poster

Dior a já

 • Francie

  Dior et Moi

 • Slovensko

  Dior a ja

 • Austrálie

  Dior and I

Dokumentární

Francie, 2014, 89 min

Scénář:

Frédéric Tcheng

Kamera:

Gilles Piquard

Hudba:

Ha-Yang Kim

Střih:

Julio Perez IV
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • silentname
  ****

  Jeden z dobre spracovaných dokumentov a podľa mňa aj jeho téma je vcelku zaujímavá. V prvom rade to však nie je dokument o Christianovi Diorovi ako takom ale o novom umeleckom riaditeľovi Rafovi Simonsovi, ktorý ide predstavovať svoju prvú módnu kolekciu. A musím povedať, že je to spravené veľmi zaujímavo. Podobne ako District 9 to pôsobí viac filmovo, len kým tam sme mali film urobený aj trošku dokumentárnym štýlom, tu máme dokument urobený trošku filmovým štlom. Občas tu máme aj trošku z histórie Christiana Diora v čiernobielom, no týchto scénok je tu málo. Občas vie rušiť product placement, kde najviac okatý je podľa mňa v scénke, kde pijú Coca Cola Zero a majú pred sebou cigarety Marlborro a je to skutočne okaté, no film vie čo chce adresovať a adresuje to dobre a človek to dokáže tolerovať. Miestami je film trošku dlhý a človek to bude cítiť, no je to skvelý pocit, keď uvidíte záverečnú módnu prehliadku, ktorá patrí medzi najlepšie filmové momenty tohto roku. Ak máte radi dokumentárne filmy, tento by mohol byť príjemným spestrením vášho dňa. Za seba hovorím áno(7.8.2015)

 • TomDolly
  *****

  Dior šije všetko ručne a precízne. Šije dokonalo a nie len tak ako ľudia očakávajú ale oveľa lepšie! Frédéric Tcheng režíruje tento film takisto. Precízne, dokonalo a nad moje očakávania. Jednoduchý obyčajný dokument pritom tak neobyčajný. Po vzhliadnutí tohto filmu som si Dior priam zamilovala a tento dokument taktiež. Krásna kamera, zábery v dielňach sú úchvatné. Veľmi pôsobivé dielo, prekvapujúco krásne. Zrejme je každému jasné o čo ide v dokumentoch. Ale tento bol iný. Na nejednu chvíľu prežívate všetko s Rafom alebo aj niekým iným. Úžasné, 5*.(25.6.2015)

 • Stanislaus
  ****

  Můj první dokumentární zážitek z modních sfér, který si rozhodně zaslouží pozornost už jen díky tomu, že zobrazuje, jak to vlastně chodí v jednom z neprestižnějších módních domů na světě, když je v chodu příprava nové kolekce a do čela zrovna přijde nový člověk. Během těch devadesáti minut na diváka sálalo pozlátko z těch všech líbivých a drahých šatů, za jejichž zhotovením se skrývala tvrdá dřina, nervy a časový nátlak. Člověka určitě musí během sledování napadnout, že je to JEN móda, nicméně tento dokument je právě o lidech, pro které to byla, je a vždy bude TA móda. Zkrátka moc pěkně natočený exkurz do světa, který není pro každého, a ve kterém to chce mít talent a ostré lokty.(1.2.2016)

 • wocicko

  Film je dobrý, dobrý dokument, ale téma.. Móda je úchylná. Zbytečná. Pošahaná... Připadala jsem si jako u magorů, kde strašně vážně a v kvaltu řeší něco tak neskonale zbytečného, jako šílené hadříky za celé jmění... A tváří se, jako by to bylo kdo ví jak důležité. Ono je! řekl by mi někdo. Ne, není. Odpovídám, protože logika stojí za mnou. Nemohu to hodnotit, s tématem se skutečně nesrovnám.(6.6.2015)

 • hanca.uh
  *****

  Mně osobně tento dokument fakt dostal. Na to, že to byl "jen" dokumentární film jsem byla po celou dobu promítání napnutá a na konci téměř i dojatá:-)), takže pro mě teda celkem silný zážitek (který jsem v podstatě nečekala). Promíchávání autentických filmových záběrů se zakladatelem Chr. Diorem bylo příjemné, stejně tak sledování nástupu nového ředitele Rafa a jeho pomocníka (=sympatičtí chlapíci...a vůbec mi navadí, že tihle páni jsou gayové, stejně tak zakladatel této značky), přípravy nové kolekce, finišování, kamery do dílen, záběry z porad nad výběrem šatů, běžný "provoz" dílen, švadleny, krejčí, hromady různých látek......pro mě hodně zajímavé a spoustu věcí jsem ani netušila (např., že v této renomované ikonické francouzské značce se vše šije pouze ručně!), prostě skvěle natočený a zpracovaný dokument o tom, jak to v takovém módním domě probíhá, jak se vše rodí a čím prosperuje. Dávám pět hvězd! (a komentátorce wocicko doporučuji, aby navštěvovala jen filmy typu Babovřesky a pod.) :-))(17.6.2015)

 • - S žánrem módního dokumentu má Tcheng velké zkušenosti. Spolupracoval na snímku o známém návrháři Valentinovi The Last Emperor z roku 2008 a následně napsal a spolunatočil dokument Diana Vreeland: The Eye Has To Travel o životě editorky módního časopisu Harper's Bazaar. (Zdroj: Hospodářské noviny) (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace