, a že jsem asi divnej. Zdejší hodnocení mluvilo jasně a rozhodně dost opačně oproti tomu, co já jsem si o tomhle filmu myslel. No a to jsem se ve své podstatě docela dost těšil. Jenže pak se objevil komentář Enšpígla a já jsem byl rád, že nejsem jedinej, kdo je z tohodle filmu magor. Vojačky jsou dost tématickej film. Taky dost aktuální, když si vzpomenu co naši pseudo-politici odsouhlasili. To je ale to jediný, co opravdu stojí za povšimnutí u tohodle filmu. Kočičky, co jsou tady vojačky, toho moc nepředvedly a já se po těch devadesát minut nudil a doufal, že se to konečně nějak rozjede. A nerozjelo. Viděno na základě Challenge Tour 2015 ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Americká verze plakátu odkazuje použitým fontem na M.A.S.H. a něco na tom bude, ačkoli vojačky nepracují v polní nemocnici, ale působí jako administrativní pracovnice na jakési bojové základně uprostřed ničeho. V každé armádě je to holt stejné. Hlavní hrdinka Zohar má sice hubu prořízlou skoro jako Hawkeye Pierce, ale za tím skrývá vnitřní nejistotu. Jen pochybuju, že by na (jakékoli, natožpak izraelské) vojenské základně v noci někdo dvakrát vystřelil do vzduchu...a dlouhé minuty se nic nedělo. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (1)

  • Film měl premiéru na filmovém festivalu Tribeca 2014. (Terva)

Reklama

Reklama