poster

Dior a já

 • Francie

  Dior et Moi

 • Slovensko

  Dior a ja

 • Austrálie

  Dior and I

Dokumentární

Francie, 2014, 89 min

Scénář:

Frédéric Tcheng

Kamera:

Gilles Piquard

Hudba:

Ha-Yang Kim

Střih:

Julio Perez IV
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sheen
  *****

  Pro mne zatím jednoznačná jednička z filmů o módě a vysoké krejčoviny-haute couture. Zaměřuje se na všechny aspekty a hlavně na tvorbu kolekce. Ten návrhář, který než přišel k CD měl zkušenosti "jen" s ready to wear...a udělat svoji první kolekci haute couture zrovna u Diora, to chce sebevědomí. Dior je symbol, jeden z největších ve světě módy.(31.7.2016)

 • blondboss
  **

  Tento dokument ma trošku minul, nakoľko nie veľmi rozumiem svetu módy a aj celkovo tejto módnej konzumnej filozofii. Tá prehliadka na konci fajn, ale v priebehu celého dokumentu sme sa dočkali len nudných záberov z dielne pri výrobe kolekcie a ja si myslím, že predsa len dokument by mal priniesť aj viacero informácií. Za mňa teda nič moc. 45 %(28.12.2016)

 • hanca.uh
  *****

  Mně osobně tento dokument fakt dostal. Na to, že to byl "jen" dokumentární film jsem byla po celou dobu promítání napnutá a na konci téměř i dojatá:-)), takže pro mě teda celkem silný zážitek (který jsem v podstatě nečekala). Promíchávání autentických filmových záběrů se zakladatelem Chr. Diorem bylo příjemné, stejně tak sledování nástupu nového ředitele Rafa a jeho pomocníka (=sympatičtí chlapíci...a vůbec mi navadí, že tihle páni jsou gayové, stejně tak zakladatel této značky), přípravy nové kolekce, finišování, kamery do dílen, záběry z porad nad výběrem šatů, běžný "provoz" dílen, švadleny, krejčí, hromady různých látek......pro mě hodně zajímavé a spoustu věcí jsem ani netušila (např., že v této renomované ikonické francouzské značce se vše šije pouze ručně!), prostě skvěle natočený a zpracovaný dokument o tom, jak to v takovém módním domě probíhá, jak se vše rodí a čím prosperuje. Dávám pět hvězd! (a komentátorce wocicko doporučuji, aby navštěvovala jen filmy typu Babovřesky a pod.) :-))(17.6.2015)

 • wocicko

  Film je dobrý, dobrý dokument, ale téma.. Móda je úchylná. Zbytečná. Pošahaná... Připadala jsem si jako u magorů, kde strašně vážně a v kvaltu řeší něco tak neskonale zbytečného, jako šílené hadříky za celé jmění... A tváří se, jako by to bylo kdo ví jak důležité. Ono je! řekl by mi někdo. Ne, není. Odpovídám, protože logika stojí za mnou. Nemohu to hodnotit, s tématem se skutečně nesrovnám.(6.6.2015)

 • TomDolly
  *****

  Dior šije všetko ručne a precízne. Šije dokonalo a nie len tak ako ľudia očakávajú ale oveľa lepšie! Frédéric Tcheng režíruje tento film takisto. Precízne, dokonalo a nad moje očakávania. Jednoduchý obyčajný dokument pritom tak neobyčajný. Po vzhliadnutí tohto filmu som si Dior priam zamilovala a tento dokument taktiež. Krásna kamera, zábery v dielňach sú úchvatné. Veľmi pôsobivé dielo, prekvapujúco krásne. Zrejme je každému jasné o čo ide v dokumentoch. Ale tento bol iný. Na nejednu chvíľu prežívate všetko s Rafom alebo aj niekým iným. Úžasné, 5*.(25.6.2015)

 • - S žánrem módního dokumentu má Tcheng velké zkušenosti. Spolupracoval na snímku o známém návrháři Valentinovi The Last Emperor z roku 2008 a následně napsal a spolunatočil dokument Diana Vreeland: The Eye Has To Travel o životě editorky módního časopisu Harper's Bazaar. (Zdroj: Hospodářské noviny) (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace