Reklama

Reklama

Vojačky

  • Česko Nulová motivace (festivalový název) (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Zohar a Daffi jsou nejlepší kamarádky, které svoji povinnou vojenskou službu tráví v kanceláři na osamělé základně na jihu Izraele. Sdílejí palandu i svá tajemství a zálibu v hraní počítačových her. Daffi věnuje veškerou svojí energii snaze být převelena do Tel Avivu zatímco Zohar se obává, zda do konce vojny nezůstane jedinou pannou na základně. Jejich přísná velitelka Rama se už těší na blížící se povýšení, ale příchod nové vojačky jim všem pěkně překazí plány. Černá komedie z vojenského prostředí měla světovou premiéru na festivalu Tribeca v New Yorku. (Ostrava Kamera Oko)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (22)

markotter 

všechny recenze uživatele

Nejlepší izraelský film, co jsem viděl :-). Ale i v ostatní konkurenci výborný film ze života obyčejných holek, co jsou nuceny kvůli bezpečnostní situaci ve své zemi absolvovat povinnou vojenskou službu. Je to černá komedie, takže je tam spousta černého humoru (co by taky člověk od vojny chtěl, že...), ale film přitom nakukuje i hlouběji do duše jednotlivým hrdinkám, protože každá má nějakou bolístku, přání, touhu a ne vždycky vede k jejich naplnění snadná cesta. Fakt příjemné pokoukání. ()

Rajca 

všechny recenze uživatele

Dobrý nápad ale nedotiahnutý do konca. Komediálna rovina mi nevadila, naopak bavila, ale len zo začiatku. Postupne Lavie začínali dochádzať nápady a film ustrnul v jednej rovine. Škoda že sa režisérovi nepodarilo naplno rozohrať potenciál tohto nametu. Pár zábavných momentov však nemožno filmu uprieť. ()

Reklama

kinderman 

všechny recenze uživatele

Americká verze plakátu odkazuje použitým fontem na M.A.S.H. a něco na tom bude, ačkoli vojačky nepracují v polní nemocnici, ale působí jako administrativní pracovnice na jakési bojové základně uprostřed ničeho. V každé armádě je to holt stejné. Hlavní hrdinka Zohar má sice hubu prořízlou skoro jako Hawkeye Pierce, ale za tím skrývá vnitřní nejistotu. Jen pochybuju, že by na (jakékoli, natožpak izraelské) vojenské základně v noci někdo dvakrát vystřelil do vzduchu...a dlouhé minuty se nic nedělo. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Dlouho jsem se zdráhal, abych tenhle film nějak ohodnotil. Pořád jsem si říkal, že po shlédnutí filmu mě to nenadchlo, a že jsem asi divnej. Zdejší hodnocení mluvilo jasně a rozhodně dost opačně oproti tomu, co já jsem si o tomhle filmu myslel. No a to jsem se ve své podstatě docela dost těšil. Jenže pak se objevil komentář Enšpígla a já jsem byl rád, že nejsem jedinej, kdo je z tohodle filmu magor. Vojačky jsou dost tématickej film. Taky dost aktuální, když si vzpomenu co naši pseudo-politici odsouhlasili. To je ale to jediný, co opravdu stojí za povšimnutí u tohodle filmu. Kočičky, co jsou tady vojačky, toho moc nepředvedly a já se po těch devadesát minut nudil a doufal, že se to konečně nějak rozjede. A nerozjelo. Viděno na základě Challenge Tour 2015 ()

chamonix 

všechny recenze uživatele

Tady se někdo ptá „o čom to vlastne je“? O zbytečnosti armády a vylízanosti zelených mozků. Polopaticky to je vykreslené na Ramě, reálně na výcvikové důstojnici – Ramině „dvojčeti“ - nafasuješ kvér a frčky a hned ti naroste IQ? A i když jinak souhlasím s komentářem Kindermana a prořízlá huba skrývající vnitřní nejistotu je ta pravá charakteristika, kterou jsem hledal pro Zohar, tak MASH tomuhle filmu nesahá ani po kotníky.    +++    komu se líbilo tohle, měl by pokračovat s HaMefakedet. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (1)

  • Film měl premiéru na filmovém festivalu Tribeca 2014. (Terva)

Reklama

Reklama